מסתכלים על הקנקן: הצעת הגשה חגיגית למתנות קטנות ופשוטות

גם את המתנות הפשוטות ביותר שתרצו לתת בחג, תוכלו לעטוף באריזת נייר, אבל כזו שנראית מיליון דולר ושממש חבל לפתוח. כך לוקחים את אריזות המתנה צעד אחד קדימה

כל השנה עסוקים כולם במשלוחי מנות, טנא לביכורים, צלחות פירות מיובשים, מתנת ראש השנה, מתנות חנוכה, מתנות יום הולדת ומתנות ברכה. לכל חג ואירוע המתנה הייחודית שלו, ולכל נותן מתנה רעיונות יצירתיים משלו. אם עד עכשיו התעסקנו במתנות עצמן, וכל הזמן תהינו מה הכי יתאים ומה לא יעליב את מקבל המתנה – מעכשיו יותר מעניין לעסוק באריזה. אפשרויות האריזה השתדרגו, עד כדי כך שהעטיפה עצמה גונבת את ההצגה והופכת את המתנה לפרט – איך לומר – שולי. בואו תראו איך עושים את זה:
ערכת אריזה אביבית ומשודרגת

יוצרת ואורזת: רחל נתנאלי, Soulandpaper
במה להצטייד: 
מתנה ב-20 שקלים (למשל קופסה פשוטה למצות)
מספריים
סכין חיתוך
דבק סטיק (לא חובה)
עט שחור (קליגרפיק)
ערכת אריזה ג'יזל B&W שבתוכה:
נייר קראפט 70X100
חוט טווין לדגלים
משולשים על גבי המשולשים
חצי עיגול שקוף
עיגול תחרה דולי שחוצים לשניים
חוט טווין שקושרים לפפיון
שבלונה לכתיבת הברכה על גבי המשולשים
דבק דו צדדי
3 עלים
עשה זאת בעצמך
צילומים: רחל נתנאלי
הדרכת הזהב לאריזה מושלמת: מודדים את גודל הנייר לעטיפת המתנה ואורזים את המתנה. משתמשים בדבק דו צדדי להדבקת נייר האריזה כדי שיישאר נקי ואסתטי. את חצי העיגול מניחים בחלק העליון של המתנה, כך שהקו הישר של חצי העיגול מקביל למתנה. על חצי העיגול מדביקים את חצי העיגול מתחרה, ומעליו את הפפיון. בעזרת השבלונה כותבים את האותיות על המשולשים, ומשחילים אותם בתוך החוט. מסדרים כמו שרוצים ומדביקים את הכול. מוסיפים בהדבקה את העלים זה לצד זה בחלק התחתון של המתנה.
עשה זאת בעצמך
אורזים את הצד השני: הרעיון של רחל מתבסס על אריזות המסמלות את האביב וההתחדשות, ולגביה מתנות הן כמו בני האדם: גם להן יש כמה צדדים ולכן חשוב להתייחס גם אליהם. כדי להכין את הצד השני של המתנה מדביקים את חצי העיגול המוזהב בצורה אלכסונית, ומעליו מדביקים את חצי העיגול שנותר מהצד השני (החצי של החצי). חותכים רצועה קטנה מהוואשי טייפ כדי לחבר את כל האלמנטים יחד. חותכים מחבק הפרחים רצועה קטנה יותר, שמתאימה לגודל המתנה. חותכים רצועה דקה וקצרה מהחבק עם הנקודות. מדביקים את החבק עם הנקודות בקו שחופף לחבק הפרחים. כותבים על התג "חג שמח", משחילים אותו בחוט טווין, קושרים ומדביקים בעזרת וואשי טייפ.
להשיג ב: Soulandpaper
עשה זאת בעצמך וכך זה נראה מהצד השני
קארדסטוק, חותמות ותגיות

יוצרת ואורזת: נתנאלה כחלון לוי
במה להצטייד: 
ניירות עטיפה מדוגמים לפי טעמכם
נייר קראפט (נייר אריזה חום)
נייר קארדסטוק (בריסטול)
מנקבי נייר
חוט אופים (Baking twine )
חותמת תגית
כרית דיו שחור
נייר דבק (סלוטייפ)
עשה זאת בעצמך
הדרכת הזהב לאריזה מושלמת: בחרו קופסה בגודל המתאים למתנה. עטפו אותה בנייר לטעמכם (חום או מדוגם). לפפו מעל רצועת נייר צרה יותר לקישוט, העדיפו דוגמה חלקה על נייר מדוגם ולהפך על מנת להשיג עטיפה אסתטית ולא רועשת. הדקו את כל קצוות הנייר בנייר דבק. החתימו חותמת לטעמכם על נייר קארדסטוק ונקבו במנקב נייר מתאים (אם אין מנקב נייר, ניתן לגזור סביב ההחתמה). לפפו מספר סיבובים של חוט אופים סביב הקופסה האטומה, השחילו את התגית (ניתן להוסיף ניקובי נייר או קישוטים נוספים) וקשרו. כשהמתנה עטופה כך, למי אכפת מה יש בפנים?
להשיג ב: בחנות של נתנאלה.קום או באתר
עשה זאת בעצמך
צילומים: נתנאלה כחלון-לוי
קיט לאריזה מעוצבת 

יוצרת ואורזת: דנה ישראלי
במה להצטייד: 
קופסת מתנה
4 תגיות מתנה דו צדדיות
40 דפי מכתביות
6 מדבקות עגולות
4 מעטפות שונות
עשה זאת בעצמך
הדרכת הזהב לאריזה מושלמת: את המתנה אורזים בעזרת קיט בגודל 10X13 ס"מ ובגובה 3 ס"מ, שכל המרכיבים שלעיל מצויים בתוכו. דפי המכתביות והמעטפות באותו גודל והתגיות בגודל 5X9 ס"מ, כך שהכול נכנס לקופסה. הרעיון מתבסס על החוויה שבעצם קבלת המתנה, אותו רגע מתוק ומלא ציפייה לפני שפותחים אותה. ומה בכל זאת מכניסים? החל משוקולדים ועוגיות תוצרת בית, סוכריות לב וחלוקי נחל עם ברכות שכותבים בעזרת טוש פרמננטי ועד תכשיטים.
להשיג ב: חנות האונליין של דנה ישראלי
עשה זאת בעצמך
צילומים: דנה ישראלי
ניירות צבעוניים ומוטיבים מהטבע

יוצרת ואורזת: לימור ביטן, "לימיק – אוצרות מאוירים"
במה להצטייד: 
מתנה לעיטוף
ניירות עטיפה לבחירתכם, רצוי מצבעים שמשלימים או מדגישים זה את זה
תגית (ניתן לגזור בעצמכם או ליצור באמצעות פאנץ')
כרטיס ברכה
חוט
מספריים
מחורר
דבק סלוטייפ
מוטיבים מהטבע
עשה זאת בעצמך
הדרכת הזהב לאריזה מושלמת: חותכים נייר עטיפה בגודל המתאים לעיטוף המתנה. הנייר צריך להקיף את המתנה משני צידיה עם עודף לקיפול מכל צד. עוטפים את המתנה בנייר העטיפה (כל דרך שתמצאו לנכון תהיה טובה). מדביקים דבק סלוטייפ בקיפולים כדי להחזיק את העטיפה במקומה. עכשיו לכיף: זה הזמן להתנסות בהוספת אלמנטים וקישוטים נוספים לבחירתכם. גוזרים רצועה צרה וארוכה מנייר עטיפה נוסף המשתלב/משלים את נייר העטיפה שבחרנו ומלפפים אותה סביב מרכז המתנה העטופה. מדביקים את הרצועה לסגירה בגב המתנה, כך שלמעשה נוצר לנו חבק נייר מהרצועה (אם יש לכם נייר עטיפה אחד בלבד, אפשר ליצור רצועה מנייר חלק כלשהו שברשותכם). לוקחים חוט ומלפפים סביב המתנה (אם יצרתם חבק, מקמו את החוט מעליו) וקושרים. זה הזמן לשלב תגית. משחילים אותה על החוט וקושרים שנית קשר פרפר. לטאץ' סופי אביבי ופורח אפשר לאסוף ענפי עלים קטנים, שיבולים או פרחים מהגינה ולהשחילם בין המתנה לחוט. מצרפים למתנה כרטיס ברכה מתוק והנה יצרנו עטיפת מתנה מושקעת ושיקית שגם למי שיקבל את המתנה יהיה חבל לפתוח אותה.
להשיג ב: אתר של לימיק – אוצרות מאוירים
עשה זאת בעצמך
צילומים: לימור ביטן

 

מרכזית
2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מקסים, אבל כואב לפתוח את העטיפה אחרי כל ההשקעה ..

תגובה ללילך
נכון לילך, לגמרי צודקת!!! כל כך יפה ומושקע שממש חבל לפתוח. חג שמח

בודק...