בבית הבא: כל הפנטזיות לבית מסודר ומעוצב

יש רוטינות שקשה מאוד להיפטר מהן, ועקרונות אסתטיים שקשה לשמור עליהם. אתם נשבעים שבבית שלכם זה לא יקרה, אבל נחשו מה? בסוף זה קורה

החיים שאנו מנהלים בבית מוציאים מאיתנו לא מעט תובנות באשר לחיים חלופיים שאנו מבקשים לעצמנו. בתכנון בית עתידי, ברור לנו לגמרי שלא נסכים לאמבטיה לא מוצלחת כמו הנוכחית, למטבח קטן שלא נכנס בו כלום או למחסור החמור בתאורה בסלון. כי אם זה תלוי בנו, כל הדברים האלה ישתנו כשנשפץ, כשנעבור או מתישהו בעתיד שאוטוטו מגיע. והנה נקרית בפנינו הזדמנות לעבור דירה או לשדרג את הקיים, אבל לא תמיד מתאפשר לנו לסמן וי על כל הסעיפים במפת הדרכים ששרטטנו לעצמנו. רוצים דוגמאות? בבקשה. רק אל תגידו "לי זה לא יקרה".

 

"אנחנו לא נכנע לטרנדים"


בכל פעם שאנחנו קונים לבית משהו שנדמה לנו שאנחנו אוהבים, אפשר לספור 1,2,3 (שנים) והוא מתיישן, כבר לא מתאים ורק מחפשים למי להעביר או באיזה אתר מכירה להטיל בו את יהבנו כדי להיפטר ממנו. בפעם הבאה מה עושים? עוברים טוב טוב על הפינטרסט לפני הרכישה הבאה, ורק אחרי שמחליטים מה הסטייל והסגנון האהובים, יוצאים לקניות. וקונים רק את מה שאוהבים באמת, אפילו אם הוא לא צהוב מקפיץ או ירוק של פנטון.

 

כניסה לביתחדש לצד ישן. עיצוב פנים: עדי עוז. צילום: גדעון לוין

 

 

"אצלי לא יהיה בלגן"


קניות, איסופים ורשימות מכולת בלתי נגמרות לבית מביאים איתם עשרות חפצים – לכאורה חשובים ולכאורה כאלה שלא נוכל בלעדיהם. מן הסתם, מקום מתאים אין להם בבית, ואז מתחיל גיבוב החפצים בכל פינה או במחסן שראה פעם קירות לבנים והיום כבר לא. לא ממש משנה אם הבית חדש או מחודש – קניות תמיד יהיו, ואם לא נשלח מהבית פריטים ישנים, העומס יעלה על גדותיו.

 

חדר צעצועיםחדר צעצועים מסודר באמת. עיצוב: שירי אביבי. צילום: אורה כהן

 

 

"אצלי – רק חומרים איכותיים"


הפרקט בבית הבא יהיה כמובן רק איכותי, השיש אמיתי והרהיטים רק מחנויות עילית, כי לא נתפשר על פחות מזה עבור הגשמת החלומות שלנו. אבל אז מגיע רגע האמת, התקציב לא מאפשר ועם לשון בחוץ אנחנו נאלצים לבחור תחליפים, כדי שהבית לפחות ייראה חמים, מזמין וכמו בחלומות, רק בלי הוצאות כספיות גדולות מדי.

 

סלון מעוצברק חומרים איכותיים. עיצוב: רג‘ין בן חמו. צילום: ניצן הפנר

 

 

"אצלי לא ייכנסו רשתות דיסקאונט"


כדי לשמור על מראה ייחודי כמו שאין לאף שכן או בן דוד, לא נסכים להתפשר על רהיטים ופריטים מהרשתות הגדולות, המוכרות הרבה יותר בהרבה פחות. אבל אחרי בחירת חומרים ומטבח בעשרות אלפי שקלים, לא נותרת ברירה והמחיר קורץ לכל הפחות לשולחן מינימלי, כיסא לשולחן העבודה או מיטה לילד. וכך, אנו מוצאים את עצמנו מובילים במכונית פריט סטנדרטי אחר פריט סטנדרטי, שמאפשר לנו לעמוד בתקציב.

 

פינת אוכל צעירהפריטים שאין לאף אחד. עיצוב: איילת לוי עדני. צילום: מור שעשוע

 

 

"בבית הבא, הכול במטבח יהיה מוסתר"


למשטח העבודה במטבח יש מספר שימושים מעבר לבישול והכנת אוכל. הוא מצטיין, למשל, באחסון של מכונת קפה, מיקסר, קופסאות, צלחות, סירים, כוסות ואפילו ניירת שלא היה לנו זמן להכניס למקום המיועד והנחנו אותה עליו רק לרגע, עד שנתפנה לסדר. האם בבית הבא כבר תדאגו לאחסון נאות, לדלתות סגורות ולהסתרת הבצלים בסלסלות? לא אם המטבח שלכם פעיל מדי יום, ואתם מעדיפים שהכול יהיה בהישג יד, בלי לפתוח ולסגור דלתות כל היום.

 

פינת אוכל מומחזרתחלק מוסתר וחלק בהישג יד. אדריכלות ועיצוב פנים: נועה בר משה. צילום: גידי בועז

 

 

"אצלי יהיה מקום לפיצ'פקעס בבית"


שולחן פינת האוכל יודע ימים יפים בתקופות החגים, אבל כשאין בו שימוש, נוטים להיערם עליו תיקים, ניירות ובגדים שמתוך עצלות לא הונחו בארונות המיועדים עבורם ברחבי הבית. במחשבה על הבית הבא אנו כוללים גם מבואת כניסה מושקעת ומטופחת, עם מגירות אחסון למפתחות, למשקפיים ולדברים שצריכים לצאת איתנו מהבית, אבל בפועל המבואה עומדת על תילה, יפה ומיותמת, ושולחן האוכל – שיכול להכיל הרבה יותר – ממשיך להוות מוקד להערמת חפצים.

 

ספסל בכניסהמבואה כמו שצריך. עיצוב פנים: עידית בן דב. צילום: אביב קורט

 

 

 

IMG_021
5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעוצב בטוב טעם, בעיקר אהבתי את הסלון

עיצוב הבית
אכן מעוצב בטוב טעם הכל עניין של מקצועיות, כל בית יכול להראות מושלם כמו זה אם רק יודעים לעצב ונכון בשביל זה יש בעלי מקצוע

תודה רינת :)

מאיפה שולחנות הסלון???
וואוווו

עיצוב
הסלון והחלל שסביבו מעוצבים באופן מדהים . שילוב נדיר של יוקרה וחמימות . ישר כוח.

בודק...