בתים על הים

יש אנשים שחיים ככה, ואולי יום אחד גם אתם תגורו בבית עם נוף פתוח אל הים. הרעיון הוא כמה שפחות להפריע, ומומלץ לתייג ולהוסיף לרשימת החלומות

 

מִפתח רחב מהחלל הציבורי כלפי היםמִפתח רחב מהחלל הציבורי כלפי הים. צילום: ליאור טייטלר

כאשר המיקום כל כך מושלם, כל מה שנשאר זה פשוט לא להפריע. לא להסתיר את הנוף, ליהנות ממנו עד כמה שניתן ולהבין שלא משנה מה קורה בתוך הבית, הים תמיד יגנוב את ההצגה.

הים מזמן אליו סוגים שונים של בתים, החל מבתי יוקרה מפוארים, דרך בנייני דירות שמרפסתן נלחמת על חריץ של נוף אל מול הים וכלה בקרוואנים, שפשוט מתמקמים בקו ראשון מול הגלים. בכל מקרה ובכל סוג של מגורים החוכמה הגדולה בבנייה על חוף הים היא לקבל ממנו כמה שיותר פריימים. לנסות ולכוון את מרב חללי הבית כלפי הנוף המדהים והעוצמתי הזה. להתעורר מולו בבוקר, לארח סביבו ולדאוג שהוא יהיה שם תמיד איפשהו ברקע, כמעט בלי וילונות ובלי קשקושיות יתר, הכי טבעי הכי יפה.

מיטה מול היםלהתעורר ככה בבוקר. מה עוד צריך? צילום: ליאור טייטלר

משקפת ביתיתתמיד אפשר לכוון רחוק יותר. צילום: ליאור טייטלר

דירה על היםיותר קרוב מזה אי אפשר. צילום: ליאור טייטלר

 

לא הכול ורוד (או תכלת)


חשוב להביא בחשבון, שבנייה ליד הים מסובכת ויקרה יותר, ועל זה יש להוסיף כמובן את עלויות התחזוקה הגבוהות עבור בתים הבנויים בקו ראשון לים או בסביבתו. מבנים, שנבנים "בסביבה ימית", נדרשים לתקן שונה, שבא לידי ביטוי בכמות ובסוג הבטון הנדרש עבור הבנייה, ולתוספות של מוטות ברזל וחומרי איטום מיוחדים. ובכל מקרה, למרות כל ההכנות המיוחדות הכרוכות בבנייה זו, עדיין מדובר בתחזוקה שוטפת יקרה שחייבים להקפיד עליה – המלח, הרוחות והלחות מגבירים את תהליך הקורוזיה ומייצרים בלאי תמידי, כך שאפילו הגינה זקוקה לטיפול ולהתייחסות מיוחדת.

קצת יותר פראי


יותר טבעי אבל בהחלט לא פחות יפה. לעיתים קרובות אנחנו רואים בסביבת הים שימוש בבנייה יותר אגרסיבית ופחות מיופייפת. שימוש באבן טבעית ובחומרים שעמידים יותר מפני תנאי מזג האוויר הקשים, מאריכים את החיים של הבית ומקטינים את הצורך בתחזוקה אינטנסיבית. הבלאי פחות ניכר בחומר הטבעי.

קצת יותר זמין


ובינתיים אם לא בא לכם להתעסק בתחזוקה בלתי פוסקת, או אם אין לכם סבלנות לחכות עד שיהיה לכם בית כזה משלכם, אתם מוזמנים לשכור לעצמכם בית קטן על החוף. למשל, בית כזה, שעשוי כולו מעץ, בבנייה אקולוגית, והתמקם בפריים לוקיישן על אחד החופים היפים של יוון.

מרכזית
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...