הלילה הזה כולו מצה: הפקת פסח יצירתית ששמה את המצות במרכז

בשולחן הלבן והחגיגי הזה אף אחד לא יאכל את המצות, פשוט כי הן חלק מתצוגת כלים שעוצבה במיוחד לפסח. הפקה מקורית במיוחד, עם DIY שלא הייתם מעלים בדעתכם להכין לשולחן הסדר

מדי שנה אנו טורחים על שולחן החג שלנו כאילו היה יצירת מופת. לא רק הבישולים אמורים להמם את האורחים שיסבו אל השולחן, אלא גם הכלים שיונחו עליו והעיצוב המפתיע עם הצבעוניות הייחודית לו. כמה כבר אפשר לחדש, אתם שואלים? הרי לרענן את סט הכלים מדי שנה היא לא אופציה ישימה, ולאסוף אלמנטים מן הטבע כדי לערוך שולחן אקולוגי כבר עשינו בשנה שעברה. אז מה נשאר? לשחק עם המצות! אז השיגו לכם חבילת מצות וכמה בקבוקי יין ריקים, ובואו להפליא בהם את כישורי ה-DIY שלכם.
שולחן חג עשה זאת בעצמך
בקבוקים בציפוי מצות
שולחן החג הלבן מסמל התחלה חדשה ולצידו נגיעות זהב, המעשירות את המראה שלו ומוסיפות לו שיק וסטייל. המראה כולו בעל גוונים טבעיים וצבעוניות שקטה ורגועה. מפת פשתן בגוון קפה נפרשה על השולחן, ולאורכה נוסף ראנר מרושל עשוי מטול לבן, המהווה מצע רך לשלוש קורות עץ חשוף ולא מהוקצע.
שולחן חג עשה זאת בעצמך
קורות עץ חשוף ולא מהוקצע במרכז המוגבה של השולחן
הפראיות הגולמית לצד העדינות המדויקת מאפיינת גם את סט כלי הקרמיקה שנבחר. צלחות לבנות, המשוננות בשפתן, השלימו גביעי רגל מעודנים, ולצידם הונחו כוסות שתייה העומדות על שלוש רגליים. על קורות העץ הועמדו בקבוקים לבנים בגבהים שונים, המשמשים לדקורציה, ביניהם בקבוק עם פתח קדמי לא מדויק, שכמו נקרע בגסות ומשמש ככלי קיבול לנרות. כדי להעניק אווריריות לשולחן שולבו שתי צנצנות זכוכית קטנות, שעוטרו במינימליסטיות והשלימו את המראה הפורצלני.
שולחן חג עשה זאת בעצמך
שולחן חג עשה זאת בעצמך
בקבוקים בווריאציות שונות
על השולחן הונחו בקבוקים בווריאציות שונות: בקבוקי יין, אגרטלים, בתי נר לאווירה וסתם בקבוקים לבנים לקישוט. אבל את ההצגה גונבות המצות על שולחן הסדר שנמצאות לא בצורתן הקונבנציונלית, אלא כיצירה שימושית שתוכל לשמש גם אחרי החג: המצות הללו עוטפות שני בקבוקים, אשר מלופפים בחוט ומשמשים כאגרטלי פרחים. לצידם קערת צדף מהסדרה המוזהבת, שהצטרפה לליין, מגש קריסטל עגול ושני כדורים מחוררים המשמשים כבתי נר. נרות צדף ופרחים מילאו את השולחן, וגיבסנית שפוזרה בינות לכלים הפכה את השולחן לאביבי במיוחד.
שולחן חג עשה זאת בעצמך
בקבוקי מצות – הוראות הכנה

החומרים: 
בקבוק זכוכית ריק
דבק פלסטי
מצות
קערה מלאה במים חמימים
חוט רפיה או חוט אחר בגוון טבעי
ההכנה:
1. שוברים את המצות לחתיכות גסות ומשרים אותן בקערת המים כשעה.
2. כאשר המצות מתרככות, מסננים וסוחטים את עודפי המים.
3. מעבירים לקערה ריקה ומוסיפים בין חצי כוס לכוס (חד פעמית) של דבק פלסטי ומערבבים היטב.
4. משכיבים את הבקבוק על משטח מרופד בעיתון.
5. לוקחים מעט מהעיסה ומתחילים לצפות את הבקבוק בשכבה אחידה.
6. משאירים לייבוש והתייצבות למשך הלילה.
7. למחרת הופכים את הבקבוק, מצפים את חלקו השני ושוב משאירים לייבוש למשך לילה.
8. לאחר שעיסת המצות התייבשה והתייצבה על הבקבוק, כורכים את החוט הנבחר באופן רנדומלי.
9. משאירים לייבוש סופי לפחות למשך יומיים.
שולחן חג עשה זאת בעצמך
צנצנות זכוכית קטנות לאווריריות
שולחן חג עשה זאת בעצמך
שולחן חג עשה זאת בעצמך
בתמונות: בקבוק לבן 179 שקל; בקבוק קרעים בית נר 280 שקל; מגש קריסטל 169 שקל; נר צדף 59 שקל; קערת צדף עם פס זהב 189; שקל; קערה קטנה עם פס זהב 119 שקל; כדור בית נר חורים בינוני (2 חלקים) 99 שקל; כוס משולשת עם פס זהב 89 שקל; גביע רגל 89 שקל; קעריות מרק 59 שקל. להשיג באתר של סטודיו "יד אומן" של איריס ורשבסקי.
חג שמח!
מרכזית
2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין גבול לשטויות שלכם?

בושה וחרפה להשתמש באוכל להדבקה וכד.. זה ממש לחם!!!

בודק...