תשימו פס: דרכים שונות לשילוב פסים בעיצוב הבית

עולים על פסים ישרים בעיצוב הבית - הם מתאימים לכל סגנון, יכולים לעלות על הקירות, אפשר לשבת עליהם או סתם להסתכל עליהם וליהנות

יח"צ

אלמנטים עיצוביים ומפוספסים, ניתן לשלב בכל סגנון עיצוב, מודרני, קלאסי, כפרי ותעשייתי, לרוב הם מופיעים בשני גוונים מנוגדים, ולעיתים הם יכולים להראות בשלל גוונים. היות ובאופן טבעי העין הולכת בכיוון בו הפסים משולבים בעיצוב יש להם גם השפעה על החלל בו הם נמצאים, אם הפסים מאונכים, הם מגבירו את תחושת הגובה ואם הם אופקיים קרוב לוודאי שתחושת הרוחב תגדל. והכי חשוב הם יפים. אספנו לכם כמה דוגמאות של אלמנטים עיצוביים מפוספסים, שבחלקם בטוח שתתאהבו.

חדר השינה עם קיר הפסים

קיר פסים בגב המיטה יוצר תחושה של תקרה גבוהה

קיר פסים בגב המיטה יוצר תחושה של תקרה גבוהה
צילום: : אורית אלפסי | עיצוב: יסכה סטו בורשטיין

קורות כפסים בתקרה

שילוב פסים ישרים ומקבילים יכולים להשתלב בעיצוב בצורות שונות, טפטים, ציורים, רהיטים ואקססוריס, ויכולים  גם להיות גורם עיצובי משפיע כשהם באים למעשה מהווים את הבסיס לעיצוב הבית. דוגמה לכך הן הקורות בתקרה, הבלטת הפסים הישרים מסיחה את הדעת מגובה הנמוך של התקרה, ולמרות גוון העץ הכהה באמצעות הספים נוצרת תחושה של גובה.

התאמת רהיטים לתקרה הנמוכה

קורות עץ בצורת פסים לכל אורך התקרה

קורות עץ בצורת פסים לכל אורך התקרה
צילום: אלעד גונן | עיצוב: רינת ברוך

פסים סקנדינביים 

כורסה בעיצוב סקנדינבי עם הדום תואם, פריט שיכול להכניס עניין וליצור נקודת התעניינות בבתים המעוצבים בסגנון הנורדי שלרוב מורכב מגוונים מונוכרומטיים. כמו כן כורסה כזאת יכולה להתאים לפינות שונות בבית, גם אם סגנון העיצוב בו אחר. . היא יכולה לשמש ככורסה שמשלימה את מראה הסלון כשהיא מתווספת לספה בריפוד חלק, היא יכולה להיות האלמנט העיצובי הראשי בפינת קריאה בסלון או בחדר שינה, וקוויה הצעירים יכולים להשתלב נהדר גם בחדרי נוער.

כורסה בעיצוב סקנדינבי

כורסה והדום בעיצוב סקנדינבי עם ריפוד פסים שחור ולבן

כורסה והדום בעיצוב סקנדינבי עם ריפוד פסים שחור ולבן
צילום: אבי כהן

קשור לפסים 

נכון שהפוף הזה, שנראה כמו תסבוכת של קשרים מפוספסים יפה ומרשים ויכול לקשט חדרים שונים בבית, אבל תתפלאו שהוא לא רק יפה, נעים לשבת עליו וצורתו המנופחת לא תפגע. עיצובה של  נטע טסלר, הפכה את הפוף הזה לאלמנט עיצובי שמעצבים רבים משלבים אותו בפרויקטים שלהם.

פוף מעוצב כקשר

פוף מעוצב כקשר בפסים שחור ולבן

פוף מעוצב כקשר בפסים שחור ולבן
צילום: איה ווינד | עיצוב: נטע טסלר

שם פס על הפנים 

תקראו לזה אקססוריס, או תכנו זאת כיצירת אומנות, המסכות האתניות שעוצבו על ידי צחי נבו בהשראת מסכות אפריקאיות יראו טוב על כל קיר בבית ובעיקר בבתים המעוצבים בסגנון מודרני וגם כפרי. האלמנט במחבר בין כל המסכות הם הפסים שכיווננם משתנה ממסכה למסכה.

 

מסכות אתניות
מסכות אתניות בהשראה אפריקאית ר
צילום: נמרוד גנישר | עיצוב: צחי נבו
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...