לאן הולכים כולם: מתחמי הבילוי שיעשו לכם פאן בעונת הקיץ

לא שחשבנו שאתם מתכוונים לנוח בקיץ הזה, ובכל זאת יש לנו כמה המלצות לאטרקציות מעוצבות ובילויי תרבות ברחבי הארץ, החל ממיצגי רחוב ירושלמיים ועד אתגרי רחיפה ספורטיביים

למרות החום הכבד עמישראל לא מוותר ומתייחס לחודשי הקיץ כאל הזדמנות פז לנצל את כל האטרקציות הנקרות בדרכו. בכל רחבי הארץ אכן נערכים לכך, ומכינים מתחמי בילוי לצעירים, לילדים ולכל המשפחה, גם בחוץ וגם במבנים ממוזגים. בירושלים, למשל, מציעים השנה מוקדי עניין ומיצגים חינמיים במרחב הציבורי כדי להעצים את חוויית השוטטות במרכז העיר. בשאר המקומות מתכנסים פנימה לפעילויות ממוזגות של אקשן בסביבה מעוצבת. עכשיו נשאר רק לבחור.

 

רחוב המטריות חוזר 


איפה: רחוב יואל משה סלומון, נחלת שבעה ירושלים

 

למעלה מ-1,000 המטריות הצבעוניות חוזרות לרחוב יואל משה סלומון ההיסטורי במיצב שהפך לתופעה מאז הושק אצלנו לפני כשנתיים בעקבות פריסה עולמית. אמני רחוב יופיעו ברחוב והפקות מוזיקליות יחסו בצל המיצב.

 

רחוב מטריות ירושלים רחוב המטריות. צילום: יח"צ

 

 

תזמורת הפלייבק המלכותית 


איפה: רחוב הלל ירושלים

 

חברת עדן, סטודיו סיטי פלטון והיוצר יונתן גולדשטיין יצרו תזמורת קאמרית, בה הקהל מוזמן למלא את מקומם של הנגנים המקצועיים. המופע יופעל על ידי העוברים והשבים, הוא פתוח לקהל ללא תשלום ומשלב מוזיקה ומשחק ובכך מקרב את הקהל לתזמורת הקלאסית. ברחוב הלל הוקמה במה עם 20 כיסאות בצורת ישיבה של תזמורת קאמרית. לכל כיסא מוצמד רמקול נסתר, שיופעל באמצעות חיישן בעת ישיבה על הכיסא ויתחיל לנגן את התפקיד של נגן התזמורת באותו מושב. כשהכיסאות יתמלאו, תישמע למעשה תזמורת שלמה. בנוסף לכיסאות הנגנים, תוצב בשטח גם עמדה למנצח התזמורת. מי שיעמוד בעמדת המנצח יפעיל רמקול עם החלק האלקטרוני של היצירה.

כיכר הירח 


איפה: רחוב הלל 25 ירושלים

 

בכיכר הירח פעילות לכל המשפחה עם אלמנטים חדשניים לחוויית פנאי ושוטטות חינמית עבור המבקרים. בכיכר יפעל קולנוע רחוב סולארי ראשון מסוגו בישראל, בשליטה והפעלה מרחוק. בקולנוע תתקיים שגרת הקרנות על בסיס יומי במעגלי שעות קבועים בין הימים א'-ה' והתוכנייה המלאה זמינה בעמוד הפייסבוק "העירה". בנוסף, מיצג עננים ובו שבעה ענני ענק שירחפו מעל הכיכר וייצרו צל לשעות היום. בערב תאורה מתחלפת תנעים את האווירה על רקע העננים. וגם מזרקת בועות סבון שתפזר בקצבי זמן קבועים מופעי בועות לעוברים ולשבים.

 

כיכר הירח הדמיה: דיסק אין

 

 

תערוכת סאונד 


איפה: מוזיאון העיצוב חולון, פנחס איילון 8

 

תערוכת קיץ אינטראקטיבית של מוזיאון העיצוב, בו תשמעו איך הקירות מנגנים ואיך המוזיאון הופך למבנה מוזיקלי, כיצד אפשר להפיק סאונד מקוביות לגו או מג'לי צבעוני וירקות, כיצד הגוף הופך בעצמו לכלי מנגן ועוד. בתערוכה מיצב סאונד בו יוכלו המבקרים לחוות קטעי סאונד שנכתבו במיוחד לחלל זה על ידי מוסיקאים מובילים. הם מוזמנים לשבת או לשכב על גבי גבעה מיוחדת הממלאת את החלל, להאזין לסאונד במערכת רמקולים בעלת 16 ערוצים, חלקם חבויים מתחתם, ולצפות בייצוג החוויה עצמה על גבי מסך הפרוס מעליהם. יש גם פעילויות וסדנאות עיצוב לכל המשפחה, ביניהן סדנה לעיצוב משרוקית המשנה את צליליה.

 

תערוכת סאונד סאונד במוזיאון. צילום: שי בן אפרים

 

 

מנהרת רוח


איפה: יוסף טומי לפיד 8, פארק האגם, ראשל"צ מערב

 

הפעם בסימן מאתגר, כי את הפעילות הבאה תצטרכו לעשות ברחיפה. FLYBOX היא מנהרת הרוח הראשונה בארץ, שבה נכנסים בני 4 עד 104 לתא תעופה מוקף זכוכית בגובה 14 מטרים ובקוטר 4.3 מטרים, ופשוט עפים ברוח שמתחילה באפס קילומטר לשעה ויכולה להגיע ל-270 קמ"ש. המתחם פועל בשיתוף ארגון תעופת הגוף הבינלאומי ה-IBA, שאחראי גם להסמכת המדריכים ופועל על פי סטנדרט בטיחות של הארגון. עוד פרטים באתר www.flybox.co.il

 

מנהרת רוח FLYBOXצילום: עוזי פורת

 

 

סדנאות DIY לכל המשפחה


איפה: רביעיית פלורנטין, מעון 3 תל אביב

 

סדנאותDO IT YOUR SELF  חופשיות לכל המשפחה, המשלבות יצירה, עיצוב, למידה והשראה. הסדנאות מותאמות לגילאי 5-10, יועברו על ידי מדריכות בתחום ה-DIY, וישלבו יצירה, עיצוב, למידה והשראה. מדי יום שני ב-17:00 בחודשי הקיץ. עוד פרטים באתר 4florentine.co.il

 

סדנאות DIYDIY בפלורנטין. צילום: יח"צ

 

 

חדרי בריחה במלון 


איפה: מלון רימונים, תרשיש 5 אילת

 

טרנד חדרי הבריחה הגיע לראשונה גם לנופשי בתי המלון. ברימונים אילת בנו שני חדרי בריחה ברוח משחקי החשיבה הפופולריים שתפסו ילדים, בני נוער, מבוגרים ומשפחות שלמות. עובדי הרשת קבלו הכשרה בהפעלת חדרי הבריחה, אליהם מוזמנים אורחי המלון ותושבי אילת בהנחה, אבל גם אורחים מבחוץ, שכולם יצטרכו לאסוף רמזים, לפתור את כל החידות ולברוח מהחדר תוך 60 דקות. נושאי החדרים יתחלפו מדי 18 חודשים.

 

חדר בריכה במלון חדר בריחה ברימונים אילת. צילום: יהודה בן איטח

 

 


 

 

מרכזית
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...