מהפך מן הפח: מייקאובר לרהיטים שנאספו מהאשפה

הרהיט הזה שמצאתם ברחוב הוא לא באמת גרוטאה, כי אם פוטנציאל ליצירת מופת מעשה ידיכם, שתזכיר למה לא כדאי למהר ולהשליך חפצים ישנים. תוצאות מהאשפתות

במבט ראשון נראית הגרוטאה ברחוב כפריט שאנחנו לא מבינים איך חיו איתה בבית עד עכשיו. מרופטת, דהויה, לעיתים מלוכלכת עד אימה, וכל מחשבותינו מתנקזות למקום אחד – לברוח ממנה, ומהר. מצד שני, אם הראש קצת יצירתי והידיים לא חוששות מעבודת שיפוץ וליטוש, ייתכן שיש פה מציאה, כי הרי כל רהיט ישן או פיסה של עץ יכול להתמחזר ולהפוך לפיס אלגנטי אצלנו בבית. כך בדיוק חשבו האנשים שלפניכם, שלא ויתרו על המקור והפכו אותו למקורי עוד יותר:

 

אי מיושן


שידה שהייתה בחדר האמבטיה ומעליה כיור נזרקה במסגרת שיפוץ, ועברה הסבה טוטלית ל"אי" במטבח עם תוספות של עיטורי עץ, גלגלים ועוד. השידה עברה על ידי הדס דה-ויר שיוף מסיבי, ולאחר מכן נוספו לה עיטורי עץ לאורך כל החלק העליון והיא נצבעה בסגנון וינטג' מיושן. מאחר שחלקה העליון היה שיש, הוא הוסר, ובמקומו הונח בוצ'ר בעובי 5 ס"מ, שעבר צריבה באש על מנת לתת לו מראה מיושן. דלתות הארון המקוריות הוצאו, המדף הפנימי סודר מחדש, גלגלים צורפו והידיות הוחלפו לידיות מודרניות מעור.

 

אי מיושןעיצוב וצילום: הדס דה-ויר

 

שיפוץכך זה נראה לפני

 

ספת חוץ


הספה נמצאה זרוקה ברחוב, ללא מושב וללא ריפוד. תהליך השדרוג שעשתה לה יונית אבר התחיל בשיוף עם נייר זכוכית גס ולאחר מכן גימור עם נייר זכוכית עדין. עבור המושב נמצאו שתי פלטות עץ, שהתאימו בדיוק למידות, ואלו חוברו מלמטה עם שני קרשים לחיזוק.

הרהיט נצבע בצבע יסוד צהוב על בסיס שמן, ודולל עם מעט טרפנטין, המאפשר גם ייבוש מהיר. סוג הצבע מתאים לרהיט חיצוני שאמור לעמוד בחוץ. ספוג וריפוד נקנו בנחלת בנימין בתל אביב, גם הם מתוך מחשבה על הגנה מפני גשם ושמש, ונתפר רוכסן להקלה על כיבוס.

 

ספת חוץעיצוב וצילום: יונית אבר

זפת מיני בעיצוב כך זה נראה לפני

 

שידת תכשיטים מודרנית


יחידה צמודת קיר, ששימשה בבית ישן כפינת איפור, עברה לשמש כשידת איפור עבור נערה. השיפוץ, שנעשה על ידי מאיה גל, התחיל בפירוק כל החלקים, כולל פרזול, ולאחר מכן ניקוי, שיוף, הדבקה של חלקים מחדש, חיזוק של חלקים אחרים ומילוי של פגעים וחריצים בעץ. רק לאחר מכן החל תהליך הצביעה. לבד ירוק שימש במגירה כחלוקה לתכשיטים, וגם הוא נוקה וחודש.

 

מאחר שרהיטים ישנים מוציאים בדרך כלל כתמי פיגמנטציה, הותז לפני הצביעה צבע יסוד סינתטי, המונע מהם לצאת. השידה נצבעה בצבע אקרילי שחור, הפרזול חזר לצבעו המקורי – זהב, ומסגרת העץ בחזית שויפה וחודשה. לשידה נוספו רגלי ברזל, והיא הפכה לרהיט מודרני עכשווי.

 

שידה שחורהעיצוב וצילום: מאיה גל, Mayard

 

לפני שיפוץכך זה נראה לפני

 

 

מטבח DIY


משטחי עץ שפונו ממפעל גדול שימשו לשדרוג של מטבח והכנסת עיצוב מרענן. נוריאל מדגיש חיפש רעיונות ברשת כדי לעצב מחדש את המטבח שלו, מצא את דלת התריס והחליט ללמוד בעזרת היוטיוב איך בונים חזיתות של מטבח. אחרי פירוק המשטחים וניקוי העץ ממסמרים וסיכות, העץ עבר הקצעה בסדנה, וכל שני לוחות עץ הודבקו יחד כדי ליצור עובי בחומר, שאיתו אפשר לעבוד. בשלב הבא נחתכו והותאמו הלוחות לגודל הרצוי ועברו לתהליך ארוך של הכנת מגרעות עבור שלבי התריס בכל דלת ודלת. לדלתות הוספו צירים וידיות מאלון מבוקע, ולבסוף התקבל מטבח במראה חם.

 

מטבחעיצוב וצילום: נוריאל מגדיש

לג בעומרכך זה נראה לפני

 

 

שולחן למיקס מרוקאי


שולחן שנמצא בפינת הרחוב במהלך אחד מהטיולים הליליים של טל איתן עם הכלב, נגרר כל הדרך הביתה כדי להפוך אותו לרהיט עבור בית חדש. הוא עבר שיוף קצר ונצבע בשתי שכבות של צבע ירוק בוהק. השולחן הועמד במרפסת לצד רהיטים נוספים, שהולבשו במראה אתני מרוקאי, ולא השאירו אף אחד אדיש למיקס הצבעים החדש.

 

שולחן ירוקעיצוב וצילום: טל איתן

 

 

שידה עם סבתא


שידה נטושה ומרופטת נמצאה ברחוב על ידי יונת אור במצב מפורק. היא הורכבה, תוקנה, שופצה ונצבעה מחדש. נוספו לה דלתות הזזה מזכוכית סבתא עם תוספת חורים לאצבע לפתיחה קלה, וכעת היא מחפשת את ייעודה כשידה לסלון, לכניסה לבית, או ליד מיטה בחדר השינה.

 

שידה לבנהעיצוב: יונת אור, "עיונה". צילום: יהל בטיטו

 

לפני שיפוץכך זה נראה לפני

 

553(30)
7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתי לגמרי

מקסים!

על מגידיש ועבודתו שמעתי ביקורות רעות

אהבתי לגמרי?? אפשר לא להעלות תגובות עילגות
נמאס לנו מהשפה העילגת בטוקבקים. כאן יש גם מקרה של תרגום גרוע מאנגלית על ידי מישהו שכנראה מדבר אנגלית קלושה.

נהדר

הספה ושידת התכשיטים מהממות המטבח בעייתי
אני הכי בעד מחזור, אבל כנגר חובב, המטבח כנראה יקבל עיוותים במרוצת השנים. זה טוב למטבח זמני בבית קטן כמו בתמונה. לא בטוח איך זה יחזיק לאורך שנים. מטבחים כפריים עם louvered doors מהסוג הזה יפים מאד אבל מכניסים אוויר ואבק. בקיצור זה בעייתי ואני מניח שכבר נתנו על זה את הדעת. צריך מליון קושרות ועדיף לעשות בעץ רהיטים שונים שמחוזקים יותר במבנה מראש.

נוריאל מגידיש נגר לא אמין
חבל שנתתם במה לנגר כזה. ממה שראינו המוצרים לא להיט והיחס מזלזל.

בודק...