מצוות תשליך: טרנדים שנרצה לשחרר, ויפה שעה קודם

יום כיפור, יום של חשבון נפש, הוא זמן טוב להיפרד משטיחים בשחור-לבן, רצפה אפורה, אריחים מצוירים וכן, שוב, מכיסאות אימס. מה נאמץ במקומם? בחירות חדשות ומלהיבות יותר

ימים אלה הם זמן טוב לחשב מסלול מחדש ולהשליך מעלינו דפוסים שאינם מתאימים עוד, ולא רק לגבי דפוסי התנהגות וצורת חיים. גם בעיצוב הבית קורה לא פעם, שאנו מצטערים על רכישות שביצענו והחלטות שקיבלנו, ואז מפנטזים על מציאות מתוקנת וחדשה שאיתה נחיה בהשלמה. מכל המגמות והטרנדים שבהם פגשנו בשנה החולפת ללא הרף, גם לנו יש דברים שהיינו רוצים להשליך ביום כיפור, ויחד איתם עצות לבחירה מרעננת ומלהיבה יותר.

 

לשחרר: מטבח לבן, לאמץ: מטבח שחור


יש אנשים של מטבח לבן, ויש אנשים של מטבחים אחרים. הלבן יתאים להכול, הוא הולך על בטוח ואיתו לא מסכנים שום בחירה עיצובית העומדת לצד המטבח הפתוח שלנו. שחור הוא האופוזיט הגמור, שאנחנו מרבים לעטות על גופנו, אבל חוששים להעז איתו ברחבי הבית. במטבח השחור, שהחל להפציע ללא חשש בשילובים כאלה ואחרים, מתקיימת בחירה של ממש, אבל בעצם כל מטבח אחר שאינו מפחד מניטרליות יתקבל מצידנו בברכה, החל מסגול וירוק ועד זהב ומטאלי.

 

ארון ששחורעיצוב פנים: גלית טוויג. מטבח: "רגבה". צילום: עודד סמדר

 

 

לשחרר: נגיעות בצהוב, לאמץ: נגיעות בזהב


עם כמויות הצהוב שבהן אנו נתקלים בחיי היום יום המעוצבים, היינו יכולים לצבוע מרבדי כלניות בדרום הארץ ולהפוך אותם לשדות שלמים של חמניות. הוא חי ומכניס עניין, הוא צעיר ושובבי, אבל יש צבעים נוספים שיכולים להכניס חיות ועניין, ואפילו קרובים מאוד בגוון, למשל זהב. בנוסף ל"פוקל פוינט" המתבקש מזהב, הוא מחליף את הרעננות הצהבהבה ביוקרה, בדרמטיות ובמלכותית ונותן לנו להרגיש ולו במעט כמו בני המשפחה מבריטניה.

 

מגיעות זהבעיצוב פנים: תורג'י אדריכלות ועיצוב. צילום: אלעד גונן

 

קיר זהב וכחולעיצוב פנים: תורג'י אדריכלות ועיצוב. צילום: אלעד גונן

 

 

לשחרר: רצפה אפורה, לאמץ: רצפת טראצו


האם תוכלו למצוא דירת קבלן שבה לא נבחרו השנה אריחי רצפה אפורים? לזכותם של הקבלנים יש לומר, שהם הפנימו את העניין שהגוון האפור הניטרלי משתלב עם כל צבע אחר, והם התחילו ליישם אותו בדירות בפרויקטים חדשים. אבל אפור זה הפך לבחירה המתבקשת בדיוק כמו שאריחי 60X60 הם סטנדרט שאיתו רק מתחילים את הליכי השדרוג של הדירה, ורואים אותו עכשיו בכל בית. אבל איך מתבלטים ונותנים לבית אופי קצת יותר ייחודי? מכל סוגי הריצוף הקיימים, ביניהם גם הפרקט-בכל-הבית, ניתן לחזור מעט בזמן ולאמץ מראה חדש למרצפת ישנה – הטראצו. ריצופי הטראצו חקוקים בתודעה הישראלית כשבלטו בכל בית בקיבוצים, בכפרים ובמושבים של שנות ה-50. הם מתמזגים עם העתיד, ובעזרתם מתקבל מראה של רצפת סומסום באיכויות של פורצלן.
רצפה אפורה מבריקהאריחי טראצו שומשום של נובו, להשיג ב"נגב". צילום: שחר תמיר 

 

 

לשחרר: שטיחים בשחור-לבן, לאמץ: שטיחים צבעוניים


אין שילוב על זמני יותר משחור ולבן, אבל פסים ומעוינים על השטיחים בעיצובי רטרו, וינטג' או סקנדינבי כיבדו אותנו בנוכחותם תקופה ארוכה, ולטעמנו הגיע הזמן לפנות מקום למראה סולידי פחות ותוסס יותר – למשל שטיחים בצבעים, בהדפסים ושלל דוגמאות – שיכניסו אופטימיות, שמחה וחיים לסביבה. לא משנה אם מדובר בחדר הילדים, בחדר השינה, בסלון או במסדרון – הצבעוניות תכבוש את החלל וקרוב לוודאי גם את עיניכם וליבכם.

 

שטיח צבעונישטיח צבעוני של קרפטיזם. צילום: יח"צ

 

 

לשחרר: אריחים מצוירים, לאמץ: אריחי תלת ממד


לא רק בחדרי הרחצה מצאנו את האריחים המצוירים, אלא גם במטבחים הכפריים או בריצוף פינות שונות בבית. אנחנו עדיין אוהבים אותם, אבל כשנדמה שכל בית כפרי מאמץ לעצמו אריח מעוטר כאילו נגמרו שאר האריחים בעולם, אנחנו אומרים – עד כאן! עדיין בשפת הגרפיקה המצוירת, אבל הרבה יותר מתקדמת וחדשנית, מצאנו עניין דווקא באריחים התלת ממדיים, שמותחים את הגבולות ומפתיעים גם אותנו במקוריות שלהם. מדובר באריחים שבסיסם צורות פשוטות, אך צירופם יחד יוצר קיר מתוחכם בעל קומפוזיציות שוברות שגרה.

 

אריחי פורצלןאריחי Wow מגרניט פורצלן, להשיג ב-MODY. צילום: יח"צ

 

 

לשחרר: כיסאות אימס, לאמץ: כיסאות עם אמירה


נראה שזרם כיסאות "אימס" אינו עומד להיפסק, ולא משנה כמה זמן עבר וכמה וכתבות נכתבו בעניין. החנויות מלאות בהם, הקונים מצביעים ברגליים, והמהדורות המוקטנות לחדרי הילדים נחטפות גם הן כלחמניות טריות. נוצר מצב שהבתים נראים אותו דבר, הייחודיות עזבה את הבית, וכולם יושבים על פלסטיק עם רגלי עץ. אנחנו, לעומת זאת, בעד כיסאות עם אמירה, כאלה הנושאים אופי אישי, אולי אפילו כיסאות שמצאתם ברחוב וחידשתם בעצמכם. ליחו של הישן לא ינוס לעולם, במיוחד אם עדכנתם אותו במו ידיכם (או במו ידיו של בעלי המקצוע שלכם).

 

פינת אוכל וינטג'עיצוב: סיון קונוולינה. צילום: טל ניסים

 

כיסא וינטג'עיצוב: נויה כרמל שטראוס, "וינטג' רהיטים". סטיילינג לצילום: אורית עציון. צילום: שירן כרמל 

 

מרכזית
9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי כדאי להשליך את רעיון הטרנד בכלל?

שטיח טווסים
מאיפה השטיח המהממם עם הציפורים/טווסים...? רוצה!

השטיח מקרפטיזים.

ממש לאאאאאא

הגיע הזמן להשליך את בניין ודיור

מסכימה עם 1

ממש כןןןןן
אולי כדאי באמת שתעשו לעצמכם טובה ותבינו, שהרבה יותר פשוט אילו הייתם אתם נמנעים מלקרוא כתבות מלאות יופי וחן, ומשליכים עצמכם מדפוס התנהגות של דיבור שאינו יודע לפרגן במיילא. לא? שחררו !

כתבה לעניין ! נמאס מהדברים היותר מידי רגילים האלה

מטבח שחור? ממש לא !!!

בודק...