עיצובים מסביב לעולם: מאפריקה באהבה

חזרתם מביקור באפריקה ופשוט התאהבתם בלוק האותנטי? שטיח קילים מצמר אמיתי, יצירות אמנות מקוריות, קמין מסורתי ועוד - כך תאמצו את הסגנון גם אצלכם בבית

יח"צ
שטיחים במראה מסורתי
שטיחים במראה מסורתי. פוקס הום. צילום: יורם אשהיים

בכתבה הקודמת בסדרה "עיצובים מסביב לעולם" סקרנו את אגן הים התיכון, הפעם נצא איתכם למסע ביבשת החמה והיפה: אפריקה! בין אם אתם נמנים מחובבי העיצוב האותנטי המסורתי ובין אם משבט המינימליזם המודרני, לא תוכלו להישאר אדישים לפריטים הבאים. הלוק האפריקאי מוסיף שפע של חום לכל חלל, ואם משתמשים בו בחוכמה הוא יוצר מראה מתוחכם ושיקי. בכתבה הבאה תמצאו את הפריטים המנצחים בדרך לעיצוב אפריקאי.

אמא אדמה

פריט שיכין אתכם היטב לקראת החורף,  הוא שטיח קילים הנארג על נול מצמר אמיתי, באריגה מיוחדת כאשר "הערב" הוא שאריות בדים שונות. השטיחים בקולקצייה בעלי מראה לא אחיד וריבויי גוונים, בעיקר צבעי אדמה חמים, המזוהים כל כך עם היבשת השחורה. להשיג בפוקס הום.

אפריקה על הקיר

גלריה 'פחות מאלף' מציגות את עבודותיו של האמן משה טרקה, בן העדה האתיופית שנושא עמו סיפור חיים ייחודי ומרתק המשפיע באופן ישיר על יצירתו. עברו של האמן הוא חלק בלתי נפרד מההווה, ומהווה עבורו חלק אינטגרלי בהוויית יצירותיו. את המסע ארצה דרך סודן  החל כבר בגיל שלוש, והאמנות שלו מבטאת את התרבות, הצבע והשפה המלווים אותו משחר ילדותו. להשיג בגלריה 'פחות מאלף'.
אומנות בהשראת אפריקה
עבודה של האמן משה טרקה. גלריה 'פחות מאלף'. צילום: יועד בר נוי
אומנות בהשראת אפריקה
זכרונות מאפריקה. עבודה של משה טרקה. גלריה 'פחות מאלף'. צילום: יועד בר נוי
יושבים ליד האח

לקראת החורף, קבלו פריט מחמם בניחוח מסורתי אותנטי: קמין ביתי במוטיבים אפריקאים. מדובר באחת הדרכים המקוריות לשלב את הסגנון בחלל. הקמינים מגיעים בשלל הדפסים אפריקאים ומשמשים כפריט עיצובי לכל דבר, הנשאר אטרקטיבי ורלוונטי כל השנה, אפילו כשלוהט בחוץ. להשיג באורטל מערכות חימום.
קמין זברה
לא רק בחורף. הקמין של אורטל מערכות חימום. צילום יח"צ 
אתם יושבים?

מעצב הרהיטים יפרח בן צבי מוכיח כי שילוב בין תרבויות כביכול מנוגדות אפשרי בהחלט. את כורסת ה'קפיץ' בעיצובו שממחישה קווים מודרניים, ארכיטקטוניים ומוקפדים הוא בחר לחפות בבד שדוגמתו היא הומאז' לתרבות האפריקאית שמאופיינת בבעלי חיים שפרוותן מלאה בחברבורות, פסים ושלל דוגמאות נוספות שנועדו להגן עליהן מפני טורפים. הבד מתאים גם לסגנון עכשווי אך עדיין שומר על אותנטיות. מצד אחד המראה מחוספס וראשוני ממש כמו ביבשת אפריקה ומצד שני עשיר ונעים. להשיג בסטודיו יפרח בן צבי.
 ספה אפריקאית בעיצוב יפרח בן צבי
ספה אפריקאית בעיצוב יפרח בן צבי. צילום: שי אפגין
 

אומנות או נמות


חובבי אמנות מקורית ישמחו לגלות את צילומיו של אמן אפריקאי ממוסגרים במסגרת עץ ממוחזר מאפריקה, הצילומים מגיעים בשלל גדלים המתאימים כמעט לכל חלל 80/120, 120/180- 4900 שקלים. להשיג בbasic studio

  אמנות מקוריות מאפריקה אמנות מקוריות מאפריקה. basic studio. צילום: ענת אבן טוב

553
1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבה מלאת חוצפה
לכאורה כבוד והתפעלות מהתרבות האפריקאית ולמעשה ביזיון והתייחסות לגוף האדם שנוצר בצבע כהה כאל חפץ בזוי. תמחקו את הכתבה!

בודק...