ראש בקיר: אף פעם לא מאוחר מדי לתלות ראש חיה על הקיר

יש ראש לאריות וראש לשועלים, ויש כל מיני ראשי חיות שאנחנו אוהבים לתלות על הקיר ואף פעם לא נמאס לנו מהם. קבלו את הראש הכי טוב שאפשר לתפוס בימים אלה

מאז ומתמיד תלו ציידים את ראשי החיות הניצודות כאות גבורה על הצלחתם לצוד אייל, חזיר בר או כל חיה אחרת. גם המנהג וגם המראה שנויים במחלוקת, אבל בכל הנוגע לעיצוב הבית חל שינוי חיובי. אוהבי החיות למיניהם, שסלדו מפעולות ציד למיניהן אבל רצו להקיף את עצמם בחיות ובקורטוב מן הטבע, העדיפו את הגרסאות הרכות בשירות עיצוב הבית. כך הובאו לפתחנו שלל חיות בשפע חומרים, צבעים וטקסטורות, שנוכחותן הפכה למרנינה, מרגיעה ומחויכת. כעת אפשר ליהנות מיופיו של הטבע בלי להכאיב לאף אחד ולנצל את הדמויות לקישוט והכנסת חן לכל חלל – לחדרי ילדים, לחדרי עבודה, לפינות אוכל ומטבחים, כאילו היו תמונה.

 

בחדר הילדים: חיית מחמד


השימוש הקלאסי לדמות החיות, בשל המראה המתיילד שלהן על פי רוב. למרות זאת, אפשר למצוא דמויות עם לוק בוגר יותר גם אצל קטנים וגם אצל בוגרים יותר. חדר בקונספט חיות לילד בן 3 עוצב בהתאם לצבעי ציור הפינגווין ובצבעי ג'ונגל. ראש פנדה נתלה עם וו תלייה מעל המיטה בתוך חלון שנצבע בחרדל, התואם את מסגרת לוח הגיר, המאפשרת לילד גם לצייר עליו.

חדר ילדים ילדותי עיצוב: נטלי אלל. צילום: עידן גור

 

ארנב מעבודת נייר של Chloe flurey , העשוי בשיטת האוריגמי, נתלה בחדרה של ילדה חובבת ארנבים. הראש נתלה מעל גירלנדת כוכבים, כדי לחבר אותו לקומפוזיציה שלמה מעל המיטה ותואם בגווניו של הפסטליות הרכה שבחדר.

חדר ילדים מאובזר עיצוב: יערה ציקורל. צילום: שירן כרמל

 

בחדר שאותו חולקים שני אחים נמצא מכנה משותף בדמות חיות. האם המעצבת התחילה מעופר קטן ופלומתי והוסיפה חיות עם הזמן. מאחר שאחד חובב גיאורפיה והשני חובב חיות ושחמט, היא יצרה על הקיר קומפוזיציה מאוחדת של איילים במספר אי זוגי, המאפשרת לעין סגירת מעגל ותחושת הרמוניה בחלל.

חדר ילדים כחול עיצוב וצילום: לימור אורן, "סודות של סטייליסטית"

 

ועוד ראש צבי בקווים מעוגלים נבחר לעטר מתלה עץ בביתם של אנשי עשייה, שגם יצרו את המתלה בעצמם והיספו את הראש מאחד המשחקים הקיימים בבית.

מתלה עיצוב: מרב זהר. צילום: שירן כרמל

 

 

במסדרון: הפתעה לא צפויה


מסדרון הוא לא המקום המתבקש להעמדה של ראש חיה, גם בשל המרחב המצומצם וגם משום שזהו אזור שנזנח בדרך כלל. במקרה של הדירה המעוצבת בסגנון סקנדינבי, הובא ראש הדוב מדירת הרווקים הקודמת של בעל הדירה ותאם את הסגנון החדש. הוא נתלה מעל פתח הדלת בקצה המסדרון, הפך אותו מחלל סתמי לחלל עם "קטע", וכך הוא אינו מהווה גורם מפריע אלא דווקא מפתיע – עם מראה הומוריסטי, משעשע וקליל.

בית בעיצוב מודרני עיצוב: מיה ליננברג. צילום: רז רוגובסקי

 

במטבח: שמח עם אווירת DIY


ראש האייל התכול מקרטון מצא את יעדו במטבח, משמח את ילדי הבית ומצטרף לאווירת ה-DIY של לוח הגיר לידו. כשהמעצבת חיפשה לרענן את קירות המטבח, בחרה שראש זה כדי לשמח ולהאיר את החלל, מה גם שמבחינתה על קיר אפשר לתלות הכול ובטח אובייקט שהוא טרנד שנועד להישאר.

מטבח עם DIYעיצוב: מורן דהן. צילום: הילה אייזינגר hila aizinger 

 

בפינת האוכל בביתה של מעצבת התחפושות והתלבושות ענבל כרמי נתלו ראשים מחומרים שונים, כחלק ממכלול פריטים שיוצרים אווירה תיאטרלית עם נגיעה של קיטש והומור. מעל השולחן, הממוקם עומד במקום מרכזי שמחבר בין חלקי הבית, נוצר קולאז' שמייצג את מהות הבית מבחינה עיצובית. יש בו ראשי חיות תלת ממדיות מנחושת, ראש של אישה מקרמיקה, צלחות עגולות מצוירות לצד צלחת תלת ממדית, ציור, עבודת רקמה, שעון, עציץ מחליד ומנורת וינטג' – ערבוב מאוספים לצד חפצים חדשים.

מטבח כפרי עם צבעים עיצוב וצילום: שרון ברקת

 

 

בסלון: סיפור מסגרת


בדירה שעוצבה בסגנון סקנדינבי נוצרה קומפוזיציה מעניינת על הקיר שמעל הספה, ובה פוסטרים בסגנון וכן מוטיב קלאסי של ראש אייל. הקווים העדינים של האלמנט, העשוי מחוט תיל, משתלבים עם תצוגת התמונות והופכים אותה לייחודית ומעניינת יותר.

סלון מודרני עיצוב: רוית רוד. צילום: מאיה חבקין

בסלון שעוצב בהשראת הטבע נתלה גזע אלון השעם טבעי עם צמחים מעל ספסל בטון ותמונות של האמנית הדס ניקומרוב, אשר מדברות על שילוב האדם עם הטבע. ראש האייל, העשוי מקרטון ממוחזר, משלים את האווירה בקיר על ידי תוספת צבעוניות ו"חיות" ומעניק טון קליל יחד עם סיפור מסגרת של אלמנטים המשלימים זה את זה.

תמונות עם מסגרות עיצוב: שני אוסישקין. צילום: שירן כרמל

 

קיר תמונות מפתיע מכיל תמונות משפחה, אות שם המשפחה, אלמנט פונקציונלי כמו מראה, אלמנט נוסטלגי כמו מדליה וראש אייל שמוסיף מצד אחד אלגנטיות ומצד שני הומור. כדי לאזן בין הצבעים, נצבע האייל בזהב.

קיר כחול בחלל בית עיצוב: GK Interior Design. צילום: גיל סאיאס

 

 

בחדר העבודה: אקלקטיקה במטיבה


בחדר עבודה של מורה למתמטיקה שולבו ראשי חיות מאוסף אישי של הדיירת, אותו הביאה מטיולים שונים בחו"ל. מתוך גישה אקלקטית לעיצוב ערבבה המעצבת אלמנטים שונים ויפים, ללא הכרח לשמור על קו עיצובי מסוים.

חדר עבודה עם הרבה אלמנטים עיצוב: שני רינג. צילום: אדריאן דודה

 

 

 

מרכזית
2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לתלות ראש על הקיר
המנהג לתלות ראש של חיה על הקיר ..... אז, נכון, עכשיו אלו לא חיות "אמיתיות", לא פוחלצים. אבל בכל זאת זה לא "טוב טעם"

לא אוהבת

בודק...