ראש בראש: מה עדיף – עיצוב בכסף או זהב?

מראה מוכסף וקריר או מראה זהוב וחמים? הגיע הזמן להכריע בסוגיה המטאלית הלוהטת, ולקבוע מה עובד יותר טוב - עיצוב בכסף או בזהב

סלון כחול נגיעות זהב

עיצוב: טלי גולד. צילום: סיון מויאל

כסף זהב
סלון כחול נגיעות זהב

 

שימוש באלמנטים מטאליים כבש את הבית כמעט בכל צורה וכל פורמט – בחפצי נוי, במנורות, בריהוט ואפילו באריחים וחיפויים מחומרים שונים המדמים את המתכות המקוריות. נוכחותם בבית נצחית, משדרת אלגנטיות ומעניקה עומק חזותי, אבל איך בוחרים מי מביניהם עדיף – כסף או זהב?

כסף – הסקאלה הניטרלית
סלון כסוף

עיצוב: אריאלה עזריה ברקוביץ. צילום: אלעד גונן

כסף זהב
סלון כסוף

 

בחירה בחומרים מטאליים מוציאה אותנו מאזור האיפוק, אבל במינונים נכונים כסף משאיר אותנו על הסקאלה הניטרלית, שומר על עידון בחללים גדולים וקטנים ומביא איתו יוקרה קרירה בדומה לזכוכית.

ספה אפורה

נגיעות כסופות בים כחול. כריות מקולקציית איסלנד בעיצוב תמר ברניצקי. צילום: רועי מזרחי

כסף זהב
ספה אפורה

 

לפני שמוסיפים נגיעות של כסף או זהב כדאי לוודא שלוח הצבעים בבית מחמיא למתכת. ניקל, נירוסטה וכסופים נוספים, כולם ממשפחת האפורים, ייראו טוב עם לוח צבעים קריר כמו כחול וירוק. יחד עם זאת, בשל הניטרליות שלו, הוא יכול לעבוד גם עם צהובים, חומים ואדומים או עם חומרים כמו עץ, כשהוא הרקע המכיל. אולי זה מפתיע, אבל אפילו כשהצבע לבן לצידו, הוא מעניק ניקיון דיסקרטי לחלל גדול או קטן.

מטבח כסף

מטבחי רגבה. חזית כסופה בשילוב חזית במראה עץ

כסף זהב
מטבח כסף

 

מבין השניים, כסף או זהב, כסף מתאים לעיצוב המרמז לשני המינים, אם לבית של גבר או אישה ואם לחדר של נער או נערה. הוא מתחבר מיידית לסגנון עיצוב מודרני עם קווים חדים וחלקים במרחב נקי. מאחר שגם פח הוא בעל נראות כסופה אך מחוספסת, אפשר לעצב איתו בית בסגנון תעשייתי, כפרי או וינטג' מקורי.

 

זהב – אלגנטי ומתוחכם

 

זהב פרץ למחוזותינו בשנים האחרונות, ויצר תור זהב שנראה בכל חנות ובית מעוצב, אפילו אם בנגיעות מצומצמות בכלי צמחים, מסגרות לתמונות, ברזים ואביזרים לאמבטיה. אפילו תרסיסי זהב הפכו לפופולריים, וכל מיטת מתכת או רגלי שולחן יכולים להפוך שיקיים בן רגע במגע ריסוס אחד.

כריות זהב

כריות מקולקציית איסלנד בעיצוב תמר ברניצקי. צילום: רועי מזרחי

כסף זהב
כריות זהב
אמבטיית זהב

חיפוי קיר בזהב קלאסי | בלורן

עיצוב בכסף או בזהב

 

כמו תכשיטים על הגוף, כסף או זהב נוטים למשוך אליהם את העין והזהב נחשב יוקרתי וזוהר ובעל ניחוח מלכות. בנגיעות בודדות במרחב הוא יוצר אפקט אלגנטי מתוחכם, אבל מי שבוחר בו כחיפוי קיר שלם או כחזיתות של מטבח קומפלקט, יוצר במודע אמירה עיצובית מפוארת ואקסטרווגנטית.

חדר שינה אפור מודרני

שימוש בזהב כאמירה עיצובית | בלורן

עיצוב בכסף או בזהב

 

מנעד הצבעים המתאימים לזהב רב ומשתנה משחור קלאסי ועד ורוד רגוע, ואין סגנון אחד שמכתיב את השימוש בו. אי לכך הוא יכול להתאים למבחר סגנונות מכל תקופה, החל מקלאסיות מסורתית ועד מודרנית עכשווית. אם בוחרים בזהב מוברש או ברונזה, ניתן לתעל את הסגנון לכפרי ומתועש יותר, המשרה עומק וחמימות.

 

למזלנו, הדילמה יכולה להיפתר בקלות אם נכריע לבחור גם וגם – שילוב של כסף וזהב גם יחד. עם נוכחות בולטת לשניהם מתקבלת ניגודיות מעניינת שמגוונת את החלל, מערבבת בין חום לקור בצורה מאוזנת ונשארת נאמנה לאותה שפה עיצובית. רק חשוב לשמור על גוון מטאלי אחד דומיננטי, בין אם כסף או זהב, והשני במינון קטן יותר, כדי לא לגלוש לדביקות מוגזמת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

int(0) cat: 607prof: 0
המלצות נוספות
בודק...