שחקני החיזוק של העיצוב: כי אלוהים נמצא באקססוריז

מלא יקר ועד זול: אפשר לשנות לגמרי את מראה הבית ללא מהפכים יקרים. הכירו את החפצים והאלמנטים שהם שחקני החיזוק של הבית, שיביאו תוצאות בלי טלטלות בחשבון הבנק

סלון ומטבח צבעוניעיצוב: שושה וליש. צילום: גלי פלג

שיפוץ לא נמצא תמיד בראש מעניינו, גם אם הוא כלול ברשימת החלומות העתידיים, ובכל זאת איפשהו מקנן בנו הרצון לרענן את הבית ולהפוך אותו למשופר ומעוצב יותר. לפעמים מספיקות תוספות קטנות שיכולות לשנות את הלוק והתחושה ואף לשמש ביעילות בבית, ואפילו לא צריך לקחת הלוואה מהבנק בשבילן. הכירו את שחקני החיזוק של הבית, שלא יקרעו שום כיס.

טיפוח מרפסת


אדנית: 1,500 שקלים ל-1.5 מטר

השקיעו במרפסת או בגינה, במיוחד אם היא צמודה לסלון או לחדר. היא גם תזמין אתכם לצאת החוצה וגם תספק תחושה תפיסתית גדולה יותר לחלל, משום שהחדר כביכול ממשיך החוצה וגדל. "אחרי סיבוב בתוך הבית אני דואג לסנכרן בין החוץ לפנים ומתאים את השפה העיצובית של שניהם", מסביר מעצב הנוף רפאל ויצמן את דרך הפעולה שלו.

מרפסת גדולהעיצוב פנים: קרן בלוך אליאב, עיצוב חוץ: רפאל עיצוב נוף – תכנון, עיצוב והקמת גינות וגנים. צילום: ליאור טייטלר

שולחן קפה 


שולחן צד: 550 שקלים

קפה או צד – לאיזה שולחן מתכוונים? בטח שמתם לב ששולחן הקפה והצד התערבבו, והיום כל שולחן צד מוכפל או משתלש והופך לשולחן קפה שמוצב במרכז הסלון. היתרונות ברורים – אפשר לאגד אותם יחד וליצור סוג של שולחן גדול, ואפשר לפזר אותם בשעת האירוח, וכך לדאוג לנוחות של כל הנוכחים. אם בוחרים אותם בצבעים משתנים, מרוויחים ססגוניות, ואם בצבע אחיד – שומרים על מונוכרומטיות ואיפוק. אז יש לנו גם פונקציונליות וגם תוספת מעניינת לאזור הישיבה. (מחיר מבצע במקום 1,200 שקל)

כריות צבעוניות על ספהשולחנות צד מבית העיצוב שכטר. צילום: אורי אקרמן

פריסת מצעים


שמיכה סרוגה: 269 שקלים

בין אם אתם מחובבי סידור המיטה ובין אם לא, תסכימו איתנו שיש הבדל בין ערבוב של מצעים שלא קשורים זה לזה ובין סט מדוגם שהותאם מראש או נקנה בחבילה אחת. מעבר לתפקיד ההכרחי שיש במצעים, אפשר לראות בהם אלמנט מחזק עיצוב, שכן הצבעוניות או חוסר הצבעוניות שלהם יכולים להכתיב את המראה בחדר מסודר. גם לשמיכות (בצילום שמיכה של "נושקה") יש תפקיד אסתטי חיוני, אם הן נפרסות על מיטה או מונחות בנונשלנטיות על אחד הרהיטים בסלון.

שולחן סלון עגולעיצוב: שושה וליש. צילום: גלי פלג

אביזרי נוי


שטיח קישוטי: 245 שקלים

אפשר להתווכח על חיוניתו של שטיח גדול בסלון, אבל כשהשטיח קטן הוא נודד לקטגוריית האביזרים, וכאן הוא קל הרבה יותר לעיכול. "כמי שאוהבת צבעוניות, אני משתדלת להקיף את עצמי בפריטי עיצוב שונים שאני מלקטת במסעותיי סביב העולם. השילוב בין חפצים מודרניים ועתיקים ממזרח וממערב, כמו שטיח טיבטי, נעלי קש נפאליות, כלי זכוכית אותנטיים מאיראן, כלב מניו יורק של האמן האמריקאי ג'ף קונס ובודהה מנפאל, מייצר אווירה מיוחדת ושונה, שגורמת לי ולבני משפחתי הנאה רבה", מסבירה המעצבת זיוה גורסקי הראל את חשיבות השימוש באביזרים בעיצוב הבית שליקטה מחו"ל.

שטיח קטן ואתניעיצוב וצילום: זיוה גורסקי הראל

מדבקות קיר


מדבקות קיר: 105 שקלים

הן אולי קטנות, אבל האימפקט של מדבקות הקיר גדול מאוד. דמיינו את הקיר בצילום בלעדיהן, ותבינו. "מומלץ להשתמש במדבקות קיר כשלא ניתן לצבוע או לשים טפט על קיר, אם מסיבה של תקציב נמוך או בגלל שמדובר בדירה שכורה, שבה בעלי הדירה לא מסכימים או משום שהדיירים צריכים להשיב את מצב הקיר לקדמותו", אומרת מעצבת ההום סטיילינג מעיין פיינשטיין. "המדבקות (של "מכל טוב") משמשות כקישוט בחלל, תורמות לאווירה ומוסיפות צבע. כמובן, ניתן להדביק אותן גם על קירות צבועים כדי להוסיף עניין וחיות. הן קלות להדבקה ולהסרה וזולות יחסית, כך שהן מהוות פתרון מצוין לקירות גדולים שאותם רוצים להלביש בעלות נמוכה יחסית, משום שהן גם מפחיתות את הצורך באבזור נוסף כגון מדפים, תמונות, קישוטים ואקססוריז למיניהם".

טפט בחדר שינהעיצוב וצילום: מעיין פיינשטיין

כריות


כרית: 35 שקלים (כיסוי בלבד)

ספה יכולה להסתדר נהדר ללא כריות, ויש אפילו מי שלא יכניסו אותן לביתם משום שהן "מפריעות" לשבת או מתבלגנות השכם והערב. אבל אם מסתפקים בכמה כריות בודדות שלא יפרו את סדר הישיבה ולא צריך להשליך אותן הצידה בשעת הצפייה או האירוח, הן ישדרגו כליל את מראה הספה ואף יכולות לחבר בפאטרנים ובעיצוב שלהן לשאר חלקי החדר. הכיסוי במקרה זה מעלי אקספרס, ולמילוי הכרית תוכלו להוסיף 20 שקלים ב"איקאה".

הלבשת סלון בטקסטילעיצוב וצילום: מעיין פיינשטיין

מרכזית
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...