קרובים קרובים: המפגש המעניין שבין עיצוב ואמנות

עיצוב ואמנות הם תחומים שונים אבל גם דומים, והחיבור ביניהם כמעט טבעי. אז איך מעניקים לבית אופי אומנתי? הרעיונות שיעניקו לכם השראה

עיצוב ואמנות הם אמנם תחומים שונים, אבל החיבור ביניהם הוא כמעט מתבקש. אנחנו יכולים לראות את זה במוזיאונים שמעוצבים בצורה ייחודית, או לחלופין בחללים ובבתים מעוצבים שמקושטים ביצירות אמנות. אם גם אתם רוצים להעניק לביתכם אופי ייחודי שמשלב בין עיצוב ואמנות, הנה השיטות שיעזרו לכם לעשות זאת.

בין השראה לבחירה
לפני שניגשים לבחור יצירה אמנותית שתשתלב בעיצוב הקיים בבית, כדאי לבדוק מה הסגנון שמושך אותנו –אמנות מודרנית או אמנות קלאסית? אבסטרקטית או סוריאליסטית?
אם אנחנו נמשכים דווקא לאמנות קלאסית, נבחר בחלל שיטמיע את חפץ האמנות בצורה המיטבית, ולא בחלל צעקני וצבעוני מדי. הדרך הטובה ביותר להבין את הכיוון שלנו היא לקבל השראה מהסביבה. אנו ממליצים להיחשף לאתרי תרבות שמשלבים בין עיצוב ואמנות, וכך לצרוך תוכן עשיר שיסייע להוביל לבחירה הנכונה.

התמהיל המושלם
כאשר מכניסים הביתה יצירת אמנות, יש לחשוב מראש על האופן שבו היא תוצב בחלל. כדאי לשים לב אילו צבעים מרכיבים את החלל ומהו הסגנון העיצובי הדומיננטי בו, וכן מה המקום שבו תשולב היצירה. כמו כן, יש לדאוג שהריהוט הקיים לא יאפיל על העבודות האמנותיות אלא יחיה אותן. נקודה נוספת שיש להתייחס אליה בשילוב של יצירת אמנות בבית היא התאורה שבה היצירה תוצג. באחד הפרויקטים של המעצבים דן והילה ישראלביץ, דאגו השניים לשלב תמונות ופסלים, כך שהעיצוב והאמנות ישתלבו זה בזה באופן הרמוני.

שילוב של עיצוב ואמנות

עיצוב: דן והילה ישראלביץ, צילום: עודד סמדר

4מחוברים: המפגש המעניין שבין עיצוב ואמנות
שילוב של עיצוב ואמנות
שילוב של עיצוב ואמנות

עיצוב: דן והילה ישראלביץ, צילום: עודד סמדר

מחוברים: המפגש המעניין שבין עיצוב ואמנות
שילוב של עיצוב ואמנות

קומפוזיציה ייחודית
על מנת ליצור קומפוזיציה שתשדרג את החלל תוך שילוב בין עיצוב ואמנות, תצטרכו ליצור משחקים מעניינים עם גדלים, חומרים, צבעים ובחירת תמה אמנותית שתקשר בין כולם.
אם ניקח לדוגמה את הסלון, שהוא החלל המרכזי ברוב הבתים שמשמש את דיירי הבית לאירוח ומפגשים, הרי שמעצב הרהיטים יפרח בן צבי, ממליץ להימנע מתליית יצירות ענקיות בחלל קטן משום שזה מקטין את הסלון ויוצר תחושה עמוסה וחונקת. בנוסף, הוא מציין כי יש לבחור בעבודות אמנותיות שקוסמות לנו, שכן כל יצירה מביאה עימה מטען ויזואלי, אנרגטי ורגשי.
גם מעצבת הפנים המפורסמת קלי וסטלר אוהבת לשלב עיצוב ואמנות, ומוכרת בעיקר הקומפוזיציות המעניינות שהיא יוצרת בין יצירות אמנות שונות. באחד הפרויקטים שלה – The Spring Street, וסטלר השתמשה באמנות כדי להסב חללים תעשייתיים ומחסנים לחללי מגורים פונקציונליים.

שילוב של עיצוב ואמנות

עיצוב: סטודיו יפרח בן צבי, צילום: שי אפגין

6מחוברים: המפגש המעניין שבין עיצוב ואמנות
שילוב של עיצוב ואמנות
שילוב של עיצוב ואמנות

WALL ART סטודיו גליפס| עיצוב פנים: דניאל שלייפר, צילום: אורית ארנון

מחוברים: המפגש המעניין שבין עיצוב ואמנות
שילוב של עיצוב ואמנות
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...