DOWNTOWN תל אביב: עיצוב מתחם אירועים ייחודי

צומת תחבורה אורבני ושוקק ב downtown תל אביב היווה מקור השראה משפיע על הקונספט העיצובי הנבחר למתחם אירועים מחודש, ייחודי ועכשווי

awards participation badge
20,000,000
2500 + 600 מרפסת מ"ר
רמי סיני
רמי רומנו

טל גורדון לוין ואלירן ברדוגו, יזמו פרויקט משותף: הוחלט על שיפוצו של מתחם ישן בשם "גאלרי פאלאס", אשר נמצא בתוך מרכז שנרכש בזמנו על ידי אביו של טל גורדון. חזית המתחם, החניון והחלל המרכזי, חודשו והפכו למתחם  DOWNTOWN. הקומה העליונה – L1- TLV CONVENTION CENTER הועדה לכנסים ולהפקות אירועים לחברות, ארגונים ומשקיעים, אך בעקבות עיצוב הפנים החדשני והוורסטילי, שבוצע על ידי רמי רומנו, הנדסאי אדריכלות ומעצב פנים בעל ניסיון רב, נוסף למתחם ייעוד של הפקת אירועי יוקרה נוצצים.

אולם אירועים מעוצב

האולם הגדול והססגוני במתחם האירועים

אולם אירועים מעוצב

הרכבת כמקור להשראה

המתחם המחודש נמצא בפאתי העיר תל אביב-יפו, סמוך לתחנת הרכבת הקלה, תחנת רכבת ישראל ומסוף האוטובוסים. עובדה זו השפיעה על רומנו והיוותה עבורו מקור השראה מופלא: " רציתי לעצב מקום, שיעורר אצל האורחים את אותה תחושה מהממת המתעוררת בעת נסיעה ברכבת תחתית, העלייה במדרגות, והיציאה לעבר יעד חדש הנחשף בפניך בפעם הראשונה"

אולם אירועים מעוצב

מקום להגשמת חלומות וחווית חוויות

אולם אירועים מעוצב

עולים ומגיעים לעולם קסום

המעצב רמי רומנו, ראה לנגד עיניו את הרגע בו עולים מהמעברים התת קרקעיים האפרוריים ומלאי הרעש והפיח של הרכבת ופתאום מגלים עולם גדוש בצבעים, צורות, חומרים וצמחייה ירוקה. זה בדיוק מה שהביא אותו אל "ג'ונגל אורבני- אחדות הניגודים" הנרטיב שנבחר עבור עיצוב המתחם. בעיצוב הייחודי, מוצעת למבקרים במקום חוויה חושית, המלווה וממומשת באמצעות אין סוף משחקים של מרקמים, צבע, צמחייה ואביזרים יוצאי דופן,  שיכולים לגעת בכל אחד באופן אישי.

איך מעצבים משרד ביתי – לחצו כאן >>

 

השראה מתחנות של רכבות תחתיות בעולם

4

סודות בקירות

כשנהרסו קירות הגבס, להפתעתו של המעצב התגלו חיפויי אבן מעניינים, קורות ברזל ואלמנטים מבניים לא קונבנציונליים ומיוחדים. חלק לא מבוטל מהממצאים שולב בעיצוב הייחודי של מתחם האירועים.

עיצוב מתחם אירועים

למבקרים במתחם מוצעת חוויה חושית מהממת

עיצוב מתחם אירועים

קשת בתקרה

תוך כדי הריסות המבנה הישן, גילה המעצב אלמנטים שלא ידע על קיומם. מתחת לתקרה המונמכת, התגלתה קשת תעשייתית ותחת קירות הגבס התגלתה אבן טבעית. עם חשיפת התקרה, החלה לפעם בקרבו השפעתו של המבנה הישן והמוזנח. הממצאים שהתגלו הגבירו את האתגר והוחלט על ביצוע שינוי בתכנון, תוך כדי שמירה על המעטפת הקיימת והתגליות המבניות שהתגלו.

דלתות המעליות המובילות אל המתחם במראה דלתות של רכבת תחתית

5

מקרנבל המוני למסיבה אינטימית

העיצוב הססגוני שאינו מותיר אף אחד אדיש, תוכנן בגמישות מתוחכמת. החלל המרכזי הענק, שמותאם לאירועים רבי משתתפים עד 2000 איש, יכול להפוך בקלות רבה למרחב מצומצם בו כשלושים אנשים יחושו באינטימיות נעימה. בהתאם לגודל האירוע הנדרש ומספר האורחים, מנוצל גם שטחה של המרפסת הצמודה.

פסל הציפור של הפסל איתמר פאלוג'ה

6

מציאות מעולם האגדות

בכל הסיטואציות הרבות שיוצרות את החלל המתוחכם שבמתחם האירועים, קשה להצביע על משהו אחד קבוע ויציב. מכלול האפשריות, שכולן לקוחות מעולמות שונים, מותירים לכל אחד מהבאים למתחם האירועים להתחבר לדמות משלו, אם זו אחת מהדמויות שמקדות בפני האורחים, לחייך לפנתר הוורוד, לעוף סביב עם ציפור החול, או לעמוד בסמוך לאחד מגיבורי העל.

 

אפשר גם לעשות בעצמנו – לחצו כאן לרעיונות של DIY >>

חלל נוצץ וייחודי

7
שירותי גברים

קפטן אמריקה בשירותי הגברים

שירותי גברים

מתפנים במקומות רחוקים

חדרי השירותים עוצבו עם חומרים טבעיים בהשראת מקומות רחוקים. גוונים של חמרה וחול ים, לצד הדפסים של צמחייה וטבע פראי המחפים את הקירות. בתקרה נבנתה פרגולה המשלבת עץ וכפות תמרים בצורתם הטבעית.

חדר שירותים

מבואה לשירותים במתחם האירועים

חדר שירותים

אחדות הניגודים

שפת העיצוב שכותרתה "ג'ונגל אורבני- אחדות הניגודים", מתבטאת בשכבות עיצוב עכשוויות, מודרניות ומתוחכמות המתבטאות בתאורת נאונים, מסכים גדולים ואינטראקטיביים, פופ-ארט, גרפיטי ומנגד צמחייה וחומרים טבעיים.

אלמנטים עיצוביים מעוררי חושים

2

שלט ניאון הכניסה לשירותי בנשים ובובה של הפנתר הוורוד שממתינה לאורחים

11

לסיכום – דברי המעצב רמי רומנו:

"פרויקט העיצוב שבמתחם האירועים, היה בוודאות סוג של חוויה שונה, מעניינת ומאתגרת. מסע מרתק של עיצוב תוך כדי תהליך הבנייה הרחק משולחן השרטוטים. כדי לחלוק את החוויה שלי עם מעצבים אחרים אני יכול להציע להם מניסיוני שלושה דברים חשובים: תתכננו במדויק, תהיו משוחררים במהלך העיצוב ותעבדו בהרמוניה מלאה עם כל השותפים לפרויקט".

קרדיטים לספקים:

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

וואו. אתה מוכשר בטירוף!

בודק...