טיפים לפי תורת הפנג שואי: כך נרכז אנרגיה חיובית בסוכה

כדי להרגיש טוב גם בסוכה, מציע הפנג שואי לצאת מעט מהשגרה, למקם את הכניסה דווקא במזרח, לרכז בה את רוב הפאן והשמחה ולהעדיף צורות מעוגלות בריהוט ובקישוטיות

 סוכה מעוצבת עיצוב וצילום: אלישבע ליקר פוגל

במשך כל השנה אנו מנסים לארגן את הבית, את הרהיטים ואת החפצים שבו כדי להרגיש טוב ולחוש הרמוניה. ראוי שגם היושבים בסוכה, שחלקם אף ישנים בה והופכים אותה לביתם, ירגישו תחושות חיוביות כאלה, ואם נבחן את עקרונות הפנג שואי, השיטה הסינית העתיקה לארגון חפצים ומבנים למען השגת הרמוניה עם הטבע, יש מה לעשות בנדון.

"כדי שאדם ירגיש טוב בבית במובן המלא של המילה, צריך שהמקום יתאים לו ויספק את כל התנאים להתפתחות הפיזית, הרוחנית, הקרייריסטית וכל רובד אחר", אומרת נטע כפרי, מעצבת פנים לפי הפנג שוואי ומחברת הספר "פנג שוואי – מרחבים מכניסי חיים". דווקא בשל הארעיות שבה, זהו זמן טוב לצאת מהשגרה ולנסות להעז עם חלומות שחששנו להגשים בבית. "אם רצינו פינת זולה ולא מצאנו לה מקום בבית, או אם חלמנו על עיצוב בסגנון לובי של מלון, זה הזמן לנסות לממש, גם אם לשבוע", אומרת כפרי. קצת רעיונות? כפרי מציעה סוכה אקזוטית בצבעים ורוד, כתום וזהב, סוכה ירוקה בצבעים טבעיים עם חומרים ממוחזרים וגווני הירוק או סוכת שלום בצבעי כחול ולבן.

פן נוסף שמדגישה כפרי הוא המחסור בקירות או בגג יצוק, שהם חלק ממבנה שלגביו עורכים ניתוח אנרגטי המתחשב בכיווני אוויר ובחזית הבית. "הכול בסוכה ספק פתוח ספק סגור, וחשוב שתהיה בה זרימה נעימה, בלי עומס וללא צפיפות", מבהירה כפרי.

עיצוב סוכה עיצוב: יעל בן צבי ורוני רוסו, ארט סטיילינג ועיצוב חזותי מקדם מכירות. צילום: יעל בן צבי

צורות עגולות מייצגות את אלמנט המתכת, מבהירה קרן הורוביץ, יועצת פנג שוואי, ולכן ממליצה לצאת מהקונספט הריבועי ולחשוב, למשל, על שולחן עגול ונמוך, שסביבו כריות ישיבה במקום השולחן המסורתי והכיסאות, או אפילו תלייה של קישוטים מעוגלים כמו צלחות. "שולחן עגול מתאים יותר להתכנסות ומסובין וגם יוצר מרחב בתוך הסוכה", מחזקת כפרי.

וילונות עיצוב וצילום: איריס ורשבסקי

"אנרגיית השגשוג וההצלחה מצויה השנה במזרח או בדרום מזרח", אומרת הורוביץ, ולכן ממליצה למקם את פתח הסוכה בצדדים אלה. כך נגביר את הסיכוי לסוכה מלאה אושפיזין ואירוח מוצלח וחיובי. את הפאן כדאי לרכז בכניסה, היא ממליצה. כלומר לאפיין אותה בצבעוניות ובשמחה על ידי אלמנטים בצבעי כתום, אדום וסגול, תליית שרשראות משודרגות, אהילים, פרחים ופרפרים מלאכותיים או תליית קולאז'ים משפחתיים שיצרנו יחד על קיר הכניסה. גם ספירלות או מוביילים יהיו גורם חיובי בשל הכנסת אלמנט של תנועה לאזור – דבר שיזמין הצלחה באזור הכניסה.

סוכה כפרית עיצוב וצילום: קרן אורן

לגבי שאר הסוכה ממליצה הורוביץ על בחירה של צבעים מעודנים כאפורים, לבנים וכחולים, למשל בריהוט. "צבעים אלה מייצגים את אלמנט המתכת והמים, שרצוי למקם בחלק האחורי של הסוכה כדי לנקז אנרגיה פחות רצויה", היא אומרת.

מרכזית
1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בחירת תצלומים ובכלל
כדאי להקדים ולומר שאני יועצת פנג שואי בכירה כ-15 שנה בתחום.לא אתייחס לתוכן הכתבה (משיקולים שלי). אעיר שתחום הפנג שואי הוא תחום רציני מאוד ובזה אסתפק. מציעה להחליף לפחות את התמונה הראשונה בה מי שישב, אמור לשבת עם גבו לכניסה(מה שיתן לו הרגשה מאוד לא נעימה) והשולחן עצמו מהווה חסימה. .אני בטוחה שהכותבת בחרה אותה בגלל יופי התמונה אבל יש מחויבויות לנושא הכתבה.

בודק...