פנג שוואי לשנה החדשה: 10 טיפים פשוטים ויעילים

הפנג שוואי היא שיטה סינית עתיקה לארגון חפצים ומבנים על מנת להגיע להרמוניה עם הטבע. באווירת ראש השנה לקטנו עבורכם 10 טיפים קלילים, פשוטים ליישום ויעילים שישפרו את זרימת האנרגיה והאווירה בביתכם

על פי התורה הסינית הפנג שוואי, ההרמוניה בביתנו מושגת על ידי מספר כללים בסיסיים המתייחסים בעיקר לזרימה אנרגטית אופטימאלית ועקרונות נוספים המתייחסים לגדלים, חומרים, צבעים, כיוונים, צורות, תאורה, ניחוחות ועוד.

באווירת השנה החדשה שבפתח, אנו מציעים לכם טעימה קטנה מהתורה העתיקה, בצורת רשימת טיפים קלים ופשוטים ליישום, כמה שינויים קטנים בעיצוב וסידור הבית שישפרו את זרימת האנרגיה בחללים השונים ואת האווירה וההרגשה.

10 כללים לפנג שוואי בבית מתחילים כאן

1. הכניסה לבית צריכה להיות מזמינה, מוארת ומטופחת – על מנת למשוך לבית אנרגיה חיובית. יש להימנע מתליית מראה מול דלת הכניסה – כדי לא להחזיר את האנרגיה הנכנסת.

פנג שוואי
מזמינה ומטופחת. הכניסה לבית (עיצוב: סיון יתום, צילום: דודי ארדון) 

2. שולחן פינת האוכל צריך להיות ממוקם באופן כזה שניתן לעבור מסביבו בחופשיות, גם כשכולם ישובים לשולחן. מספר הכיסאות צריך להיות זוגי.

עיצוב פאנג שוואי
 לעבור מסביב לשולחן האוכל בחופשיות (עיצוב: יפרח בן צבי, צילום: יח"צ)

3. בחדרי השינה (שמומלץ שיהיה באזור השקט והמרוחק ביותר בבית), יש למקם את המיטות שלא מול דלת הכניסה.

4. לשיפור הזוגיות – יש לאפשר מעבר חופשי משני צידי המיטה הזוגית ולמקם שידות לילה בכל אחד מצידי המיטה. בנוסף – שילוב צבעים חמים (אדום, צהוב, כתום, חמרה) בעיצוב החדר, במצעים, כריות נוי, תמונות, אביזרים קטנים – מחממים את האווירה ומעוררים מינית.

עיצוב פאנג שוואי
סטיילינג לחימום האווירה (עיצוב: טולמנס, צילום: יח"צ)

5. בחדר הרחצה יש לדאוג לתאורה טובה בקרבת המראה – כדי שתראו היטב את בבואתכם. כמו כן, יש לאוורר את החלל עד כמה שניתן, כדי למנוע מקרים של רטיבות ,עובש וריחות לא נעימים.

עיצוב פאנג שוואי
תאורה טובה בחדר הרחצה (עיצוב: חזי במק, צילום: יח"צ) 

6. בסלון יש לשמור על מינון נכון של רהיטים ואביזרים – לא להעמיס את החלל בחפצים ומצד שני לא להשאיר אותו ריק מדי. רצוי לבחור ברהיטים בעלי צורה או פינות מעוגלות ולסדר אותם באופן כזה שיתאפשר מעבר חופשי. אם רהיט מסוים "חוסם" את הדרך או שנתקלים בו לעיתים קרובות, הוא גם יחסום את זרימת האנרגיה. מקמו את הספות והכורסאות אלה מול אלה כדי ליצור קשר עין בין היושבים. כדי שתהיה לכם שליטה (אלמנט מרכזי בפנג שוואי) על המתרחש, יש למקם את הספות והכורסאות עד כמה שניתן עם הפנים לכניסה.

עיצוב פאנג שוואי
מינון נכון של רהיטים ואביזרים (עיצוב: זהבי עצמון, צילום: יח"צ)

7. כדי לאפשר בבית זרימת אנרגיה חיובית שתשליך על כל תחומי החיים, יש לפנות את הבית מחפצים מקולקלים או כאלה שאין בהם שימוש ולדאוג שבחדרים השונים, כמו גם במעברים ביניהם, אין רהיטים או אביזרים שחוסמים את התנועה או מפריעים לה. את החפצים המיותרים – רהיטים, צעצועים, בגדים וכלים אפשר ורצוי לתרום לנזקקים.

עיצוב פאנג שוואי
(עיצוב: איי די דיזיין, צילום: ג'ורג' טיילור)

8. פרחים, עציצים ואדניות הם תמיד תוספת אנרגטית מומלצת לבית, אבל חשוב לשמור על העציצים מטופחים ורעננים ואת זרי הפרחים להחליף מיד כשהם מתחילים לנבול.

עיצוב פאנג שוואי
עציצים וצמחים. תוספת אנרגטית מומלצת (עיצוב: גודשטיין גלרי, צילום: יח"צ) 

9. המלצה מאד לא פופולארית: בחדרי השינה של הילדים רצוי שלא יהיו מחשב, טלוויזיה או טאבלטים למיניהם. על פי הפנג שוואי, הקרינה האלקטרומגנטית הנפלטת מהם מחלישה את המערכת החיסונית. בלית ברירה, ניתן להסתפק בניתוק המכשירים מהחשמל בלילה לפני שהולכים לישון.

עיצוב פאנג שוואי
לכבות את המחשב בלילה (עיצוב: איקאה, צילום: יח"צ)

10. נסו למעט עד כמה שניתן בשימוש בצבעי ירוק וכחול בעיצוב המטבח, והעדיפו צבעים חמים או טבעיים- ניטראליים, למה? על פי הפנג שוואי הירוק והכחול משבשים את תקינות העיכול ואילו הצבעים החמים דווקא מעודדים ומזרזים אותו.

עיצוב פאנג שוואי
מטבח בצבעים טבעיים (עיצוב: הום סנטר, צילום: יח"צ)
234pang
748pang
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...