שבוע וסיימנו: השיפוצים שתוכלו להספיק בשבוע אחד בלבד

בוער לכם לעשות שינוי בבית אבל לרשותכם רק כמה ימים? זה הזמן לבחור פרויקט ולצאת לדרך עד הסוף. כמה זמן לוקח כל דבר? המדריך המלא לפניכם

אז אמנם בשבוע אחד לא תצליחו לערוך שיפוץ מקיף בבית, אבל אם בוער לכם פרויקט קטן ממדים בבית ממוצע, שאחריו תוכלו לנשום לרווחה ולסמן וי על שדרוג הבית, יש לנו כמה הצעות שיפוץ, שאותן תוכלו לתקתק תוך שבוע – לבד או בעזרת בעל מקצוע.

זה הרגע לבחור את הפרויקט שהכי חשוב לכם ולהתמקד. רק זכרו, יש להיערך מראש עם תקציב, עם מידות ועם חומרים ולהניח שבעל המקצוע שתזמינו (או אתם) יבוא מדי יום ויעבוד יום שלם.

צביעת הבית

כדי לצבוע דירה ממוצעת ללא משקופים ודלתות יספיק אדם אחד, אבל כזה שיעבוד נון סטופ במשך השבוע. בית שגרים בו צריך להיערך להזזת רהיטים לאמצע החדר, פינוי תמונות ומפסקים ותיקון חורים וקילופים – סך הכול יום עבודה אחד וייבוש עד למחרת. כדי לצבוע גם את התקרה, יש צורך להגן לא רק על הרצפה אלא גם על הקירות, ולכן צריך להתארגן לחיפוי שלהם, דבר שייקח כמה שעות נוספות. קחו בחשבון שעתיים-שלוש זמן המתנה בין שכבת צבע אחת לשנייה, כך שביום אחד אפשר לצבוע שתי שכבות. אם הצבע החדש כהה, יהיה צורך בשלוש עד חמש שכבות, מה שמאריך את משך העבודה.
סך הכול ימי עבודה: 4-5
צביעת קיר
(צילום: עידן גור)

ריצוף הבית

הדבקת ריצוף על רצפה קיימת במרחב ציבורי – סלון, מטבח ומעברים – על ידי שני אנשים תחסוך זמן ותיארך כיומיים. אם יש צורך לפרק ריצוף ישן, כדאי לשלב החלפה של צנרת קיימת, ואז זמן העבודה יתארך בכמה ימים. המתנה לייבוש דבק האריחים תיארך יום שלם, כשאסור לדרוך על הריצוף המודבק עד יום למחרת, ולכן יש להתחיל לרצף מהאזור המרוחק מהכניסה. הנחת פרקט על ריצוף בדירה סטנדרטית תימשך כיומיים-שלושה.
סך הכל ימי עבודה: 2-3
סלון ביתי כפרי
(עיצוב: ליז זומר, צילום: ערן תורג'מן)

שיפוץ אמבטיה

הנה פרויקט שמומלץ לגייס בשבילו שני אנשים, אחרת יימשך שבועיים לפחות. מתחילים מפירוק הקיים ופינוי הפסולת: אמבטיה, אסלה, אריחים וריצוף. אם מפרקים ריצוף, כדאי כבר לבדוק את הצנרת, מאחר שייתכן צורך בתיקונה. כאן יהיו לכם יומיים עבודה. לאחר מכן מתחילים בהרכבת האמבטיה או המקלחון והרצפה. מחכים יום לייבוש הבטון, הדבק או הטיח, ואז ממשיכים עם הדבקת קירות – עניין של יומיים נוספים. השלב הבא הוא מריחת רובה על הקירות והאריחים, ויום למחרת תתבצע הרכבת האסלה, הכיור והארונות.
סך הכל ימי עבודה: 7
אריחים באמבטיה
(עיצוב: שירי ארצי, צילום: שגיא מורן)
 

בניית קיר גבס

לבניית קיר גבס יש צורך בשני אנשים. אם צריך לפרק קיר קיים, יש צורך לפנות פסולת ולבצע תיקוני טיח – סך הכול יום עבודה, כולל המתנה לייבוש. למחרת בונים את תשתית קיר הגבס, דואגים לחשמל וצנרת מים, אם יש, ורק לאחר מכן, ואולי כבר באותו יום אם העניין לא מורכב מדי, מתחילים עם הגבס עצמו. השלב הבא הוא מריחת השפכטל בחיבורי הלוחות ובפינות. המריחה וההמתנה לייבוש יכולה לקחת יום שלם, ולעיתים ניתן גם ללטש ולמרוח שכבה שנייה של שפכטל. אם התוצאה משביעת רצון, מחכים לייבוש, ולמחרת מתחילים בצביעה לפי תזמון של שתי שכבות ביום אחד.
סך הכל ימי עבודה: 4
ספריה קיר גבס
(צילום: כנרת לוי, עיצוב: אבי שטרנפלד)
 

חלונות ודלתות

אם מדובר בהחלפה של חלונות בפתחים קיימים ללא שינויים, מדובר ביום עבודה אחד. גם משקופי דלתות ניתן להרכיב ביום אחד, אבל אם יש צורך בתיקון הריצוף, קחו בחשבון יום נוסף.
סך הכל ימי עבודה: 1-2

הדבקת בריקים 

כדי להתאים קיר בבית לבריקים, יש לוודא שהתשתית שלו מתאימה, כלומר שלא יישאר עליו צבע מתקלף. אם הכול תקין, אפשר להתחיל מיד בהדבקה הבריקים. שני אנשים יזרזו את תהליך ההדבקה והעבודה תסתיים תוך יום-יומיים. אם יש צורך ברובה, יש להמתין לייבוש הדבק של הבריקים ורק אחר כך להתחיל במריחה. בן אדם אחד חרוץ יצטרך יום נוסף. אל דאגה, גם אם הקיר ארוך במיוחד אבל אינו מפותל או מורכב מדי, אפשר לסיים את הדבקתו תוך פחות משבוע.
סך הכל ימי עבודה: 2-3
קיר בריקים
(עיצוב: ענבר מנגד, צילום: שגב צלמים)

התקנת פרגולת עץ או דק חיצוני

התקנה של פרגולת עץ תימשך יום אחד, אבל לצורך השלמות של צבע ייתכנו שניים-שלושה ימי עבודה נוספים. כדי להתקין דק בגינה, יש להניח קרשים באדמה, לבטן ולחכות לייבוש עד למחרת. יום נוסף יוקדש לבניית הקונסטרוקציה והנחת הדק עצמו. עוד יום יוקדש לצביעת הדק בצבע שמן לדק, שנעשית בשתי שכבות בזו אחר זו כדי לאפשר לשמן להיספג בעץ ולא לאטום אותו אחרי השכבה הראשונה.
 
סך הכל ימי עבודה: 3-4

עיצוב מחדש לחדר אחד בבית 

צביעת שלושה קירות ותקרה של חדר אורכת יום-יומיים אם הקירות אינם דורשים תיקונים. אם על הקיר מחכות הפתעות כמו ציורי קיר מיוחדים, צבע מתקלף, חורים או רטיבות, קחו יומיים-שלושה נוספים של עבודה. למחרת התיקונים אפשר להדביק טפט על הקיר הנותר (או לצבוע בצבע אחר) ולהתחיל בהתקנת מנורות ובהכנסת רהיטים כמו מיטה, שולחן כתיבה וארון וכמובן, אביזרים. אם הצבע החדש לחדר הוא כהה במיוחד, תידרש שכבת יסוד מתאימה ויום נוסף של ייבוש.
סך הכל ימי עבודה: 2-3
553(1)
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...