תקועים? כך הפנג שואי יעזור לכם למכור את הבית

יש מי שמוכר את הבית ברגע ויש מי שפשוט לא מצליח להשלים את המהלך. אם אתם נמנים על אלה האחרונים, הכתבה הבאה היא בדיוק עבורכם

אלעד שריג

החלטתם למכור את הבית? בשעה טובה! אבל מה עושים אם פרסמתם מודעה, ניקיתם את הבית, נפגשתם עם המון קונים, והנכס פשוט לא נמכר? יכול להיות שהבית שלכם סובל מאנרגיות לא טובות, או פשוט עמוס בחפצים וזה בדיוק הזמן לנסות ולבדוק אם לפי הפנג שואי אתם עומדים בסטנדרט הנכון.

אז כן, יש בתים שפשוט לא מצליחים להמכר ולפי התורה הסינית העתיקה לעיצוב הבית, יש מספר סיבות אפשריות לכך, כפי שגילינו בשיחה עם קרן הורוביץ, שעוסקת בייעוץ פנג שואי ואסטרולוגיה סינית. הסיבה הראשונה קשורה לזרימה של הכסף בבית ואם הבית מצליח כלכלית או לא כשלמעשה יש ליצור מפה אנרגטית לבית שתושפע מאינספור פרמטרים ותלמד לא מעט על מצבו. בעיה נוספת, שקיימת ברמה לא מודעת, אך אנשים וקונים פוטנציאליים מרגישים אותה, היא האנרגיה של הבית, שמשפיעה גם היא על המכירה.
שלב ראשון: לאבחן את הבית

הדבר החשוב ביותר הוא שלב האבחון. כמו ברפואה, כך גם בפנג שואי – הדרך לפתרון מתחילה באבחון הבעיה. ישנם סוגים רבים של בתים, ויכולות להיות מספר רב של סיבות שבגללן בית מסויים איננו נמכר. ברגע שמבינים מה קורה לבית, ומה מניע את הבית ואת האנשים המתגוררים בו, ניתן להציע מגוון פתרונות שיכולים לעודד ולעזור במכירה של הבית.
יעוץ פנג שואי נדרש כאשר יש תקיעות בתהליך המכירה, שלא ברור מה מקורה, וכן כשאין יודעים מדוע הבית לא נמכר. הייעוץ הוא כמו ייעוץ פנג שואי לכל דבר ועניין, רק שהמיקוד שלו הוא ממוקד מכירה. תפקידו של יועץ הפנג שואי הוא להתאים את רצונות וצרכי הלקוח מחייו לנגזרות העיצוב של ביתו, לפי מפתו האסטרולוגית והאפשרויות הקיימות עבורו. כמו כן, היועץ יכול לסייע בבחירת קרקע לבנייה, בנייה, קניית דירה, השכרת דירה, וקניית נכס להשקעה בארץ ובחו"ל.
במקרה הספציפי של מכירת דירה, תפקידו של היועץ הוא להגביר את האטרקטיביות של הבית מכל הבחינות, על מנת להשפיע לחיוב על תהליך המכירה. היועץ יפגש עם בעלי הבית, ויבצע קריאה על-חושית כדי לאבחן מה קורה בבית ברמה הסמויה והלא מודעת. כך, הוא יוכל להגדיר אם יש בעיה בבית, ואם כן, להציע פתרון בדמות דיקור, טיהור, בדיקת ההתנהלות של בני הבית וכדומה.
דירה קטנה ומעוצבת
(עיצוב: ענת שמעוני זינגר, צילום: גלית דויטש)
 שלב שני: לפתור את הבעיות

מתחילים עם "נקודות הכסף" בבית. אם אתם גרים בבית שאותו אתם מוכרים, שאלו את עצמכם – האם הבית תמך ועזר לכם מבחינה כלכלית? האם מאז שעברתם לבית אתם יותר מצליחים כלכלית או לא? תשובה חיובית משמעה שלבית שלכם יש פוטנציאל להמכר בקלות, ותשובה שלילית משמעה ההיפך. עניתם תשובה שלילית? אל דאגה. כמו שעושים דיקור סיני כדי לטפל במחלה, כך אפשר לעשות גם "דיקור בבית", שמטרתו היא להניע את נקודות הכסף בבית, ולגרום לבית להיות אטרקטיבי יותר למכירה. יועץ פנג שואי ידע להגיד אילו נקודות יש להניע.
דלת כניסה
(עיצוב: קרין קליר, צילום: אלעד שריג)
שלב שלישי: לשחרר אנרגיות תקועות

דבר נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא עניין ה'ין' וה'יאנג'. 'ין' הוא אנרגיה כבדה שלרוב תוקעת הצלחה וכסף. ככל שהבית יהיה עמוס יותר, ה-ין יעבוד יותר מה-יאנג, ולכן, מאוד חשוב לפני מכירה לעשות הכנה של הבית ולרוקן אותו לחלוטין מציוד שאינו נחוץ לכם. זו ההזדמנות למיין, לתרום ולהפטר מכל מה שממילא לא תעבירו לבית החדש שלכם. בנוסף, לכל אוהבי הויטנג', קחו בחשבון שבתהליך של מכירה כדאי שהבית יהיה כמה שיותר 'יאנגי' – כלומר מצויד בחפצים מודרניים וגימור מודרני. רצוי להתייעץ לפני שעושים שיפוץ גדול, על מנת להבין מהי ההשקעה הטובה ביותר מבחינת שיפוץ ממוקד מכירה.
חדר שינה מעוצב
(צילום: אלעד גונן וזאב ביץ)
 שלב רביעי: להזרים את הצ'י

זרימת הצ'י בבית, גם היא משפיעה על המצב הכספי. השתדלו לפנות מעברים ודלתות, ולתת לאנרגיה לעבור בבית מבלי שיהיו לה מחסומים. למשל, דלת שלא יכולה להיסגר או להפתח עד הסוף מהווה סוג של חסם לצ'י, ועלולה לתקוע את הזרימה של היאנג, ולמנוע מהכסף לנוע – ובכך להשפיע לרעה על המכירה.
שלב חמישי: לנצל את הפוטנציאל

ישנם בתים בהם האנשים מנצלים בצורה לא נכונה את המשאבים שקיימים בבית, וזה גורם לו להיות עם פחות פוטנציאל למכירה. למשל, בית הפונה לנוף מדהים אבל כל החלונות והתריסים בכיוון הזה חסומים, לא ממלא את תפקידו כראוי. באותה מידה, בית עם מטבח מדהים אשר בו גרים דיירים שאינם נוהגים לבשל – מפספס את הפוטנציאל שבו, ובכך מצמצם את יכולת המכירה שלו.
דירה קטנה בתל אביב
(עיצוב: ליעד זיו בריקמן, צילום: מיכה בריקמן לכתום צלמים)
ולסיום: לשחרר הלאה

חשוב לזכור, כי עמדתכם כלפי מכירת ושחרור הבית גם היא מורגשת ברמה לא מודעת באנרגיה של הבית. לפעמים מוכרים מאוד חוששים מהעבר או מהצעד הבא שיבוא, ולא תמיד בטוחים שהם עושים את ההחלטה הנכונה. איך יפרדו מהבית בו גדלו או גידלו ילדים? כל המחשבות והרגשות הללו משפיעים מאוד על היכולת למכור את הבית. לכן, לפני שנכנסים לתהליך של מכירה, חשוב להיות שלמים במאת האחוזים עם הצעד ולשחרר את הבית האהוב.
553
553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...