איך לשלב פינת עבודה בחוכמה בחדר השינה

רוצים ליצור בחדר השינה פינת עבודה, אך תוהים כיצד לעשות את זה נכון, כך שמבצרכם הפרטי לא יהפוך למקום עבודה של ממש? כמה עצות לשילוב חכם של פינת העבודה בחדר השנה בכתבה שלפניכם

אחד מהחסרונות המרכזיים של תרבות העבודה המאפיינת את העולם המערבי היא חדירתה אל החיים הפרטיים שלנו. למעשה, נוכל להמשיל את העבודה לביצה: ברגע שניכנס אליה, היא תטביע אותנו בתוכה יותר ויותר עד כדי שיהיה לנו קשה לצאת ממנה. במציאות כזו, רובינו מוצאים את עצמינו, בין אם מתוך בחירה ובין אם בכורח הנסיבות, משלבים בחדר השינה שלנו פינת עבודה.

על אף שייעודו המקורי של חדר השינה הוא לשמש לשינה בלילה ולהירגעות במהלך היום, לפעמים פשוט אין לנו ברירה, אלא ליצור בו גם פינת עבודה שבה נוכל להשלים פערים ולסיים את מה שלא הספקנו במשרד. רוצים לדעת כיצד לשלב פינת עבודה בחדר השינה באופן נכון? כמה טיפים לפניכם

חדר שינה מעוצב לבני נוער
1-5.jpg

גודל שולחן העבודה

יש להקפיד שמידותיו של שולחן העבודה שימוקם בחדר השינה לא יהיו גדולות מידי ולא ייתפסו מקום רב מידי בחדר. שולחן העבודה המשרדי הטיפוסי הוא אומנם גדול ורחב, אך יש להיזהר מלהפוך את חדר השינה למקום העבודה האמיתי שלכם, שכן אחרת חיייכם המקצועיים ישתלטו באופן מוגזם על עולמכם האישי והתסכול על כך יגיע במהירות האור. ייתכן שהמשמעות של שילוב שולחן עבודה קטן מימדים היא שניתן יהיה למקם עליו מחשב נייד בלבד,ולא מחשב נייח, אך דווקא העובדה שמסך מחשב גדול לא יהיה תקוע לכם בחדר השינה היא בהחלט משמחת.

חדר שינה מעוצב עם עץ
2-17.jpg

ליד החלון, ליד שקעי חשמל ורחוק מהמיטה

על מנת שפינת העבודה שבחדר השינה שלכם תמלא את ייעודה, מיקום שולחן העבודה צריך להיעשות על-פי 3 כללים בסיסיים.

הכלל הראשון: ליד החלון- שמש שחודרת דרך החלון היא מקור אור בלתי נדלה, שהוא עוצמתי הרבה יותר מכל תאורה אחרת. מעבר לכך, בסוף השבוע כאשר תאלצו לעבוד על המחשב, יהיה לכם נחמד לקבל קצת השראה בדמות כל מה שיישקף אליכם מבעד לחלון.

פינת עבודה
3-19.jpg

הכלל השני: באזור בחדר שיש בו מספיק שקעי חשמל – כדי שתוכלו גם להפעיל גם את המנורה, גם להדליק את המחשב הנייד וגם להטעין את הפלאפון בעת ובעונה אחת.

קיר בצבעים של ארטיק
4-20.jpg

הכלל השלישי: במרחק מהמיטה – משום כשהמיטה קרובה מידי אל שולחן העבודה, היא תקרוץ לכם מהצד ותגרום לכם לרצות להתחפר בה הרבה יותר מאשר לעבוד

חדר שינה סגול
5-18.jpg

צבע כחול כצבע אידיאלי

בחירת הצבעים שישלטו בחדר היא סוגייה לא פשוטה, מאחר שמדובר בחדר שינה שהוא גם חדר עבודה. למרות זאת, ניתן להתגבר על הקושי באמצעות בחירה של גווני צבע רגועים ומתונים, שלא יהיה ביניהם קונטרסט גדול מידי. גווני הצבע הכחול, שנחשב לצבע המעורר שלווה, נינוחות ואפקטיביות יכולים להתאים לחדר שינה שהוא גם חדר עבודה. בסופו של יום, חשוב כי תהיו רגועים בחדר הפרטי שלכם, גם כאשר הוא ישמש אתכם לעיסוקיכם הפרטיים וגם כאשר ישמש אתכם למטרות עבודה.

חדר שינה כחול
6-20.jpg
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...