מה שבטוח: כך תתמודדו עם אתגר עיצוב הממ"ד בצורה יצירתית

מערכות האוורור והסינון בחדר הכי מוגן בבית אומנם חיוניות ולא ניתן לוותר עליהן, אבל המראה שלהן אינו אסתטי במיוחד. זה עדיין לא אומר שאי אפשר להפוך את הממ"ד לאחד החדרים היפים בבית בעזרת פתרונות יצירתיים

אם היינו יכולים לוותר על נוכחותו של הממ"ד בחיינו היינו מרוצים מאוד, ולא רק מסיבות ביטחוניות שאינן תלויות בנו, אלא מבחינת האתגרים העיצוביים שהוא מעמיד בפנינו. כל הווייתו הביטחונית והנוקשה מתבססת על פונקציות בחלל החדר שבהן אסור לנו לגעת, החל מחלון ודלת אטומים לגזים ועמידים בפני הדף, ועד לצינור אוורור שאליו ניתן לחבר משאבת חמצן. בבואנו לעצב את החדר, אנו מתמודדים עם "יבלות" גדולות שקשה מאוד להסתיר. ובכל זאת, כשיצירתיות היא שם המשחק, אפשר להפוך את הממ"ד לעוד חדר מקסים בבית.

שמש צהובה


ממ"ד בדירה הוסב לחדר משחקים עליז וצבעוני עבור שלושה בנים שובבים ואנרגטיים. הקיר הדומיננטי בחדר נצבע בצבע כחול-טורקיז עז המדמה רקע של שמיים. על גביו הודבקו מדבקות צבעוניות של כלי טיס. פתח האוורור שבקצה הקיר, שחייב להישאר פתוח ולא מוסתר, הודגש על ידי צבע והפך לשמש צהובה כחלק מהקונספט העיצובי של החדר הכולו.
ממד צבעוניעיצוב: רויטל ארז. צילום: אנדרס דנקברג
ממד שהוא חדר משחקיםעיצוב: רויטל ארז. צילום: אנדרס דנקברג

ארון היקפי


ממ"ד בדירה משופצת הפך לחדר הארונות של ההורים, והכניסה אליו נעשית דרך שתי דלתות, הנפתחות החוצה במלואן. החזית הפונה לחדר השינה של ההורים, תוכננה כולה בנגרות, המחפה את קיר הממ"ד ואת דלת הממ"ד ומיישרת קו עם קיר גבס חדש שנבנה לאמבטיה הצמודה. למעשה החזית מנותקת מהקיר הקיים ומצירי הדלת המקורית, כך שהאפשרות להחזיר את הדלת למקומה קיימת בכל רגע. הממ"ד מוסתר מן העין ונוצרה חזית אחידה עם קומפוזיציה של קווים מלבנים ועיגולים שהם חלונות עם זכוכית כהה.
ארון שמסתיר את הכניסה לממדחזית הארונות מסתירה את הכניסה לממ"ד. עיצוב: סטודיו 37. צילום: יואב גורין
לפני שיפוץהקיר במצבו הקודם (מימין) והמשך הקיר המשמש כניסה לחדר הרחצה

חדר יוקרתי


בדירה חדשה הוסב הממ"ד לחדר ארונות כמו בחלומות, עם ארונות גדולים בתוך חלוקת חלל נוחה כשיש מקום לכל פרט ופרט. סגירת הארונות, המקיפים את החדר, מאחורי דלתות לבנות יוצרת תחושת גודל וניקיון. כדי ליצור עניין ודרמה ובעיקר תחושה לא שגרתית של חנות בגדים יוקרתית, הודגשה דווקא התקרה באמצעות טפט.
חדר ארונות בעיצוב יוקרתיעיצוב פנים: שירן לידור. צילום: דימה פיסטרוב
פמוטיםעיצוב פנים: שירן לידור. צילום: דימה פיסטרוב

יוצאים להרפתקה


לחדרו של ילד שחלם על חדר פיראטים נבחר קונספט של הרפתקאות ומסעות. על קיר אחד הודבקה מפת אוצר, שתוכננה כך שלא תסתיר את פתח האוורור אלא תשתלב עם צורתו המעוגלת. הימצאותה של המפה על הקיר מסבה את תשומת הלב מאותו פתח ומדגישה דווקא את מה שסביבו. גם דלת הממ"ד צופתה בטפט, שנעשה בהתאמה אישית, ולא הותיר זכר למראה הסטנדרטי שלה.
חדר ילדים ממדעיצוב וצילום: שירי ארצי. גרפיקה וטפט: MURO
קפטןעיצוב וצילום: שירי ארצי. גרפיקה וטפט: MURO
מרכזית
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...