מלכת הקיץ: הרעיונות שיעוררו את המרפסת הרדומה שלכם לפני פרוץ הקיץ

אחרי תרדמה ארוכה של חורף מהול באובך אביבי הגיע הזמן לטפח את חלקת החוץ הקטנה שממתינה מחוץ לסלון, ממש קרוב לרחוב, ומשוועת ליחס הולם

 

מרפסת מעוצבתעיצוב: יפעת אנג'ל, "מגניפיק". צילום: מאיה חבקין

 

 

בין גשם לאובך, בין ניקיון המרפסת לכתמי החול שמותירות אחריהן טיפות המים של עונת המעבר, מוצאים גם את הזמן להכין את המרפסת לקראת העונה החמה. שהרי המרפסת הישראלית היא המקום האידיאלי לשהות בו בזמן האירוח, בזמן שתיית הקפה ובזמן שבו רוצים לשאוף אוויר, גם אם הוא רווי לחות, בשקט ומול עצים, צמחים וסט פיטוניות.

 

 

נוכחותה של מרפסת בדירה מוסיפה לה ערך כספי ואחראית גם על עיצוב יוצא דופן, משום שזוהי פיסת מגורים המאפשרת מגע עם החוץ. כעת זה בדיוק הזמן להוריד את יריעות הבד המכסות את השולחן וכיסאות הפלסטיק, להחזיר את המגב והסמרטוט למחסן האחורי ולעורר לחיים את החלקה הקטנה והמאווררת, שממשיכה את הסלון פיזית ורעיוניות, והייתה נתונה בתרדמה עד כה. הרעיונות הבאים יעזרו לכם לעצב אותה כך שממרפסת משמימה וריקה היא תהפוך למקום המושלם עבורכם.

 


1. להתייחס למרפסת כמו סלון


בדירה בקומה גבוהה רצתה בעלת הדירה לשמר את הפתיחות הנשקפת מהמרפסת וליצור אשליה של סלון גדול יותר. לפיכך תוכנן ריהוט בעבודת יד, שייראה כמו ספה ארוכה ויוסיף אשליית מרחב למרפסת הקטנה. דשא סינתטי חיפה את כל הרצפה ונוספה מגלשה לתינוקת, כדי שתחווה גם בבית משעשועי הגינה הציבורית.

 

שורה תחתונה: כי כשנגמר הכוח לצאת לגן השעשועים, גן השעשועים יגיע עד הספה.

 

מרפסת מעוצבתעיצוב: נטלי אלל. צילום: איתי מזוז

 

 


2. לעצב גינה כמו בבית פרטי


דיירת עברה מבית קרקע עם גינה לדירה בבניין משותף, שלה מרפסת סטנדרטית עם ריצוף אפור משעמם ושכנים המביטים מעל. פרגולת עץ תוכננה להענקת פרטיות, וריצוף המרפסת כוסה בדשא סינטטי ליצירת אווירת גן ירוקה. כדי שלא ירגיש יותר מדי מלאכותי שולבו חלוקי נחל וזכוכית כחולה, הנותנים תחושה של מים. ביניהם שולבו כדים, אדניות ועציצים צבעוניים עם צמחייה עונתית ורב שנתית, והתחושה היא כאילו הגינה מצויה בבית קרקע.

 

שורה תחתונה: כי אם כבר לתפוס שטח מהמרפסת הקטנה, לפחות שיהיה כמו גינה אמיתית.

 

מרפסת מעוצבתעיצוב: ענבר בן חור, מעצבת מרפסות יפות

 

 


3. להכניס קצת צבע לעיניים


מרפסת ים תיכונית רוצפה בקרמיקה דמוית פרקט בהנחת "פישבון", כהמשך לריצוף הבית בסגנון פריזאי. צמוד לקיר תוכננה אדנית, המשלבת צמחים המאפיינים גנים ים תיכוניים, יחד עם ברושים הנטועים במקצב קבוע וצמחי תבלין וריח בשתילה חופשית, למשל יסמין ועץ לימון. ריהוט צבעוני בכחול, צהוב וירוק משלים את האווירה, ונותר רק לחלוץ נעליים ולהישען לאחור.

 

שורה תחתונה: כי חום, בז'בז'ון ולבן לבד לא מספיקים לעורר מרפסת.

 

מרפסת מעוצבתעיצוב: מירב הראל, קפסולה עיצוב פנים. ריהוט: סיטקה. צילום: צילומינה, אורי סיון

 

 


4. לארגן פינת קריאה


חלל מרפסת קטן הפך לפונקציונלי ונוח לשימוש בעזרת תוספת של מזרן וכריות נוי לספסל עץ ישן. יחד איתם מעטרים את המרפסת עציצים, תאורת כריסמס ונרות, המאפשרים לשהות בה עם ספר בכל שעות היום.

 

שורה תחתונה: כי אם רוצים לבלות הרבה זמן במרפסת, ספר הוא מעביר זמן אופטימלי.

 

 

 


5. להחיות את השולחן


בבית של אישה בעלת אישיות צבעונית הוכנסו למרפסת מערכת ישיבה פשוטה ומפנקת ואביזרים מלאי צבע וחיים צבעים, כדי שתשמש אותה ביום כמקום השראה לציוריה ובערב כמקום התכנסות משפחתי. על הרצפה ועל השולחן הונחו שטיחים צבעוניים קטנים כדי להוסיף כתמי צבע מעניינים.

 

שורה תחתונה: כי שטיח גדול אולי לא יהיה פרקטי בגשם, אבל כשהוא קטן וחכם – בהחלט כן.

 

מרפסת מעוצבתעיצוב וצילום: מימי נורי

 

 

מרכזית
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...