בית או מלון? כך תהפכו את חדר השינה שלכם למלון יוקרתי

כולנו חולמים לגור בדירת קטלוגים שנראית כמו מלון בוטיק. אבל איך עושים את זה? קבלו דוגמאות מטריפות מחדרי מלון שתשמחו לקחת הביתה וחדרי שינה ביתיים שנראים כמו במלון. אז למה לבחור?

מציאות החיים המאתגרת במאה ה-21 הפכה הפכה את חדרי השינה למקום המפלט האולטימטיבי בתום עוד יום מתוח ורווי אתגרים. זה הוא האזור האולטימטיבי לנקות את הראש ולהיטען אנרגטית, פיזיולוגית ונפשית- לבד או יחד עם האחד או האחת שיקרים לנו, לכן לא בכדי השקעה בהם רק הולכת ועולה.

עיצוב חדרי שינה

הופכים ליותר ויותר מושקעים: כך נראים חדרי השינה החדשים

עיצוב חדרי שינה עם קיר כוח עשוי עצים ממוחזרים
צילום: איתי בנית | עיצוב: קרן ניב טולדנו

הופכים חלומות למציאות בחדר השינה

לפני שניגשים לבחור את מנורת הלילה והמצעים למיטה יש לבחון את הצרכים, החלומות והמאווים של בני הזוג- ביחד ולחוד. לתכנון החלל ולהעמדת הריהוט בו יש השפעה רבה על התחושות והאנרגיות שיתקיימו בחלל. במידה והמעטפת כבר בנויה ואין כוונה לשנותה חשוב להתייחס לאלמנטים כמו נישות בנויות, מיקומי חלונות ושטח הקירות הבנוי ביחס לפתחים בחדר.

לא תמיד אפשר להגיע להעמדה אופטימלית אך בחירה מושכלת של פרטי ריהוט בפרופורציות, בממדים, בצבעוניות והחומריות הנכונים יהפכו את התוצאה לטובה ביותר. במקביל, חשוב לתת דגש גם למעטפת ולבחור עבורה צבעוניות רכה ועם זאת חושנית, רצפה נעימה למגע, טפטים במרקם קטיפתי וטקסטיל רך.

חדרי שינה מעוצבים

טפטים וטקסטיל רך הם שניים מהדברים שיכולים לחולל מהפך.

חדרי שינה מעוצבים
צילום: שי אדם | עיצוב: שירלי דן

נותנים ריספקט למיטה בחדר השינה

המיטה תופסת מקום של כבוד בחדרי השינה והיא ללא ספק האלמנט המרכזי והדומיננטי בהם, לכן לפרופורציות שלה יש משקל רב בנראותו. לגב המיטה יש תפקיד חשוב אף יותר ובמידה רבה הוא משמש כנקודת עוגן שמכתיבה את העיצוב.

המגוון שקיים בענף עצום; החל מגבי מיטה מעץ טבעי, דרך כאלה שמרופדים עורות או בדים משובחים, ועד גבי מיטה שמשולבת בהן תאורה סמויה ואחרים הבנויים מקונסטרוקציית גבס. השמיים הם הגבול. חשוב להתייחס לגובהו ורוחבו של הגב על מנת שלא יעמיס על החלל או לחילופין יבלע בתוכו והאפקט יאבד, המיטה היא FOCAL POINT בחלל והגב תורם בהדגשת מיקומה הגבוה בהיררכיה.

עיצוב חדרי שינה

מקום של כבוד.

עיצוב חדרי שינה
צילום: איתי בנית | עיצוב: קרן ניב טולדנו

לכל מיטה יש גבול 

כדי להעצים את האימפקט וליצור רובד נוסף, ניתן לעבוד במקביל עם חיפוי קיר או טפט שיגדירו גם הם את גבולות המיטה, מדבקות קיר דקורטיביות או אמנות. במידה והמיטה נשענת על קיר חיצוני מומלץ לתכנן גב מיטה,תרמי שייתן שכבת בידוד נוספת בלילות החורף הקרים. להשלמת המראה והתחושה, חשוב לבחור במצעים וכיסוי מיטה מבדים רכים ונעימים כמו כותנה, סאטן כותנה, משי או מיקרופייבר. כריות דקורטיביות משדרגות את המיטה ללא ספק אך חשוב להשתמש בהן במידה. מומלץ לבחור בכריות בצבעים, דוגמאות וגדלים שונים על מנת ליצור עניין, אך במידה.

חדרי שינה מעוצבים

חדר שינה פשוט חלומי.

חדרי שינה מעוצבים
צילום: ארקדי רסקין | עיצוב: שבי מזרחי

פתרונות אחסון בחדר שינה

בעוד שבפנטזיה כולנו חולמים לחזור בסופו של יום לחדר שינה מאורגן ומסודר במציאות, אם אין מקומות אחסון ותליה זמינים, הסיכוי שזה יקרה קלוש. פרט לארונות אחסון בעומקים שונים (לקיפול ותלייה), מומלץ להקצות מקום נוסף עבור מתלים דקורטיביים ואזורי אחסון משניים בהם תוכלו להניח את הפריטים היומיומיים. ואם בגודש צורני עסקינן, הקפידו להוציא מהחדר כל דבר שסביר שיפריע לכם או לבני הזוג לנוח ולהירגע: מחשבים ניידים, חומר מהעבודה או כל דבר אחר שמסיח את הדעת ומפריע לייצר שלווה.

חדרי שינה מעוצבים

לחשוב על כל פרט. אחסון נוח ויעיל הוא MUST גם בחדרי השינה.

חדרי שינה מעוצבים
צילום: אלעד גונן | עיצוב: צביה קזיוף

תאורה בחדר שינה

לתאורה תפקיד חשוב: כדי לתכנן תאורה חכמה ונוחה בחדר השינה מומלץ לבחור בגוף מרכזי ותאורה היקפית נוספת שתתואם לאזורים ולפונקציות השונות בחדר. חשוב לשלב גופי תאורה באזורים שמצריכים הארה פרטנית נוספת כמו באיזור שידת האיפור, אזור ההלבשה ומנורות קריאה לצידי המיטה. מומלץ להתקין עמעמים (דימרים) כך שניתן יהיה לווסת את עוצמת ההארה ולנוחות מרבית, ההמלצה החמה היא לתכנן מתגים נוספים לצידי המיטה או לרכוש גופי תאורה עם מתג הדלקה וכיבוי מובנה, כדי שלא תצטרכו לקום לכבות את האור לפני השינה.

עיצוב חדרי שינה

לא רק טקסטיל: חישבו על הארה נכונה של המרחב.

עיצוב חדרי שינה
צילום: איתי בנית | עיצוב: קרן ניב טולדנו
2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דווקא לא כולנו חולמים לגור בדירת קטלוג של מלון

מגדל דוד, ומלון שינקין אוירה רגועה
במלון שינקין הייתי משנה רק את קיר הזכוכית, לא בטוח שזה נוח שבחדרי המקלחת והנוחיות רואים הכל כל הזמן, חדרים כהים שחורים עם ציורים מפריע מאוד למקום שמצריך רוגע ושלווה . מלון ניאה חביב אבל הקיר מאחורי המיטה פחות לטעמי הייתי הולכת על צבעים חמים ובהירים יותר

בודק...