בראש טוב: 10 השראות לבחירת ראש מיטה מושלם

גם אם המיטה שלכם אינה כוללת גב בילט-אין מהיצרן, עדיין תוכלו לתחזק מראה מהודר בעזרת שלל אפשרויות מעוצבות, החל משאריות עצים שתעמידו מאחוריה ועד מדבקות על הקיר

לא פעם קשה לנו להבין מה לא עובד בחדר השינה, למרות שצבענו קיר או הוספנו טפט ואפילו תלינו כמה תמונות. במבט כללי על החדר מגלים שהמיטה נותרה גלמודה, למרות שמשני צדדיה שידות לילה קטנות. מתברר שדווקא הראש נשאר חשוף, וחוץ מכרית אין מה שיחצוץ בינה לבין הקיר. ראש או גב מיטה, הוא אביזר סטיילינג חיוני, שיכול להקפיץ מראה של חדר שלם או להעניק לו את האופי המיוחד לו, בין אם הוא מובנה כחלק מהמיטה ובין אם הוא ראש מיטה תלוי על הקיר מעליה ונראה חלק ממנה. כדי לבחון את הדרכים להיות לראש ולא לזנב, הנה מקבץ דוגמאות שתוכלו לקבל מהן השראה.

חדר שינה כחול מלכותי
1-6-2.jpg

ללכת עם, להרגיש בלי: גבס

מיטה שבתכנון המקורי בדירה הייתה מתחת לחלון וללא גב, הועברה לקיר הנגדי כדי להתמקם מול הנוף. מאחר שהיה חשוב להעניק לחדר אווירה קלילה ומראה של "ללכת עם (גב) ולהרגיש בלי", נבנה ראש מיטה מגבס עם פתחים בצדדים, שיקנו את תחושת האווריריות. המדפים חופו ב-MDF צבוע בצבע המיטה, והמדף העליון תוחם את הגבס בעזרת מדף מעץ אלון מבוקע. בצורה כזו נוצרה התאמה מלאה לכלל העיצוב של החלל.

חדר שינה מגבס
2-2-1.jpg

ריפוד לחדר בנים: שאריות בד

פלטת MDF צופתה בספוג ואליה חוברו שארית של בד ג'ינס אפור יחד עם כפתורים למראה קפיטונאז' עדין. ראשי המיטה תוכננו לחדר של שני אחים, והמראה שנוצר הוא צעיר ולא כלל הוצאות רבות מדי, שכן הביצוע נעשה לבד (כאן, למשל, עלה הבד 45 שקלים, והפלטה 100 שקלים). ראש המיטה תלוי על הקיר בעזרת שני ברגים.

חדר שינה רקע אדום
3-1-4.jpg

גם קיר, גם עץ: תוספת מהטבע

קיר דומיננטי יכול להוות בעצמו ראש מיטה מרשים, אבל אם מוסיפים לו ראש משלים כחלק מהמיטה, המראה מושקע יותר. כאן בעיצוב מלכותי ובאווירה טוסקנית בצביעת שלייפלק, המאפשרת ניקוי קל יותר, עם שיופים עדינים.

מיטה סגולה
4-2-3.jpg

מותאם לקיר: לפי מידה

גם כשאין יותר מדי מקום בחדר, עדיין אפשר להתעקש ולתת לעיצוב מקום משלו. מיטה שהוצבה לצד קיר מסך ובראשה חלון, הותירה שטח קיר מצומצם ביותר לטיפול. במרבית המקרים המקום היה נשאר כמו שהוא, אבל במקרה הזה נתפר למידות הקיר ראש מיטה בצורת רי"ש, בתכנון מדויק שהוכתב מצורת הקיר. למיטת הספה נבחרו גוונים שמתחברים לנוף שבחוץ.

מיטה גדולה
5-2-1.jpg

קַלֵף והדבק: מדבקת קיר

תוספת דביקה, נקייה וזולה יחסית היא מדבקת קיר. מזמינים אותה באינטרנט או רוכשים בחנות ומדביקים לבד בלי להכניס פחי צבע, בלי לתקוע מסמרים ובלי לנגר מיני נגרויות. מגוון מדבקות בדוגמאות שונות של ראשי מיטה יקנו את הסגנון הרצוי, בין אם עתיק ובין אם מודרני. עם נוחות השימוש של המדבקות היום אפשר.

מיטה מעוצבת
6-2-3.jpg

עוד על מיטות וחדרי שינה:
המצעד: המיטות שכל ילד חייב
ידידותי לילדים: מיטות הילדים היפות ביותר
שיעור בעיצוב: כך תעצבו את חדר השינה
5 מיטות שיעוררו אתכם

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

המדבקה לקיר היא פשוט לעג לרש..

המלצות נוספות
בודק...