לישון נכון: להימנע מכל הטעויות האפשריות בחדר השינה

רגע לפני שמניחים את הראש על הכר, כדאי לתכנן שיפוץ בלי לשכוח שמדובר בחדר הכי חשוב בבית. צבע, מינונים, פרופורציות ופינוק הם מאסט

רן ארדה

חדר השינה איננו רק מקום להניח את הראש, להירגע ולשקוע במחשבות לפני השינה. מבחינה תכנונית הוא נפרד משאר החדרים, הוא הגדול מבין כולם ובדרך כלל החדר המפנק ביותר, שזה בזכות כל אלה לכינוי "master bedroom". למרות זאת לפעמים נדמה שזהו החדר האחרון שזוכה להתייחסות, ולא פעם הוא משמש כמקום לאחסון הכביסה הלא מקופלת או הנחת שואב האבק שלא מצאנו את הזמן להחזירו למקום. כדי להתייחס אליו עם מלוא תשומת הלב הראויה רצוי להקדיש מחשבה לעיצובו ובעיקר להימנע מהטעויות הבאות.

לבן ודי


כחדר הרגוע ביותר בבית קיימת נטייה להשליט בחלל את הצבע הלבן. כדי לא להותיר אותו אנמי משהו, אפשר לשדרג את הצבע הלבן בגוונים שנמצאים כולם במניפות הצבעים. הלבן של היום איננו רק הלבן הצח של פעם, אלא קיים בנגיעת מוקה, בנגיעה ירוקה, כחולה, אפורה ואפילו צהובה. בחרו את הטאץ' המועדף עליכם, שיתאים לתנאי התאורה ולשאר הרהיטים.

חדר שינה מודרני עיצוב: איריס מרקו. צילום: רן ארדה

צבעים בלי חברים 


עם צבע לבן ורהיטים מעץ יכול חדר השינה להיות הכי מעוצב ומסוגנן, ממש כמו בז'ורנל, אבל אם חשבתם להוסיף לו צבע, אל תסתפקו בצבע אחד שאותו דגמתם ממניפת הצבעים. פריטים רבים בחדר יכולים להשלים את הצבע הנבחר, למשל בקיר, בארון, בשידה או בפריט אחר. כשאתם בוחרים צבע במניפה, העיפו מבט לשאר הגוונים שנמצאים איתו באותו עמוד. שילוב הצבע הנבחר יחד עם טונים שונים שלו, יהפוך את החדר למתוחכם יותר ומעוצב פי כמה.

שוכחים את שאר המרכיבים


ואם כבר צבע נכנס לתפריט, חשוב לבחור אותו לאחר שיודעים מה הפריטים שהחדר יכלול ולא להפך. אם צובעים קודם בצבע דומיננטי ואחר כך מתברר שהוא לא מתאים למיטה, לשטיח או לווילונות, ניאלץ להחליף את אחד מהם. אז בודקים מה המרכיבים שהחדר מכיל ומה צבעם, ורק אחר כך ניגשים למניפה.

חדר שינה עם קיר ירוק עיצוב: תמי ברונפן. צילום: מושי גיטליס

משקיעים בסטים ללא ייחוד


יש יתרון בקנייה מן המוכן, כשמישהו אחר כבר טרח וחשב בשבילנו על האמת המיטה לארון והמראה לשידה, אבל מצד שני הייחודיות מתפוגגת לגמרי. "חדרי השינה נראים כמו שכפול של פרסומות", אומרת המעצבת נויה כרמל, "מבחינתי זהו החדר החשוב בבית והמלצתי היא להשתמש באוספים ופריטים אישיים ולשלב מזכרות מטיולים כדי להפוך אותו ליחיד מסוגו".

חדר שינה מודרני עיצוב: נויה כרמל שטראוס, וינטג' רהיטים. צילום: שירן כרמל

לא שומרים על פרופורציות


רובנו חולמים על מיטת קינג סייז, אבל לא כל החדרים מאפשרים מיטה בגודל כזה, מה עוד שאמורים להתלוות לה לפחות שתי שידות צד וארון בגדים. כשהולכים עם החלום עד הסוף בלי לשקול את שאר הפרמטרים, לא מותירים מקום סביר להתארגנות, הליכה או פתיחה של דלתות וארונות, והחדר הוא יותר צינוק מעוצב מאשר אזור התרגעות ואיסוף כוחות.

חדר שינה עם פרקט עיצוב: שרי עוז. צילום: עודד סמדר

לשכוח את המאסטר


אם כבר מאסטר בדרום, בואו לא נסתפק במיטה, שידות ואוסף מצעים מימי התיכון שקשה להיפרד מהם. גם קירות עירומים וחדר ארונות הבנוי ממדפים לא יענו על ההגדרה המתבקשת. מה כן יכול לענות? עם השקעה מחשבתית ומעט כיתות רגליים אפשר למצוא שתי שידות שונות ומעוצבות, להתפנק בסט מצעים המותאם בדיוק לצבעים בחדר, שטיח רך וגדול, תאורה דקורטיבית, אמנות וחדר ארונות מתוכנן מראש עם תאורה חכמה, מתלים נשלפים, מגירות שקופות ויחידות על גלגלים. שכחנו משהו?

ארון קיר בחדר שינה עיצוב: רוני באריל. צילום: נדב פקט


מרכזית
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...