סערה בתוך השקט: מותר לחדר השינה שלכם להיות צבעוני וסוער

לבן הוא צבע נצחי ומנצח, אבל אף אחד לא אמר שצריך ללכת לישון בחדר השינה נטול צבעים בכלל. הצעות הגשה קצת אחרות למי שאוהב לשטוף את העיניים בדרך למיטה

חדר שינה, מטבעם, נועדו לגרום לנו לנמנם, אבל אף אחד לא אמר שהם חייבים להיות שקטים, שלווים ורגועים מבחינה עיצובית. למעשה, עיצוב חדר השינה יכול להמשיך עיצוב חי וצבעוני שקיים בבית, או לדבוק באינדיבידואליות ולייצר ייחודיות משלו. כך או כך, עזות בחדר יכולה להתקבל מקירות צבועים או מחופים, מרהיטים או מאביזרים. לכולם, אגב יש השפעות על מצב הרוח וההרגשה, כל אחד והעדפותיו.

פול צבע


צבע היא אחת הדרכים הקלות והאפקטיביות ליצירת אווירה, ואם עושים זאת נכון, התוצאה תהיה הרמונית גם אם רוויה. קיר צבוע בגוון עשיר ואלגנטי של ירוק סובב את כל חדר השינה ועליו קרניזים באותו גוון, שמעניקים לו מראה קלאסי. המראה הכללי מאפשר לעין לנוח, משום שמדובר בשני צבעים דומיננטיים בסך הכול, אחד מהם אפור/לבן.

קיר מפרופילים דקורטיביםעיצוב: יוליה לגקוב. וילונות: אירופה דקור. צילום: ארתור דריגנט

צבע על פרופיל דקורטיביוכך זה נראה עם אפקט הצבע על כל החדר. עיצוב: יוליה לגקוב. צילום: ארתור דריגנט

טפט ודי


טפט הוא אופציה נוחה לשימוש, מאחר שמדובר בהדבקה של אלמנט אחד לא מלכלך, ובזאת יכול להסתיים עיצוב החדר. אם הדוגמה שעליו דומיננטית, אין צורך בשום תמונה או אביזר שיקשט את הקיר המקושט ממילא. מצעים תואמים ברוח הג'ונגל וצבעוניות רהיטים הלקוחה מתוך הטפט משלימים חדר דמוי יער טרופי במעבה הג'ונגל.  אם מתכוונים למלא עם הטפט יותר מקיר אחד, רצוי לבחור לשאר החדר גוונים בהירים שלא יטרידו את העין ואת המנוחה.

טפט משתלט על כל החדרכשהטפט משתלט. טפט של Devon&Devon. צילום באדיבות HeziBank

קיר כוח


מצביעה של קיר גב המיטה כולו מתקבל אפקט מרשים שהופך אותו למעשה ל"קיר הכוח" בחדר. קיר גב מיטה נבחר בכחול עמוק ומעושן במטרה ליצור מראה מעט דרמטי לחדר, והוא נותן מעין מסגרת למיטה המרופדת, שהיא מרכז ההתרחשות. תמונת הציפורים והטקסטיל נבחרו בצבעוניות מעודנת על מנת לאזן ולאפשר גם תחושה רומנטית לחדר.

קיר כחול בחדר שינהעיצוב: נטע כץ גבאי. צילום: שירן כרמל

עושר ויזואלי


גם אם הגוונים שנבחרים לחדר השינה אינם כה נועזים, הסערה יכולה לנבוע מהתמונות ומהתאורה. לאוהבי הכחול, חדר שבו מיטה בריפוד כחול ומצעים תואמים בכחול ואפור שומר על צבעוניות מוגבלת על רקע קירות אפורים.

הדגשה על רקע ניטרלי


שילוב מספר צבעים בחדר אינו נעשה כלאחר יד, ויש בצידו חשיבה מרובה. בחדר שינה של דיירת בעלת אופי שמח ביקשה המעצבת לתת חיות ולעצב את חדר השינה שלה בצבעים שמחים ונועזים, שחוזרים על עצמם בחדר –בכיסוי המיטה, בתמונות ובאביזרים. כשהצבעים מוצגים על רקע קיר בהיר וניטרלי, האפקט שלהם מודגש יותר.

גב מיטה מכריותעיצוב: רוני שני פלדשטיין. צילום: יואב פלד

גב מיטה מעץ ממוחזררקע ניטרלי ומצעים מודגשים, golf&co. צילום: ערן סלם

 

מרכזית
2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שידה ליד המיטה בתמונה השניה
היכן נקנתה השידה בתמונה של החדר עם הקיר הצבוע ירוק-כחול?

תשובה
השידה מרוזטו

בודק...