פלישת הפינה: עובדים בחדר השינה אבל שומרים על אינטימיות

צירוף של חדרי שינה עם פינות עבודה נשמע כמבריח האינטימיות האולטימטיבי. אבל כשאין ברירה וחייבים לערבב בין ביזנס ופלז'ר, ניתן ליצור מיזוג נעים ואסתטי שיגרום לכם להישאר בחדר גם ביום

 

חדר שינה בעיצוב קליל באוהאוס.חדר שינה בעיצוב קליל באוהאוס. הדמיה: יח"צ

אף אחד לא רוצה ללכת לישון אחרי יום עבודה גדוש פעילות, כששולחן העבודה שלו עמוס לעייפה, מלא בניירת ובחשבונות לתשלום ותיוק והמחשב דלוק כי טרם הסתיימה העבודה. ובכל זאת, לפעמים שולחן העבודה מוצא את עצמו נדחס לחדר השינה בלית ברירה – משום שאין לו מקום אחר בבית, וגם אם יש – ייתכן שזהו המקום השקט ביותר המאפשר ריכוז, באין חדר ייעודי לכך. כיצד משלבים את מאסת העבודה, המיילים והתכתובות בחדר אינטימי, רגוע ושקט כל כך?

 

איפה למקם את שולחן העבודה בחדר השינה

כדי לדעת היכן למקם את שולחן העבודה, כדאי לבדוק מה הן שעות הפעילות העיקריות לצידו, ואם מדובר בשעות היום, להעדיף קרבה של חלון ואור טבעי, שייטיבו את השהייה בחדר. בחרו את המינימום הנדרש לצורך אחסון ועבודה כדי למנוע גודש, וודאו שאלה המשמשים אתכם לצרכים משרדיים, למשל ספרייה או שידה, אינם גבוהים מדי או מסתירים אור. גם את מקורות האור, החשמל והחוטים מקמו רחוק מהעין, אם לא שלכם – לפחות מעינו של מי ששוהה במיטה.

 

חדר שינה מודרנימומלץ שסביבת העבודה תורחק מקו הראייה כדי לא להתפתות להתראות, רשת IDdesign. צילום: יח"צ

 

רהיטים לפינת עבודה בחדר שינה

גם בפינה קטנה אין להקל ראש בבחירת רהיטים נוחים לעבודה, כדי לא לגלוש באיטיות לאזור המיטה. את סגנון הרהיטים יש לבחור ברוח העיצובי של חדר השינה, בין אם הוא בקווים נקיים ובין אם קלאסי, כפרי או פרובנסי, כדי להטמיע אותם עד כמה שניתן בלוק הכללי. כך, למשל, שולחן עבודה בחדר השינה משולב בקיר הממשיך את קו הארונות, ואינו מפריע לזרימה בחדר. משני צידיו ממוקמות ספריות, ועל השולחן מגירות קטנות לאחסון חפצים – מה שמעניק מראה מסודר ושליו יותר.

 

חדר שינה במראה מסודר ושליומראה מסודר ושליו, אדריכלות: שרון ויזר. צילום: עודד סמדר

 

האם זו שידת לילה או שולחן עבודה?

אחת הדרכים לשלב בחדר השינה את שולחן העבודה היא להתייחס אליו כאל שידת לילה, אפילו עם מנורה שתשמש בלילה לקריאה. המקום לכך בדרך כלל קיים, אם יש מקום פנוי משני צידי המיטה, ולא מפריע לארגונו של חדר השינה. מקום נרחב יותר מאפשר, כמובן, להרחיב את השולחן לסדרת מדפים או יחידת נגרות מובנית שאליה מצרפים כיסא.

 

שידת לילהכמעט כמו שידת לילה, פינת עבודה של B.teen רמת השרון. צילום: יח"צ 

 

מדפים על השולחן

אם החלטתם למקם מדפים מעל השולחן, דאגו שלא יכילו רק קלסרים או ספרי קריאה ושלבו בהם עציצים ואביזרי דקורציה. כך גם לגבי השולחן – מעבר למחשב שמונח עליו ומספר כלי כתיבה שמשמשים אתכם, סביר להניח שיונחו עליו גם ניירות. אפסנו אותם בכלי אחסון מעוצב וצרו לצידו סביבה יפה ומזמינה שתישאר ייצוגית כשתכבו את המחשב.

 

חדר שינה מעוצבלשמור על שולחן מעוצב, B.teen. צילום: יח"צ

 

לא כל-כך קרוב למיטה

כדי לא להתפתות לבדוק מיילים עם כל היפוך במיטה, אפשר להרחיק את השולחן מהמיטה וליצור סוג של חציצה לשני אזורים, שינה ועבודה, אם בעזרת מחיצה או שידה ואם על ידי הגדרה של אחד האזורים בצבע אחר או בתחימה של שטיח. פתרון של יחידת אמצע רב תכליתית מוקם במרכז חדר הורים גדול, כשלכל פאה פונקציה נפרדת: משני צדדי היחידה נבנה ארון מרווח וגדול, צד נוסף משמש לפינת עבודה והצד הרביעי כספרייה. כך אזור העבודה מנותק כביכול מאזור השינה ונשמרת ביניהם ההפרדה.

 

פינת עבודה בתוך ארוןעיצוב: רון-לי רוזנבלום. צילום: שי אפשטיין

 

מחיצה בחדר השינה

צורת הפרדה נוספת נוצרה במרכז חדר שינה, מתחת לקורה שיוצרת חציצה. במקום מוקמו שתי ספריות, שמהוות מעין קיר הפרדה אוורירי בין אזור העבודה לשינה. מצד אחד הן מתפקדות כשידות לילה, ומצד שני כספרייה, ושתיהן ממוקמות על במה שמחביאה את מתגי החשמל והמפסקים. המדפים המאווררים שומרים על תחושה נעימה ובהירה, לא חוסמים את האור, ומאפשרים זרימה בחדר.

 

מחיצה שהיא ספריהעיצוב ואדריכלות: מעין סרנה ברייר. צילום: טל ניסים

 

 

מרכזית
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...