מוכנים לזה? קבלו 8 טיפים שיגדילו לכם את חדר השינה

גם כשמרגישים שאין מקום לזוז בחדר השינה, אפשר לחיות בתחושת רווחה וגודל בעזרת כמה טריקים קטנים אך חשובים: אור, מראות ותתפלאו, אפילו צבע כהה יכולים מאוד לעזור. כל הפרטים כאן בפנים

חדר שינה קטן הוא חמים ומחבק, יש בו פחות רהיטים, פחות מה לנקות בו והרבה יותר קל לעצב אותו. ובכל זאת, "קטן" נשמע כמו מגרעה שיש לטפל בה, על מנת לקבל את אותה תחושת מרחב אוורירי לה כולנו משווים. כשמרכזי הערים מתמלאים ומטראז' הדירות מצטמצם, אין ברירה אלא לקבל את הגזירה, אבל החדשות הטובות הן שלא צריך לשבור שום דבר כדי לחיות בו בתחושת רווחה, אלא פשוט לפעול לפי הכללים הבאים.

חדר שינה מודרני

הגודל לא קובע, הגוונים דווקא כן

חדר שינה מודרני

צבעים כהים או בהירים?

צבע כהה נשמע כמו דבר שאסור להכניס לחדר קטן, אך גוונים מסוימים דווקא מעניקים עומק וכמו מרחיקים את הקיר הצבוע מהעומד בכניסה, ומשווים לו מראה מאורך יותר. אפור מעושן, ירוק כהה או כחול אינדיגו הם הצבעים הנכונים במקרה הזה. כמובן, אין תחליף לצבע הלבן שמצטיין באפקט 'העלמת' רהיטים מאסיביים ומלאי נוכחות כמו מיטה או ארון הבגדים. המבחן האמיתי: מי שיש לו ארון כהה ויחליף אותו לארון לבן, ירגיש בהבדל מיד.

הימנעו מריבוי פאטרנים 

אפקט ההמשכיות ותחושת הגודל יתממשו גם אם תקפידו לבחור בטקסטיל ופאטרנים עדינים או בפלטת גוונים מונוכרומטית. סדינים, שטיח, כריות ושמיכות מאותה משפחה ונטולי דוגמאות עזות ושונות מדי זו מזו, יעזרו להשיג את המטרה.

חדר שינה במראה טבעי

בחדר שינה קטן הימנעו מפאטרנים, אך טקסטורות לעומתם דווקא מבורכות

חדר שינה במראה טבעי

כוחם של מקורות האור

חלון בחדר הוא אלמנט הכרחי לאוויר ותאורה טבעית, אך בחדר קטן הוא הכרחי שבעתיים. הוא ספק האור הטבעי, וכשיש רק אחד ממנו ורוצים עוד, אפשר להוסיף מקור אור מלאכותי כדי להגביר את מוטיב התאורה בחדר: מנורה במרכז התקרה, מנורת שולחן או מנורות קיר מצידי המיטה שלא יתפסו מקום.

חדר שינה קלאסי

הארה טבעית תשנה את תפיסת המרחב

הארה טבעית תשנה את תפיסת המרחב

הוסיפו זכוכית שקופה

כדי להעצים את תחושת המרחב בחדר שינה שצמודה לו אמבטיה, עדיף לבחור מחיצות זכוכית שקופה. כך מתקבל הרושם שהחדר לא נגמר, וגם האמבטיה גדולה יותר מכפי שהיא באמת.

סוויטת הורים קטנה

מחיצות זכוכית הן פתרון נהדר שמתאים לתפיסות עיצוב מגוונות

מחיצות זכוכית הן פתרון נהדר שמתאים לתפיסות עיצוב מגוונות
צילום: איתי בנית | עיצוב: שלומית גליקס

צרו אחסון גבוה 

כדי לא לתפוס מקום על הרצפה, כדאי לנצל את גובה הקירות לאחסון בארונות ומדפים, או להשתמש ברהיטים שמחביאים בתוכם אחסון. אם שידת צד היא ממילא חלק מהחדר, למה לא לבחור כזו אם מגירות? ואם השטח שמעל השידה או המיטה אינו מנוצל, אפשר פשוט למלא אותם בארונות.

הכפילו את נפח החלל באמצעות מראה

נכנסתם פעם לחנות או מסעדה שבהן מראה גדולה? בטח חוויתם את תחושת הבלבול כשהבנתם שהמקום קטן יותר מכפי שחשבתם- את אותה אפקט תיצור מראה אצלכם בחדר השינה; תליית מראה גדולה על הקיר, רוחבית או אורכית, תכפיל את נפח החלל, לפחות בתחושה.

חדר שינה משתקף במראה

מראה הינה אמצעי נוסף שתורם משמעותית לתחושת המרחב

מראה הינה אמצעי נוסף שתורם משמעותית לתחושת המרחב

בחרו שטיח כמה שיותר גדול

חדר קטן, שטיח קטן? מתברר שלא. דווקא שטיח גדול שממלא את כל הרצפה ישמור על אפקט הגודל וההמשכיות של החדר ויוסיף, כמובן, חמימות. אגב, גם כשהרצפה נותרת חשופה לגמרי, ללא שטיח, מתקבלת אותה תחושה של גודל ופתיחות, במיוחד אם היא מעט מבריקה.

תלו וילונות החל מהתקרה

אם יש חלונות בחדר, ויש בכוונתכם להוסיף להם וילונות, רצוי לתלות אותם החל מהתקרה ולא החל מחלקו העליון של החלון. כשתסגרו אותו, יתווספו לקיר ולחלל בכלל תחושות אורך וגובה.

טקסטיל בחדר שינה

שטיח במידה הנכונה ווילונות שנתלים מגובה התקרה מעצימים את מימדי המרחב והגובה

שטיח במידה הנכונה ווילונות שנתלים מגובה התקרה מעצימים את מימדי המרחב והגובה
1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

וואווו עבודה יפהה
מרשים ביותר!!!

בודק...