עיצוב כניסה לבית: 4 רעיונות לשדרוג מבואת הכניסה שכדאי לכם להכיר

מגירה למפתחות, ספסל לאחסון נעליים ושידת איפור הם רק חלק מהסיבות, שכדאי להתייחס לעיצוב הכניסה לבית. איך תהפכו אותה לשימושית עבורכם? בואו לראות

עיצוב כניסה לבית יכול להעיד על מה שעתיד לבוא מרגע פתיחתה של דלת הכניסה. מעין תמצית לשפה העיצובית שנבחרה לבית. בחירת הריהוט, החומרים, הצבעים וגופי התאורה יוצרים בחלל המעבר הזה אפשרות לחגיגה עיצובית בפני עצמה. בסימן חגי תשרי והתחלות חדשות, בחרנו לשים את הספוט על עיצובו של החלל הראשון של הבית, בו יוצרים סדרת פעולות שגורמת לשהות או עצירה קלה ומהירה. ממנו יוצאים החוצה אל העולם ודרכו חוזרים הביתה. אותו אלמנט עיצובי יכול להיות שטיח כניסה עם גוף תאורה מעליו, או רהיט שיש בו הצהרה מלאת השראה.

ארון מגירות שהוא גם הפרדה

בבית שבו חלקה הארי של המשפחה הן בנות, הייתה חסרה פונקציה של ארון כניסה, המאפשר איפור ואחסון של חפצים קטנים, רגע לפני שיוצאים מהבית. הארון תוכנן כך שתיווצר הפרדה בין חלל האוכל לאזור הכניסה והשימוש בו מאפשר שהייה רגעית. נבחר לו צבע שונה משאר הבית והוא מהווה מקום להנחת דקורציה.

ארון כניסה בצבע תכלת

צבע שונה

ארון כניסה בצבע תכלת
צילום: דרור ארצי | עיצוב: רוית פרנק

רהיט כניסה עם גומחה לחליצה

רהיט כניסה הוא גם ארון אחסון גדול במיוחד, שכדי לא להכביד עם המראה שלו, נוצרה בו גומחה לספסל עבור חליצת נעליים. חלקו הפנימי מעץ מלא והוא מוקף בארון MDF צבוע בתנור. מעבר לשהייה לחליצת נעליים או לנעילתם, נוצרה גם פינת ישיבה מזמינה המרופדת במושב מרופד וכרית תואמות.

ספסל מרופד

ספסל מרופד

ספסל מרופד
צילום: מירב בן צור | עיצוב: רוית אורגד ברלב

כבר בשלב התכנון נוצרה בכניסה נישה לבית לצורך אחסון נעליים, תיקים ומעילים על מנת לשמור על הסדר בבית. המיקום הסמוך לכניסה, מאפשר נוחות מקסימלית לנעול ולחלוץ אותן בישיבה ומשלב אחסון סגור מסנדוויץ' ודלתות MDF  מאחורי הדלת ואחסון פתוח בווי תלייה.

ארון ספסל

למען הסדר

ארון ספסל
צילום: אורית ארנון | עיצוב: יעל רביב, סטודיו Simple Style

ספסל עם אחסון וצפייה

מבואת הכניסה בבית זה ממלאת מספר פונקציות, ולכן חולקה לאזור קונסולה עם מראה, שולחן כתיבה מוצנע ואזור שהייה לאחסון וחליצת נעליים כמו גם צפייה במחשב בעמדה המיועדת לילדים בבית דתי. כדי לשמור על הסדר, הניקיון והתחזוקה באזור מרובה ילדים ננקטו מספר פעולות: החלק התחתון של הקיר חופה בפרקט למינציה בדוגמת שברון כדי לאפשר ניקוי קל של הקיר. לצורך אחסון וישיבה תוכנן ספסל עם מגירות אחסון לנעליים ופוזרו כריות לישיבה. מעל הספסל מדפים ומתלי כובעים, תיקים ומעילים, ושטיח מקש ממקסם את אזור הישיבה.

ספסל עם איחסון

גם המחשב בסביבה

ספסל עם איחסון
צילום: סיוון מויאל | עיצוב: טלי גולד

קונסולה לפריטים בהישג יד

שידת כניסה מברזל, בייצור מיוחד לפי מידה, מוקמה בכניסה לצורך הנחת מפתחות, דברי דואר ופיצ'פקס הקשורים לכלב של המשפחה. את כל אלה שמים בתוך המגירות, כך שיהיו בהישג יד, אך לא מול העיניים. מראה עגולה מברזל מעל השידה מאפשרת בדיקה אחרונה לפני היציאה מהבית. לצידה ווי תלייה מפליז למעילים ותיקים. "מבואת הכניסה מהווה מפגש ראשון עם הבית, לכן חשוב שהיא תהיה ייצוגית ומרשימה עם פריטי דקורציה ועציץ שיעניקו אווירה נעימה, וגם שתאפשר שהייה קצרה, נוחה ושימושית".

ארונית

בדיקה אחרונה לפני היציאה

ארונית
צילום: הגר דופלט | עיצוב: דיאנה סטארק
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...