עשרה צעדים לעיצוב הגינה עם דשא סינטטי

דשא סינטטי הפך להיות מוצר שנמצא כיום כמעט בכל גינה, מרפסת, מגרש ספורט ושטחים ציבוריים ומסחריים. יש מגוון רחב של דגמים המשתנים לפי היצרן, הדגם וטיב בחומרים.

דשא קבוע

אם החלטתם שאתם רוצים להתקין דשא סינטטי בגלל הנוחות של המוצר אשר פוטר אותנו מתחזוקה שוטפת, חשבונות מים מנופחים ושימוש בשירותם של אנשי מקצוע אז אתם במקום הנכון.

בכתבה הבאה ניתן עשרה טיפים שימושיים לצעדים הנכונים ביותר לעצב שטחים ירוקים עם דשא סינטטי וכיצד לבחור את הדשא הסינטטי הנכון עבורכם.

צעד ראשון- בוחרים לפי השימוש

בחרו בדשא סינטטי לפי הצורך שלכם ולא לפי המחיר ולפי המראה בלבד. דשא סינטטי מיוצר ברמות שונות ובמפרטים שונים המאפשרים לכל דגם ודגם עמידות לייעוד שלו. למשל; אם נבחר להתקין דשא סינטטי המיועד לגינון במגרש כדורגל אז ככל הנראה שהוא לא ישרוד לאורך זמן.

דגמים לשימוש ביתי כמו דשא סינטטי של סדרת הום, שמים דגש על המראה הטבעי של המרבד ורכות הסיבים בעוד שדשא סינטטי למגרשי ספורט של סדרת אקסטרים ישים דגש על חוזק הסיבים ועמידותם בפני ריצות ודריכות מרובות.

צעד שני – צפיפות החומר

דשא סינטטי נמדד לפי צפיפות הסיבים ומשקל החומר בראש ובראשונה. ככל שהדשא הסינטטי יהיה צפוף יותר אז הוא יהיה עמיד יותר בפני דריכות ושחיקה. בשביל להמחיש לכם את החשיבות של צפיפות דשא סינטטי לאורך זמן דמיינו לכם כרית עם חומר מילוי דליל.

אם נניח את הראש על הכרית אז היא תמחץ בקלות ותקרוס תחת משקל ראשנו. דשא סינטטי עם צפיפות סיבים נמוכה לא יעמוד במשקל הדריכות והשחיקה ויישכב לאחר זמן קצר.

אנחנו נשאר עם מראה לא אטרקטיבי של שטיח מחוץ וזו הסיבה שחשוב מאוד לבחור בדגמים איכותיים עם צפיפות סיבים גבוהה.

דשא סינטטי

צעד שלישי – טעם אישי

דשא סינטטי מיוצר במגוון רחב של גוונים וכמו שבטבע ישנם זני דשא כמו: דרבן, אלטורו ופספלום שיש להם תכונות ייחודיות וגוונים שונים כך גם דשא סינטטי מיוצר במגוון רחב של גוונים על מנת להעניק למרבד מראה טבעי ולקלוע לטעמם של אנשים רבים.

אם אתם אוהבים מראה טבעי אז בחרו בדגמי דשא סינטטי המשלבים בתוכם מספר גוונים ירוקים, צהבהבים ואף חומים. דגמים אלו מכונים בתעשייה דשא סינטטי 4 צבעים או דשא סינטטי 3 צבעים.

צעד רביעי – תנאי סביבה ותאורה

אם אתם מתקינים את הדשא הסינטטי באזור מואר אז בחרו בדגמים המשלבים בתוכם גווני ירוק עז ורענן כמו: דשא סינטטי פרש או דשא סינטטי פארק. במקרים שמדובר באזור מוצל בלי אור ישיר אז בחרו בדגמים בהירים על מנת שלגינה לא יהיה מראה חשוך וקודר. דגמים כמו: דשא סינטטי סוואנה או דשא סינטטי עדן יהיו מושלמים למשימה.

תמונה לתוכן הכתבה (10)

צעד חמישי – תקני איכות

למראה של הדשא הסינטטי יש חשיבות גדולה אך אם עלינו קודם כל לוודא שהמוצר עבר את כל הליכי הייצור הדרושים. לדשא סינטטי יש שלושה תקנים מרכזיים בתעשייה ועל מנת שהוא ישרוד לאורך שנים כדאי שיהיו לו את שלושתם.

תקן אי רעילות מוודא כי הדשא הסינטטי בטיחותי לשימוש בקרבת ילדים וחיות מחמד וכי הוא לא מכיל מתכות כבדות. בדיקה זו מתבצעת גם בתעשיות אחרות כמו תעשיית הצעצועים, כלי בית ואריזות מזון. תקן נוסף הוא אישור מעכבי בעירה, המבטיח כי הדשא הסינטטי לא יבער בעת מפגש עם מקור אש והתקן האחרון החשוב ביותר הוא מגן UV המבטיח כי הדשא ישרוד מול השמש לאורך שנים ולא ישנה את צבעו.

צעד שישי – בחירת תוחם

כאשר נבצעת התקנת דשא סינטטי עלינו לתחום את אזור המדשאה ולהפרידה מערוגות הגינה. הסיבה לכך היא שבהתקנת דשא סינטטי אנו מפזרים שכבת חצץ, המאפשרת ניקוזים טובים יותר בגינה בתקופת הגשמים וליישור מירבי של השטח.

התוחם בעצם יחזיק את החצץ במקומו וימנע את זליגתו לאזורים אחרים בגינה. התוחם הנפוץ ביותר הוא תוחם אמריקאי שיש לו מראה די סטנדרטי של תוחם פלסטיק בגוון שחור והוא מאוד פונקציונאלי ועמיד. אם נרצה להעניק לגינתנו מראה כפרי ויוקרתי אז מומלץ שנבחר בתוחמי אבן או אדני רכבת מעץ שמשלבים באופן הרמוני עם אלמנטים נוספים בגינה כמו: צמחים, עצים, חלוקי נחל ופרטי נוי.

צעד שביעי – התקנה נכונה

אולי זה נשמע מובן מאליו אך התקנה נכונה של הדשא הסינטטי חשובה לא רק מבחינת איכות העבודה ועמידות המוצר אלא גם למראהו. מתקין מקצועי יידע להתאים את המרבד גם באזורים אי סימטריים, לחבר בין מספר מרבדים יחדיו ולטשטש קווי תפר, לשמור על שיפועים נכונים לניזוק ועוד…

אם אתם מהאנשים שאוהבים לבצע עבודות בעצמכם אז אין זה אומר שלא ניתן לבצע גם התקנה עצמית עם מעט למידה וייעוץ.

בסופו של דבר, דשא סינטטי ניתן לחיתוך והתאמה כמעט על כל משטח ובכל צורה וזו הסיבה שאם נרצה שהדשא הסינטטי יתמזג בהרמוניה עם אלמנטים נוספים בגינה אז התאמה נכונה היא קריטית למראה הסופי של הפרויקט שלנו.

תמונה לתוכן הכתבה (11)

צעד שמיני – שילוב עם אלמנטים נוספים

אם נתייחס לדשא סינטטי בעת התקנתו כמו שטיח אז הוא יראה כמו שטיח. כשאנחנו ניגשים לעצב גינה חדשה אז אנחנו משלבים עם המדשאה תמיד אלמנטים נוספים כמו: צמחים, עצים, אבנים, כדים, פרטי נוי, מזרקות ועוד…

עיצוב הגינה עם מגוון רחב של אלמנטים המשתלבים יחדיו הוא קריטי לתוצאה הסופית של ההתקנה. מגוון האפשרויות הוא אין סופי וכל גינה יכולה לקבל טביעת אצבע ייחודית משלה אם נשכיל למזג נכונה בין האלמנטים השונים בגינה.

צעד תשיעי – לגשת תמיד למקור!

דשא סינטטי נמכר כיום במשתלות, חנויות חומרי בניין, רשתות שיווק וחנויות מקוונות אך בשביל לדעת שאנו מקבלים את המוצר הטוב ביותר ובמחיר הטוב ביותר עלינו לגשת למקור. היבואנים המובילים יוכלו לתת לכם מעטפת שלמה של מוצר איכותי, אחריות מוצר מקיפה, שירות התקנות והובלות ואף הדרכה וחומרים אם תבחרו בהתקנה עצמית.

צעד עשירי – השוואת מחירים נכונה

כולנו אוהבים לרכוש בזול ואף אחד לא רוצה להרגיש שהוא ביצע עיסקה גרועה. אפשר לקנות מוצרים במחיר הוגן ואטרקטיבי ולקבל מוצר איכותי בתמורה – אך עלינו להבין קודם כל מה אתם רוכשים. לפני שאתם נמשכים למחיר הזול ביותר, הבינו קודם כל את השימוש העיקרי שלכם, בחרו במפרט הרצוי, וודאו שיש למוצר את כל התקנים הדרושים וכי הספק שמולכם אמין ויש עליו ביקורות טובות ברשת ורק אז חפשו את המחיר התחרותי ביותר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...