חכמים בשמש: פתרונות ההצללה שמרענן להכיר

רגע לפני שאתם נפרדים מהקיץ, נשאלת השאלה: איך תצלו את איזורי החוץ? הכירו את כל פתרונות ההצללה המתוחכמים והמעוצבים לקיץ החם שעדיין כאן. יש לכם שנה להתכונן לקיץ הבא ולהצל על ראשכם ולהציל את נפשותיכם

יח"צ

אוגוסט בשיאו ואיתו מלהגת השמש הקופחת. אז איך נהנה מבילוי בחוץ גם בימים החמים, ונצליח להשאר רעננים על אף הקרניים היוקדות? קודם כל: צל. אם איזורי החוץ שלכם חשופים לאור וחום השמש, כדאי שתעשו שימוש באחד מפתרונות ההצללה הרבים והמגוונים אשר מוצעים היום בשוק. בכתבה הבאה נעשה לכם סדר בכל מה שחם בתחום (תרתי משמע) כולל עצות וטיפים מפי המומחים.

פרגולה מודרנית עדינה מערכת הצללה GENNIUS TENS מבית סולריס. מספקת פתרון הצללה אולטימטיבי לכל מזג אויר ועמידות גם בתנאי גשם

כיצד להצל את אזורי החוץ?


רמי בכר סמנכ"ל השיווק והמכירות של סולריס מספק מספר אפשרויות להצללה קבועה או משתנה: פרגולה קבועה – פתרון נהדר, מדובר בפרגולה עם פרופיל עליון המאפשר מעבר של אור ואויר, אשר מספקת הצללה עם תוספות של פוליגל המאפשר גם הגנה מפני גשם.

פרגולה לבנה קבועה פרגולה קבועה דגם XTESA מבית סולריס. בעלת שלדת אלומיניום איכותית העומדת עצמאית, עם קירוי PVC לסגירה הרמטית. צילום יח"צ

פרגולה חשמלית ומתכווננת – מגיעה עם רפפות אלומיניום אל חלד. רפפות הן אמצעים דמויי תריס הנמצאים בגג הפרגולה. ניתן לפתוח ולסגור אותם על מנת לווסת את כניסת אור השמש לתוך הפרגולה. את המסילות והרפפות של הפרגולה ניתן להתקין על גבי תשתית קיימת או על תשתית חדשה מאלומיניום, עץ או פלדה. רפפות הפרגולה ניתנות לכיוון לכל זווית רצויה עד 90 מעלות, באמצעות מנוע או גיר מנואלה. כך ניתן להבטיח שליטה מלאה בכמות האור, ברמת ההצללה ובאוורור החלל, וליהנות מבריזה נעימה בימי הקיץ. פרגולות בשילוב גג זכוכית מתקפל – אלו הם למעשה חדרי שמש המכניסים את הטבע לבית ומאפשרים ישיבה נעימה וקרירה בקיץ, ובילוי חמים ביום חורף גשום.

פרגולה מאלומיניום ומסגרת פרגולטו TOLL-TEC מבית סולריס, עשוי ממסגרות אלומיניום וזכוכית, בשילוב גג זכוכית מתקפל, בפתיחה חשמלית או ידנית. צילום: דודו אזולאי

סוכך זרועות – אופציה זו מעניקה לבית מראה מעוצב ומוקפד גם כאשר הסוכך סגור. כל חלקי הסוכך- הזרועות, המנגנונים והבד, נסגרים לתוך קסטת אלומיניום, המשתלבת עם קיר הבית באופן דקורטיבי. ישנם דגמים של סוככי זרועות המאפשרים שינויי זווית בהתאם לתנועת השמש במיוחד במרפסות מערביות. יתרון נוסף הוא כיסוי שטח אשר מגיע עד 30 מ'.

 סכך הגנה ממזג אוויר זרועות סוכך זרועות סולריס. צילום: יח"צ

 סוככי זרועות הנעים באמצעות בוכנות גז ומתאימים לאזורים גדוליםסוככי זרועות הנעים באמצעות בוכנות גז ומתאימים לאזורים גדולים. מיוצרים על ידי חברת STOBAG, שוויץ. צילום: דקו צל

"השנה אנו רואים שימוש בבדים מגוונים בתחום ההצללה, ולא רק בד אקרילי עם ציפוי טפלון. אומר בני פלח, מנהל בחברת דקו צל, "כיום, עם פריחתו של עולם האדריכלות הירוקה, ישנה דרישה לבדים שניתן יהיה למחזרם ושהשימוש בהם מאפשר חיסכון, שימור אנרגיה, יחס נכון של אור וצל ונוחות ויזואלית. כאלו הם בדי SOLTIS המיוצרים על ידי חברת SERGE FERRARI, צרפת ומיובאים על ידי דקו צל. בגלל טקסטורת הבד ניתן לראות דרכו החוצה, לקבל אור וצל יחדיו וגם אחוזי צל גבוהים. "גם מערכות השליטה החשמליות בתחום, ממשיכות להתחדש, והשנה אנו רואים אפילו מערכת בית חכם (מערכת TAHOMA מבית סומפי ישראל) המאפשרת חיבור ושליטה על כל פתרונות ההצללה (פנימיים וחיצוניים), ניהול תרחישים שונים מראש ואף הפעלת שעון שבת"

מפרש מתוח


אם אתם חובבי ים ושיט ודאי תשמחו לפגוש במפרשי הצל הבאים אשר מופעלים חשמלית ומשווקים על ידי חברת דקו צל. המפרשים מתאימים לשטחים של עד 85 מ"ר ומיועדים לבתים פרטיים ואף לשוק העסקי. הם מעוצבים ומתוכננים לפי עקרון מפרשי היאכטות וניתן להתאים את גובהם לפי זוויות השמש על ידי פטנט ייחודי. העמודים המיוצרים מנירוסטה או אלומיניום, בעלי גמישות המאפשרת להם גם במשבי רוח. ניתן לעצב את המפרשים כיד הדמיון ולהצליל שטחים גדולים ללא צורך בעמודים מרכזיים.

 מפרשי צל בהפעלה חשמליתמפרשי צל בהפעלה חשמלית, המיוצרים על ידי חברת SOLIDAY, אוסטריה. צילום: דקו צל

לטובת יצירת איזור חוץ מוצל ומוגדר, ניתן למקם פרגולות עם רפפות אלומיניום המאפשרות משחק של אור וצל ומאפשרות להוציא את הבית החוצה על ידי פינות מוצלות ומוגנות מגשם.

פרגולה אפורה מפוארת פרגולות BIOCLIMATIC, המיוצרות על ידי חברת PRATIC, איטליה. משווק על ידי דקו צל. צילום: דקו צל

ולסיום, פרגולות אלומיניום של ברק סוככים עשויות פרופילי אלומיניום איכותיים ללא  חלקי פלסטיק העלולים להתעוות בשמש וללא חלקי ברזל העלולים להחליד במשך הזמן. גג הפרגולה מורכב משלבים המוצבים בזווית קבועה ובמרחקים שווים אחד ממשנהו – מבנה המספק הגנה משמש ולעיתים גם הגנה מגשם ושומר על פרטיותכם.

פרגולת יהלום

פרגולת יהלום של ברק סוכנים. צילום: יח"צ

553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...