פרחי חורף: כך תרוויחו צבע בגינה או במרפסת

דווקא עכשיו נכון לשתול פרחים חורפיים ופקעות שיוסיפו הרבה צבע, בימי החורף האפרוריים בתוך שבועות ספורים. מה כדאי לשתול ואיך? המדריך השלם

יח"צ

חוץ משפע פריחה, שמש ואוויר טוב זוכה האביב גם ליחסי ציבור מצוינים, כשהוא משאיר מאחור את החורף הקודר, אבל אם לומר את האמת, החורף הוא דווקא תקופה לא רעה בכלל עבור הגינה והמרפסת. פרחי חורף עונתיים מתאימים לטמפרטורות נמוכות ויכולים להפיח ססגוניות חדשה באדמה או באדניות. למזלנו, שמש לא חסרה אצלנו בחורף, גם אם עוצמתה נמוכה, וכך יכולים הצמחים ליהנות ממנה אם נשתול אותם במקומות הנכונים.

דווקא בחורץ כדאי לשתול פרחי חורף להכנסת צבע

שפע של צבע בימי החורף האפרוריים

דווקא בחורץ כדאי לשתול פרחי חורף להכנסת צבע

צמחים עונתיים

הצמחים שכולם יודעים שפורחים בחורף הם אמנון ותמר, רקפת, לוע ארי, לובליה, סלסלי כסף, ציפורן חתול ומנטור. אבל אם תרצו לגוון עם צמחים עונתיים מיוחדים יותר, ממליצים המבינים, לבחור דווקא את האשולציה, שהוא סוג של פרג הפורח בכתום ויגרום לכם להודות בכל פעם מחדש ששתלתם אותו, את קליפורניה פופיס, את בת חן (בליס) ואת גודטיה. כשתבקרו במשתלה, סביר שהם לא ימשכו את תשומת ליבכם משום שהם מצויים בעציצים וקל מאוד לפספס אותם. אבל מי שישתול אותם בגינה, יזכה למראות משובחים ולא שגרתיים.

בין פרחי החורץ מומלץ לשתול את פרח האלישיה

מומלץ להעזר במומחים בבחירת הפרחים המתאימים

בין פרחי החורץ מומלץ לשתול את פרח האלישיה

איפה שותלים?

פרחי חורף ניתן לשתול בכל מקום. בגינה מלאת הבוץ, בכדים או בעציצים. רוב צמחי החורף יגדלו טוב בתוך תערובת עשירה בעציצים, כך שאין בעיה להתאים צמח לכד וגם למקם אותו נכון. כדים הם כמו פסל בגינה, ולכן זכרו לטפח ולשמור עליהם מטופחים כל הזמן.

הרקפת, מצמחי החורף המוכרים ביותר, יכולה לשגשג באדמה, בסלע או בעציץ

ניתן לשתול פרחי חורף בגינה, במסלעה או בעציץ ביתי

הרקפת, מצמחי החורף המוכרים ביותר, יכולה לשגשג באדמה, בסלע או בעציץ

מה שותלים?

אם דאגתם לשתול פקעות בגינה הביתית, בעציצים ובאדניות בסתיו, הן יתחילו לצמוח בתחילת החורף – קודם כעלים בלבד ואחר כך בהתאם לזמן הפריחה הייחודי לכל אחת מהן ובהתאם למזג האוויר.

קולקציית הפקעות המתאימות לשתילה יהיו חצבים ואמריליס בלדונה, שפורחים בסתיו, פקעות של רקפות שמתאים מאוד לשתול במסלעות. סוקולנטים, שנותנים מופעי פריחה בעונת החורף, מוכיחים שגם עלווה יכולה להיות יפה. יש זני סוקולנט שקצוות עליהם מאדימים בחורף, ואם נספק להם חצי יום שמש, הגיוון בעלים בין אדום וירוק יצור מראה צבעוני.  מאחר שמערכת השורשים שלהם קטנה, נוח לגדל אותם בעציצים קטנים ושטוחים. אצל הסחלבים יש להפחית דישון בחורף. אפשר להעביר אותם למקום מואר יותר בבית, כדי שיקבלו קרינת שמש חורפית ישירה. השקיה מתאימה היא פעם בעשרה ימים.

הסוקולנט מתאים לשתילה בכל כלי וכמעט ולא דורש תחזוקה

מופעי הפריחה של פרחי החורף מרהיבים. אל תפספסו

הסוקולנט מתאים לשתילה בכל כלי וכמעט ולא דורש תחזוקה

אז מתי בדיוק לשתול פקעות?

עונת השתילה המומלצת ביותר היא בין החודשים אוקטובר-דצמבר. שתילה מאוחרת תביא לצמחים קטנים עם פריחה דלה. עם גמר הפריחה אפשר להוציא את הפקעות מהקרקע לאחר נבילת העלים ולשמור אותם במקום חשוך ויבש עד העונה הבאה. אם נשאיר אותם בקרקע ונמשיך להשקות בקיץ, חלקם אולי ישוב בשנה הבאה, אבל חלקם גם יירקב

שתילת חורף

חשוב לשתול בתקופה המתאימה על מנת להנות מכל הטוב שי לפרחי החורף להציע

11
1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלום איזה פרחים אפשר לגדל בסלון מואר?(לא פקעות)

בודק...