חפצים חסרי מנוח: הפתרונות היצירתיים שיסדרו לכם מקום אחסון נוסף במטבח

אם לא נותר מקום לקערות, אם הכוסות, הקנקנים והסט של סבתא לא נכנסים במטבח הסטנדרטי, הוסיפו ארון, שידה או פתרון חכם וקטן, ופנו את הבלגן מהעיניים. העיקר שסדר יהיה פה

מטבח מעוצב בעיצוב כפרי מודרני אדריכלות ועיצוב: אורלי אביטל. צילום: רני לוריא

קבלת מטבח מקבלן בדירה חדשה או מבית ישן לא תמיד עונה על צורכי העבודה, ההכנה והאחסון של דיירי הבית. אם המטבח אינו מותאם אישית לצורכי האחסנה והבישול, נותרים עם מצבור של כלים ומוצרים שאין להם מקום או עם משטח לא נוח לעבודה ונאלצים להתפשר. כדי למנוע את התסכול כדאי לתכנן מראש את המטבח בהתאם לחיים הפעילים והכמויות הנאגרות בו. מלבד פתרונות חכמים של חברות המטבחים, יש עוד כמה רעיונות יצירתיים שבעזרתם תוכלו להתגבר על חוסר המקום.

אחסון בתוך נישה


את הנישות במטבחים שומרים בדרך כלל למקרר כדי להצניע את דפנותיו, אבל במקרה של המטבח האקלקטי, הקורץ כמו הבית כולו לכיוון הרטרו והווינטג', היא יועדה לנגרות המשולבת עם דלתות זכוכית, הדהוד לחלונות הגדולים מסביב. האותנטיות והחומרים הטבעיים מוסיפים חום ואווירה.

מטבח ופינת אוכל בסגנון רטרואדריכלות: איתי שחר. עיצוב פנים: אירה שריג. צילום: גלית דויטש-דביר

תוספת ליד הסלון


תוספת אי במטבח נתנה לזוג צעיר משטח עבודה נוסף יחד עם מגירות ומדף תחתון המאפשרים אחסון. מעל האי נוספו מדפים פתוחים לאחסון נוסף. המטבח והסלון הם מרחב אחד משותף ולמעצבת היה חשוב לשמור על מראה נקי ונעים בעיקר באזור המטבח, ולכן גם האחסון החיצוני מסודר ונעים לעין, כשהמידוף ואי העבודה מעץ משתלבים בצורה הרמונית עם הרהיטים השחורים בסלון. "אחסון פתוח נותן טאץ' מעניין במרחב  ומוסיף עניין בצבעוניות הרגועה", אומרת המעצבת נעמה אטדגי, שייחדה את המיקום על המדפים לפריטים שנמצאים בשימוש יומיומי וצריכים להיות נגישים יותר, "שמרנו על סדר בעזרת צנצנות אחידות ומינון נכון של פריטים דקורטיביים".

סלון ופינת חיתוך עיצוב: נעמה אטדגי. צילום: יונתן תמיר

ויטרינה מעל השיש


במטבח המעוצב בסגנון כפרי הועתק המטבח ממקומו המקורי כדי לאפשר לבני הבית ניצול מקסימלי של השטח וליצור חלופה פרקטית ומזמינה. מעל המשטח נתלתה ארונית עליונה המשמשת לאחסון ותצוגה של כוסות, תבלינים ודברי נוי. בדלת הארונית משובצת זכוכית סבתא מעודנת, לחיזוק הסגנון הנבחר. המוט בארונית מתפקד כאלמנט עיצובי ופרקטי כאחד, עם אפשרות לתלות עליו כוסות דקורטיביות, כלי הגשה קטנים או מגבת מטבח.

מטבח לבן עיצוב: אילנית קמחי. צילום שי אפשטיין

אי של פתרונות


גם באי המטבח, שכולנו אוהבים כל כך לכלול בבית, ניתן לאחסן, וכך במקום להשתמש בו כמקום לישיבה בלבד, את חלקו אפשר להקדיש לארונות, מגירות או מדפים פתוחים.

ארון אחסון כוסות אדריכלות: עודד חלף, מטבח: רגבה. צילום: שי אפשטיין

אחסון אול אובר


הסגנון כפרי קלאסי, הארונות צחורים עם משטחי עץ חמים, ובכולם מצויים מקומות אחסון – מסביב לאי כולו, בוויטרינה מעל משטח העבודה התלוי על קיר בריקים, בוויטרינה גבוהה העומדת על הרצפה ומכילה כלים ייצוגיים יותר, וגם מתחת לחלון במקום שלכאורה יכול להישאר לא מנוצל – ארונית מגירות בקו המשלים את העיצוב.

מטבח בסגנון רטרוBG PAINT. צילום: ניר עצמון

שולחן מפנה מקום


מיקומו של שולחן האוכל או האי לא מאפשר תמיד הצבה של ארונות או שידות אחסון. במקרים אלה נמצא פתרון בדמות שולחן מתכנס. הוא מתחבא בדופן יחידת ארון, נשלף לגובה 75 ס"מ סטנדרטי, ומשמש גם למי שצריך משטח עבודה נוסף או שולחן שיהיה סגור בשגרה ויישלף לפי הצורך.

שולחן שחור נפתח מטבח: אביבי מטבחים. צילום: אורי אקמן

מחבוא תחתון 


ולמי שלא מוצא מקום לשקיות אשפה, מגשים, כלים חד פעמיים, מגבות מטבח ועוד, אבל חייב אותם לידו במטבח באופן שוטף, מגיע לעזרה מחבוא הצוקל שלתוכו ניתן להכניס את כל הפסיליטיז הלא יומיומיים הללו. מדובר במגירה, המתחילה מגובה 15 ס"מ והיא זהה בגובהה לגובה מגירה צרה במטבח. כך מי שלא אוהב את המראה הצר אבל צריך את המקום, יכול להצניע חפצים אי שם למטה ללא הפרעה. הצוקל והשולחן שלעיל הם חלק מקולקציית smart kitchen שפותחה כדי למקסם מיקום במטבח.

מגירות אחסון מטבח: אביבי מטבחים. צילום: אורי אקמן


מרכזית
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...