כשעיצוב וטכנולוגיה נפגשים: מוצרי החשמל המושלמים למטבח

אנו תמיד מחפשים במוצרי חשמל את השילוב המושלם בן עיצוב לטכנולוגיה ובמיוחד שמדובר במטבח, שמהווה את מרכז הבית. gorenje לא פוסחת על אף אחד מאלה, ומציגה מוצרי חשמל מעוצבים שחתומים עליהם מעצבי על, בשילוב שיא הטכנולוגיה

המטבח הפך לסמל סטטוס בחיינו. סכום נכבד מהמשאבים המוקצים לאבזור הבית מושקע במטבח, ולעיתים אנו בוחרים בעיצובו כסמן הראשי שיכתיב את שאר העיצוב. המטבח הוא מקום שבו אנו אוהבים להתכנס, והוא אחד המקומות העיקריים בו אנו מבלים את זמננו בבית. יש אף מי שמקצה לעצמו מטבח נוסף כאזור עבודה עובד ופעיל, בזמן שהמטבח הראשי מתפקד כמוצר מוזיאלי, ודואג לאבזר אותו במוצרים בעלי טכנולוגיות שאינן קיימות בכל רחבי הבית גם יחד.
מוצרי חשמל למטבח
קולקציית מעצב העל Ora-Ito, מבית gorenje
 

מוצרי החשמל במטבח

שילוב של מוצרי חשמל במטבח הביתי משפיע רבות על עיצובו, וכשמתמקדים במוצרים מחברה אחת ולא מתפזרים, ניתן להעניק לו מראה אחיד בעל קו עיצובי מוגדר, המדבר באותה שפה. זו הסיבה שהמותג gorenje, המוביל באירופה במוצרי חשמל יוקרתיים למטבח, ראה חשיבות לעבוד עם מעצבים בעלי שם עולמי, המתייחסים לעיצוב כחלק מהמוצר עצמו. פיליפ סטארק, אורה איטו וקרים ראשיד חתומים על קו מוצרים שלם – החל מתנורים ומקררים, מדיחים, כיריים ומיקרוגלים ועד קולטי אדים, תנורי אידוי ומכונות קפה. בחירה בליין מוצרי חשמל שאחד מאותם מעצבים חתום עליו, היא בחירה בטוטאל לוק המשתקף לא רק במטבח, אלא גם בחלל הציבורי שאליו המטבח פתוח.
  מגרות במטבח
קולקציה בעיצוב מעצב העל PHILIPPE  STARK  , מבית gorenje

תכנון המטבח

קיימת חשיבות למבנה התכנוני של המטבח, בו משלבים את מוצרי החשמל. המקרר מוצב לרוב בקיר הארונות הגבוהים ומסתיים ב"קו אפס". הוא עצמו התרחב ל-1.20 ס"מ ועומקו צומצם ל-60 ס"מ (במקום 80 ס"מ). כך הוא מכיל מקום אחסון גדול יותר, והמוצרים בתוכו מסודרים כשהם נראים במבט אחד ולא מסתתרים זה מאחורי זה. יתרון נוסף לגדליו החדשים של המקרר, הוא היבלעותו בחזיתות הארונות, ללא פתחים ורווחים משני צדדיו. אם בוחרים במקרר אינטגרלי, שעליו מרכיבים את דלתות הארון עצמו, המקרר נסתר לגמרי, ואף אחד לא ינחש היכן הוא ממוקם. כך מקבלים עיצוב נקי ואלגנטי, החף ממכשירים.
מטבח מודרני
קולקציה בעיצוב מעצב העל Ora-Ito, מבית gorenje
מקרר
מקררי 1.20 מטר , gorenje
 

אחסון מכשירי חשמל במטבח

גם מכשירי חשמל קטנים יותר עברו שינוי עם הזמן, וכעת נראותם משתלבת במראה הכללי, כך שלעיתים קשה להבדיל ביניהם. המיקרוגל עמד במשך שנים גלוי בארון המטבח, ובמקרה הטוב הוסתר מאחורי דלת קלאפה קטנה (שהייתה נשארת פתוחה רוב הזמן בשל ריבוי השימוש). היום צורת ההסתרה שלו שונה: מראהו משכפל את מראה התנור, ובכך משלים את הקו העיצובי. מצד אחד מדובר בפעולה בעלת ערך שימושי, משום שכבר אין דלת נוספת שצריך לפתוח. מצד שני, כשהם נתונים זה לצד זה יש צורך להשוות בין גדלים שונים של שני מכשירים. תוספת של מגירת חימום או אחסון בתחתית המיקרוגל הופכת את ה"שכפול" למושלם, וגם קו הידיות והפאנלים מותאם לשניהם.
תנורי אפיה
סדרת Matrix, מבית gorenje
בנוסף לנראות של שני המכשירים, המיקרוגל והתנור מחליפים לעיתים תפקידים. המיקרוגל יכול לשמש כתנור נוסף בבית, כשהתנור בתפוסה מלאה, ובעצם מייתר את הצורך בטוסטר אובן שתפס מקום על השיש. בגלל נפחו המוקטן, הוא חסכוני יותר מתנור, ואין צורך להפעיל תנור שלם כדי להשתמש בתבנית אחת . הליין של gorenje אינו מסתפק עוד ב"מיקרו משולב תנור", אלא יצר תנור משולב מיקרו, עם כל היתרונות שיש לתנור – גוף חימום עליון, גוף חימום תחתון ואפיית טורבו. בנוסף, גודלה של תבנית התנור מתאים למיקרוגל מהזן החדש, ואפשר להעביר אותה בין המכשירים.
גם מכונת הקפה, שעמדה בשנים האחרונות על השיש ותפסה מקום נכבד ממנו, קיבלה מקום כחלק מארונות המטבח. כשמשלבים את מוצרי החשמל הללו יחדיו, נוצר מקבץ המשווה לקיר הארונות מראה אחיד ומאורגן, ללא פיזור של מכשירים בצדדים שונים. בשוק שולטות היום שתי צורות לסידור של מקבץ המכשירים החשמליים הקטנים בארונות המטבח:
1. שלישייה – אם רוצים לסדר את המכשירים בקו אחד, המבנה מורכב מתנור 45 ס"מ, לצידו מיקרו משולב תנור 45 ס"מ ולצד שניהם מכונת קפה 45 ס"מ או תנור אידוי 45 ס"מ  תואם (ניתן גם לשלב שני תנורים עם מכונת קפה באמצע).
תנור אפיה בליד אין סדרת Matrix, מבית gorenje
 2. מבנה T – צורה רווחת שנייה שנועדה לשבור את הצורה הבנאלית במטבח וליצור עיצוב מודרני בעל קווים נקיים ומפנקים. מאחר שהשוק הישראלי מחובר יותר לתנורים ברוחב 60 ס"מ, ממוקמים המכשירים כך שמימין תנור 60 ס"מ, באמצע מיקרו משולב תנור 45 ס"מ (עם מגירת אחסון או חימום תחת למיקרו), בצד ימין תנור 60 ס"מ (או תנור אידוי) נוסף, ומתחת למיקרו מכונת קפה להשלמת צורת ה-T.
לא משנה באיזה סגנון תבחרו לעצב את המטבח שלכם ואיך ייראו החזיתות שלו, היום תוכלו למצוא עבורו גם מכשירי חשמל תואמים, החל בסגנון מודרני ותעשייתי ועד קלאסי, כפרי או רטרו. את הסודות, הנוחות והפונקציונליות שמחביא המטבח מאחורי דלתותיו, משרתות הטכנולוגיות הטובות ביותר כדוגמת מכשירי gorenje. מותג זה שם לו למטרה להוביל את אמנות המטבח ביצירת מוצרי חשמל פורצי דרך, וזאת כבר למעלה מ-60 שנה. בחירה בליין המוצרים שלו כמוה כבחירה בהרמוניה, בשפה אחידה ובעיצוב טוטאלי.
מטבח כפרי
קולקצית Classico מבית gorenje
gorenje משווק בישראל על ידי קבוצת ח.י, מהמובילות בארץ לייבוא, שיווק, תכנון וביצוע בתחום מוצרי חשמל, אלקטרוניקה, תאורת לד ותקשורת. את מוצרי gorenje ניתן להשיג באולמות הקונספט: מדינת היהודים 60 הרצליה פיתוח, יד חרוצים 10 א.ת תלפיות ירושלים
הרצליה: 09-7670100 , ירושלים: 02-5666727.
 
553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...