מטבח מא' עד ת': המדריך לתכנון המטבח המושלם

תכנון של מטבח חלומות במראה מודרני מתחיל בניצול מקסימלי של החלל, ממשיך בשילוב חומרים נכון ומקפיד על חזיתות שישמרו על מראה נקי בזכות גובה מלא ודקיקות חדשנית

מטבח אפור

לב הבית. מטבח: מודולנובה

מדריך מטבחים
מטבח אפור

מטבח מיושן, שחזיתותיו מתקלפות ומשטח העבודה שלו מחורץ ולא מאפשר עבודה נוחה ונעימה, לא מושך לבשל וליהנות בו, במיוחד בזמן בו המטבח נחשב כאחד האזורים המרכזיים של הבית. שיפוץ של החלל, החלפה של הארונות ובחירה של חזיתות ומשטחים חדשים, כולל התאמה של תאורה לתכנון המטבח החדש תהפוך אותו לאזור מתפקד ולליבו של הבית. שיפוץ עם תקציב גדול יאפשר גם החלפת ריצוף ומערך של פונקציות, אבל גם כשהתקציב מצומצם עדיין ניתן לעצב מטבח איכותי ומשובח, בהם מככבים ארונות, מכשירים, חומרים ואבזור מעניין.

מטבח אפור

מטבח שבו מככבים ארונות ומשטחים. מטבח: מודולנובה

מדריך מטבחים
מטבח אפור

תכנון חדש: ניצול מקסימלי

תכנון מטבח מן היסוד הוא פתח להעמדתו מחדש בהתאם לחלל הנתון תוך ניצול מקסימלי: פס אחד, שני פסים מקבילים, צורת ר' או צורת ח', ולפעמים ניתן לשלב בו גם אי. בכל אחת מהפריסות חשוב להתייחס ל"משולש הזהב" במטבח, אותו מסלול שחוזרים עליו שוב ושוב בין המקרר, הכיריים והכיור, ויש להקפיד שלא יהיו מרוחקים מדי זה מדי כדי לאפשר עבודה נוחה ויעילה.

שולחן אוכל מטבח שחור

ניצול מקסימלי של החלל. מטבח: מודולנובה

מדריך מטבחים
שולחן אוכל מטבח שחור
כיסאות אוכל אפור

הקפדה על משולש הזהב. מטבח: מודולנובה

מדריך מטבחים
כיסאות אוכל אפור

ארונות: גובה חזיתות יוצא דופן

כשרוצים לחדש את הארונות במהלך תכנון המטבח קיימת אופציה להחליף חזיתות בלבד – אם על ידי צביעה של דלתות המטבח ואם על ידי החלפתן. אפשרות אחרת היא להתחדש בכל היחידות – ארונות בסיס עליהם יושב המשטח והארונות הגבוהים שמכילים מכשירים ואחסון. כשמחליפים ארונות כדאי לבחור מגירות עמוקות נוחות לאחסון ולתפעול, ולשקול הארכה של גובה הארונות עד התקרה כדי למקסם אחסון. חברת מודולנובה מציעה גובה חזיתות לארונות מטבח שיכול להגיע עד 2.70 מטרים ללא חיתוך באמצע, מה שיתרום למראה נקי ויוקרתי יותר מגובה סטנדרטי. גם הדלתות דקיקות במיוחד, בעובי 1 ס"מ, והן עשויות בפיתוח ייחודי למודולנובה מחומר קל מאוד שהוא פטנט רשום של החברה, המעניק עמידות גבוהה של החומר בשימוש יום יומי, בנוסף לנראות מודרנית, נקייה וחדשנית.

שולחן אוכל במטבח

לנוחות התפעול יש משקל רב, מטבח של מודולנובה

מדריך מטבחים
שולחן אוכל במטבח

משטחים: שיקולי עמידות

משטח העבודה הוא אחד האלמנטים המרכזיים בנראות של מטבח חדש, ובחירה בו צריכה לכלול שיקולי תחזוקה, עמידות, תקציב וכמובן, התאמה לשאר הבחירות בתכנון המטבח. אבן קיסר הנחשבת לעמידה יחסית ובעלת דגמים רבים, שיש גרניט טבעי ובעל מרקמים וגוונים משתנים, דקטון שהוא חומר סינתטי עמיד במיוחד, וקוריאן בעל גמישות עיצובית אך בעל עמידות פחותה.

שיש אפור

שלל שיקולים בבחירת משטחים. מטבח: מודולנובה

מדריך מטבחים
שיש אפור
מטבח אפור

מראה יוקרתי למטבח של מודולנובה

מדריך מטבחים
מטבח אפור

תאורה, שקעים ועוד

כמובן, יש להביא בחשבון את הריצוף שעליו יעמוד המטבח, שולחנות ויחידות אחסון נוספים אם יש ותאורה, שתספק את המיטב לבישול או תאיר באפלוליות אזורים מסוימים כשהמטבח אינו פעיל. לאלה יש להוסיף שקעי חשמל שיתאימו למכשירים הייעודיים ולפונקציות נוספות שאתם כוללים בתכנון המטבח, למשל מכונת קפה, טוסטר, תמי 4 או אפילו עמדת הטענה למכשירים סלולריים.

מטבח כהה

חשיבות גם לתאורה. מטבח: מודולנובה

מדריך מטבחים
מטבח כהה
אי אפור

חזיתות במראה יוקרתי. מטבח: מודולנובה

מדריך מטבחים
אי אפור

 

מודולנובה הינה חברה איטלקית ידועה וותיקה בבעלות פרטית משפחתית הממוקמת בצפון איטליה. מודלנובה ידועה בעיצוב האיטלקי הבלתי מתפשר שלה לצד איכות ברמה הגבוהה ביותר. שילוב של חומרים שונים ומגוונים שפותחו על ידי מודולנובה נותנים מענה לפונקציונליות בלי להזניח את העיצוב, והתוצאה היא מראה ייחודי ויוקרתי של מטבח חדשני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...