מעורב ירושלמי: סגנונות מעורבים בעיצוב מטבח

עם סגנונות מובהקים של עיצוב אין ויכוח, כל אחד טעמו והעדפותיו. אבל מה קורה כשסגנונות מתערבבים? האם אפשר להמשיך לבשל בנחת כשמשלבים יחד כמה סגנונות בחלל אחד?

 

מטבח אקלקטי מודרנימטבח אקלקטי מודרני, סטודיו פרי. צילום: גדעון לוין

בעוד רובנו מתלבטים אם המטבח יהיה לבן או צבעוני, מודרני או כפרי לייט, יש מי שמחליט לא להחליט, או יותר נכון פורץ את גבולות השאלות המוכרות ומכריע בדרך הכי פשוטה: למה שלא נאמץ גם וגם? שילוב סגנונות תואם את הרוח האקלקטית הנושבת במסדרונות העיצוב הבינלאומיים והמקומיים, ובמטבח ספציפית מתאפשרת בחירה ממניפה של חומרים מועדפים ופרקטיים. לכך יש להוסיף את העניין העיצובי והחשיבה מחוץ לקופסה – וקיבלנו תבשיל ייחודי. בואו לראות כמה מהשילובים.

 

מודרני בנגיעות כפריות


המטבח הלבן בעל מראה חלק ומינימליסטי המאפיין סגנון מודרני בשילוב עץ שמחבר לסגנון הכפרי, ובמקרה הזה "כפרי לייט". חזיתות הארונות צבועות בתנור בלבן, בעלות קווים ישרים ועדינים וידיות אינטגרליות. גם התנור והתאורה מתחברים לסגנון המודרני, בעוד שעל האי, הכולל אחסון וישיבה, משטח עליון בוצ'ר, שמתכתב עם מדפי הבוצ'ר בפינת הקפה. כדי להכניס מעט את הטבע הביתה נוספו גוונים של ירוק בקיר ופסטליים רכים בכיסאות העץ, המאפיינים את הסגנון הכפרי.

מטבח בעיצוב מודרניעיצוב: גליה כהן. צילום: אורית ארנון

מטבח שמעוצב בקו נקי ומודרני בשילוב אלמנטים כפריים וחומרים טבעיים. על רצפת אבן טרבנטין טבעית מטבח המשלב חזיתות בצביעת שלייפלק, עץ טבעי באי ובמדפים וכיסאות מעץ וברזל שחור. גוף התאורה המרכזי עשוי מתכת שחורה וזכוכית ומותאמים לו הקולט, הברז והכיריים. ביחידה העליונה של המטבח שולבו גב מעץ מחורץ וזכוכיות סבתא בדלתות. פס תאורה שקוע בהנמכת גבס בתקרה מוסיף נגיעה נקייה.

מטבח בעיצוב מודרני כפריעיצוב: הדס יפתח נבו. צילום: הגר דופלט

כפרי לייט


זהו מטבח בסגנון כפרי לייט, ללא שפשופים ונטול עומס דקורציה. הדלתות עשויות פולימר בגוון וניל מט והכיסאות צבעוניים במראה סמי כפרי כדי להכניס טוויסט צעיר ורענן.

מטבח כפרי לייטעיצוב: זיוה קוריץ. צילום: לב צימבלר

אקלקטי כפרי


מטבח בדירה להשכרה לתקופות קצרות עוצב בסגנון אקלקטי עם נטייה לכפרי עדין. הנגרות מינימליסטית והמשטח על האי עשוי בוצ'ר. כיסאות המתכת בסגנון תעשייתי, והנטייה לכפרי מתבטאת בצבע החזיתות התכלכל ובקרניז העדין שעליהן.

מטבח אקלקטי כפריעיצוב: סטודיו פרי. צילום: שי אפשטיין

מודרני אקלקטי


מטבח מודרני אקלקטי, שמשלב סגנון חם וקר. מצד אחד עץ אלון, שעוטף את המקרר בקיר הארונות הגבוהים, בשילוב מדפי עץ באי אשר פונים לכיוון פינת האוכל, מקנים תחושה של ביתיות וחום. מצד שני, השיש והארונות התחתונים הלבנים מאוד נקיים ומצננים את האווירה. שולחן האוכל מבטון מהווה גם הוא גורם מקרר בחלל. שילוב כל אלה מעניק תחושה ביתית, נעימה ולא חונקת מדי.

מטבח מודרני אקלקטיעיצוב ותכנון: מיכל מטלון. צילום: אורית ארנון

מודרני תעשייתי


מטבח בשני קווים מקבילים עוצב במראה מינימליסטי מודרני בשילוב חומרים טבעיים עם אופי כפרי וחם ואלמנטים תעשייתיים. קווי המטבח נקיים ומורכבים מנירוסטה וחזיתות פרוניר אלון טבעי בציפוי לכה מיוחדת ששומרת על נראות טבעית. חיפוי הקיר עד התקרה עשוי בגמר טיח דקורטיבי שבוצע על ידי אמן בכמה שכבות וטכניקות והפך לדומיננטי. אלמנטים המשווים מראה תעשייתי ופחות סטרילי הם צנרת מיזוג החשופה, קיר בריקים מפירוק שתוחם את המטבח ורצפה מבטון מוחלק בגוון חם. אליהם מצטרפים תנור פרי סטנדינג גדול, משטח עבודה קיסר בגימור eggshells וגופי תאורה המורכבים מפס צבירה ושלושה גופים תלויים מפח.

מטבח מודרני תעשייתיעיצוב: טליה קסוס סידי. צילום: שי אפשטיין

נורדי בוהו


מטבח בסגנון נורדי מתאפיין בקווים ישרים ונוספת לו ייחודיות בחלוקת המגירות לריבועים שווים וכן בידיות עור שיוצרו בהזמנה. אריחי קרמיקה לבנים הותקנו עד לתקרה בדומה למטבחים במסעדות, כרקע למדפי עץ המוסיפים חמימות ותחושת ביתיות. מעל המדפים מוקמו זוג מנורות בעלות אופי מעט תעשייתי, המתכתב עם האריחים. הטפט בעל רקע תכלכל והדפסי עלים עדינים הינו רובד נוסף בעיצוב שמעניק רעננות, קלילות ותחכום ומייצר הרמוניה ועדינות.

מטבח נורדי בוהועיצוב: לירון אוטמזגין, עדידה הלבשת בתים. צילום: שי אפשטיין

כפרי, וינטג' ונורדי


מטבח אקלקטי משלב בין סגנון כפרי מעץ מלא ממוחזר לבין ארונות מטבח תחתון בגווני שמנת בבניית "רטרו", כשהדלתות חצי שקועות וגוף הארון חשוף בין הדלתות. אליהם מצטרפים משטח בוצ'ר, שידה וארגז וינטג', רצפה מאריחים שחור-לבן ואלומיניום שחור המתכתבים עם הסגנון הנורדי.

מטבח כפרי, וינטג' ונורדיעיצוב: עתר שיבק דקל, נגרות: בונה החלומות. צילום: שירן כרמל

וינטג' תעשייתי


בבית במושב עוצב המטבח במראה וינטג' תעשייתי תוך שימור חומרים קיימים וישנים כדי לייצר אווירה של לופט תעשייתי שנוצר עם הזמן. שולחן נגרים ישן הוסב לאי ועליו חפצים שימושיים נגישים ואפילו שריטות שנוצרות תוך כדי שימוש. הבית עצמו בנוי עם עובי קירות לא סטנדרטי המדמה בנייה מסורתית ישנה, חלונות מברזל תואמים למראה התעשייתי במפעלים ורצפת הבטון לא חורצה במכוון כדי לתת לה להיסדק באופן טבעי.

מטבח וינטג' תעשייתיעיצוב: תמי שמעוני. צילום: עידו לביא

מרכזית
4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אני לא רואה עירבוב...
לא כזה ששווה כתבה בכל אופן

מסכים עם מס' 2
מזכיר מטבח של איש המערות.

מסכים עם מס' 2
מזכיר מטבח של איש המערות.

מהיום חובה לתת 2 נק טובות לפרגן ואח"כ..
תאכלו אחד את השני כרגיל

המלצות נוספות
בודק...