5 טעויות נפוצות שלא כדאי לעשות בעיצוב המטבח

גם אם נראה לכם שחשבתם על הכול מא' ועד ת' ושאתם יודעים בדיוק כיצד לגשת אל עיצוב המטבח שלכם, קבלו חמש טעויות נפוצות שלא כדאי ש"תיפלו" בהן

הגודל כן קובע

אחת מהתלונות הנפוצות ביותר של דיירים בנוגע למטבח שלהם הוא השטח המצומצם שמוקצה לעבודה במטבח. מעצם היותו של המטבח חלל להכנת מזון, על משטח העבודה שבו להיות גדול מספיק כדי להכיל את כול הפעילות הגסטרונומית המתנהלת בו. אז לפני שתפצחו בשדרוג המטבח, הקדישו זמן למיפוי כל הצרכים שעליהם הוא אמור לענות.

מטבח
2-22.jpg

קחו בחשבון שמשטח עבודה במטבח של משפחה יחסית גדולה או של משפחה שחדוות האירוח דבקה בה אמור להיות גדול יותר ממשטח עבודה סטנדרטי ולהיפך. כך או כך, אם זה מתאפשר, אל תתכננו משטח עבודה שרוחבו יהיה קטן יותר מ-65 סנטימטרים.

מטבח מעוצב
תמונה-ראשית.jpg

למה שהמקרר, התנור והכיור יהיו רחוקים זה מזה?

על שלושה דברים כל מטבח עומד: מקרר, תנור וכיור. ללא שלושת היסודות הללו יאבד המטבח ממהותו ולא יוכל כנראה להמשיך להתקיים. מעצם מרכזיותם בעבודת המטבח, מן הראוי שהמקרר, התנור והכיור יהיו קרובים זה לזה. אלו שיצטרכו לעשות למעלה משני צעדים כדי "לדלג" בין כל אחד מהאזורים הללו במטבח יחושו מהר מאוד מתוסכלים מחוסר יעילותה של העבודה בו ויזדרזו לבצע שינויים נוספים במטבח, שרק זה עתה הושלם עיצובו. הקדימו תרופה למכה וודאו כי ב"דילוג" אחד אתם יכולים להגיע מהמקרר אל התנור שלכם ומשם אל הכיור וחזרה.

בית בעיצוב נירוסטה
3-19.jpg

ללכת שבי אחר קפריזות אופנתיות

רובינו כנראה מודעים לכך, אך למרות זאת כדאי שנזכור – טרנדים הם תכתיבים חברתיים שסופם לחלוף ולפנות מקומם אל אופנות חדשות. נפילה בקסמו של טרנד חדש לעיצוב המטבח, מלא סטייל ונוטף שיק היא נפלאה, כל עוד לא פשט הטרנד הזה את הרגל. ברגע שהוא יהפוך להיות מיושן, אתם תתקעו עם מטבח שהקשר שלו למציאות הוא מקרי בהחלט. עצבו את המטבח באופן שיהיה קודם כל פונקציונאלי ובחרו קו עיצובי שאתם אוהבים ויכולים לדמיין את עצמכם נשארים איתו למשך שנים רבות.

מטבח אדום
4-22.jpg

להסתכל רק על חוצו של הארון ולא על "תוכו"

ואם בפונקציונאליות עסקינן, דאגו לכך שארונות המטבח שלכם יהיו ידידותיים לשימוש, קלים לפתיחה, שתהיה בהם חלוקה פנימית שתקל עליכם לאחסן בהם כלים ודברי מזון ושלא תסבך אתכם בעודכם מוציאים אותם ממקומם כדי לעשות בהם שימוש. רבים טועים ובוחרים להתמקד ברכישה של כמה שיותר ארונות ושיהיו כמה שיותר מרשימים מבחוץ, מבלי שנבדוק את "תוכם". עצם הרכישה של ארונות היא חיונית למטבח, אך אם הארונות לא יהיו מרווחים ולא יהיה לכם קל "להסתדר איתם", כל המטרה לשמה נרכשו הארונות מלכתחילה קצת תתפספס.

כלים סניטריים
5-25.jpg

יותר מידי נירוסטה

מטבח מנירוסטה הוא מטבח נוח מאוד מבחינה פרקטית: זהו מטבח שקל לנקותו, שמתייבש מהר, שלא מחליד ושעמידותו וחוזקו גבוהים. יחד עם זאת, מבחינה עיצובית, רצוי לא להיסחף יתר על המידה עם אלמנטים מנירוסטה. שילוב מוגזם של נירוסטה במטבח עלול להקנות למטבח מראה רועש וגועש מידי וליצור תחושה שהוא קטן יותר. הנירוסטה לא אמורה "להשתלט" על המטבח, אלא להתמזג בו כך שהיא תיתן לו דגש ותבליט אותו. במילים אחרות, בהכנסת הנירוסטה אל מרחב המטבח, שמרו על איזון נכון בינהנ לבין צבעים וחומרים אחרים שישולבו בו.

מטבח בעיצוב נירוסטה
6-23.jpg
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...