הסט הלך קומפלקט: אלף פנים לחדר המגורים הביתי

הדו מושבית והתלת מושבית הסטנדרטיות של הסלון - כבר לא. כי יש ספה ארוכה, ויש ספת שזלונג, יש שולחנות מתפרקים ויש אפילו ערסלים. מורה נבוכים לחיים החדשים של חדר המגורים

לפחות שני קירות מגדירים את הסלון, ובבואנו לרהט אותו, האפשרויות מבלבלות. במשך יותר עשור הוא משתנה ומחפש לו כיוונים חדשים לרענון המראה. בשלבים ראשונים הורדה הכורסה ונשארו שתי ספות בלבד, לאחר מכן הועלמה גם הכורסה, התארכה הספה, הדו הפכה ל"לאב סיט", ונוספו פריטי ריהוט שלא הכרנו קודם לכן במערך הביתי.

מה שבעבר הוגדר כסט מוסכם של ספות כמערך ישיבה, נתון היום לשינויים. מרבצים, שולחנות קטנים ואפילו נדנדות תלויות הם המרכיבים החדשים של חדר המגורים, כי הסט התפרק, ובנו הרי בוער הצורך להפתיע ולעצב סלון שאף שכן ואף דוד עוד לא ראה. הנה מקצת מן הגיוונים שבעזרתם אפשר היום לרהט את הסלון החדש.

שולחן הקפה התפצל


שולחן הקפה המסורתי כבר לא מהווה את המרכז סביבו מונחות הספות. המעצבת סמדר אביגדורוב בחרה סלון עם שולחנות מודרניים, קטנים ואווריריים, שמספקים לחלל מראה לא רשמי, קליל ואופנתי. ניתן לשחק עם מיקומם של השולחנות לטובת היושבים בסלון, בהתאם לצרכים המשתנים.

שולחן קפה בסלון שנטי עיצוב: סמדר אביגדורוב. שולחנות: אליתה ליוינג. צילום: אביב קורט

טריו של כורסאות


במקום לבחור בשולחן סלוני גדול ומשמעותי, נבחרו שני שולחנות בגודל בינוני בסגנון כפרי, הממוקמים זה לצד זה ונותנים קונטרסט קליל לכורסאות ולספות בעלות המראה הדומיננטי. אבל לא רק השולחנות שברו את הכלים, אלא גם הכורסאות שהחליפו את הספה הדו מושבית הסטנדרטית ואף מקסמו את עצמן לשלוש יחידות במקום הכורסה הבודדת השגרתית או זוג הכורסאות, שהחליפו אותה.

שולחן קפה עץ  בסלון אדריכלות ועיצוב: שרה ונירית פרנקל. צילום: גלעד רדט

סלון מפנק זוג כורסאות, שולחן מינימלי ופוף סרוג, Golf & Co. צילום: רונן מנגן

ספה מעוצבת אישית


עוד לא נס ליחה של הספה התלת מושבית, אבל ברוב המקרים היא ארוכה יותר, אפילו מאוד, או שקיבלה תוספת שזלונג למען שכיבה נוחה. במקרה של איש עסקים רווק תוכננה מערכת ישיבה ארוכה במיוחד, באורך של 4.5 מטרים. הספה בגוון אפור שמשתלב עם הגוונים המונוכרומטיים של הדירה והקונספט העיצובי המנחה של מרחב מודרני בעל אופי אורבני. באמצע הספה, המנותקת מהרצפה ברגלי ברזל, עוצב אלמנט מיוחד ממתכת שחורה, ה"שובר" את הספה. בחלקו העליון זהו מדף זכוכית שחורה, המיועד להנחת כוס הקפה או השלט, ומתחתיו קופסה פתוחה לספרים ומגזינים. הדום גדול מקנה מקום ישיבה נוסף וניתן לחברו לספה בזמן צפייה בטלוויזיה במצב שכיבה. שולחנות שחורים משלימים את ניגודיות החומר, שחוזרת בדירה. הם עשויים שיש שחור, זכוכית ומתכת, ושטיח משי אפור משלים את הטקסטיל האפור.

סלון אפור מודרני ספה עם קופסה מפרידה. עיצוב ותכנון: אורלי דקטר. צילום: עודד סמדר

סלון בעיצוב אורבני גם שולחנות קטנים וגם ספה ארוכה, פלורליס. צילום: סטודיו פלורליס 

ספה עם תוספת שכיבה ספת "טרמינל" עם תוספת לשכיבה, ניקולטי. צילום: יח"צ

מרבצים למנוחה


מחדרי המשפחה, במראה הפחות פורמלי, זלגו ספות המרבצים גם לסלון, ואף אחד לא חושש לרהט את חדר המגורים בספות רכות נטולות רגליים או ידיות, במיוחד אם האווירה בו רגועה, קז'ואלית ולא הכי פורמלית. המרבצים נפתחים, משתנים בקלות ואפשר לבחור אם לרבוץ עליהם, לקפוץ עליהם או לישון בעת הצורך וגם לכבס כשמתלכלך.

ספת רביצה ספות מרבץ של בתאל'ס חיבורים. צילום: יח"צ

ערסל לשעשוע


הפוף הצטרף למרקם הסלוני כבר מזמן, אבל מי שמשעשע את הדיירים הנועזים ממש בימים אלה הוא שחקן הרכש החדש – הערסל. הוא מגיע מן החוץ היישר לחדר המגורים, מוסיף קלילות ואווריריות ולא ייתן לאף צעיר או צעיר בנפשו להתקבע על סתם ספה.

חלל בית עם פרקט עיצוב פנים והום סטיילינג: עינב גלילי . אדריכלות: אייל אפל.  צילום: אביב קורט


מרכזית
4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכל אוטו שטאנץ... אין שום סידור יוצא דופן

מה עושים בדירות קטנות?
אולי תתנו גם עצות ואפשרויות ריהוט סלון לדירה קטנה שלא נכנס בה שום ספה בנוסף לשידת טלויזיה, שולחן קפה, קוננית ספרים ופסנתר?

אפשר לקבל כתבה דומה על דירות סטנדרטיות?

עיצוב סלון
כל הדירות ענקיות סלונים של עשירים, מה, כולם העשירון העליון? רוב האנשים פשוטים. תביאו משהו לעם!!!

בודק...