לנקות שולחן: כך מעצבים סביבת עבודה מינימליסטית ורגועה

כדי להימנע מעומס מיותר ומהסחות דעת בזמן העבודה, מומלץ לשמור על שולחן נקי - הבלגן הרי יצוץ בכל מקרה, אז לפחות שהשולחן יהיה במראה מינימליסטי מוקפד

ישראל כהן

כמה שנשתדל להיות מסודרים ולשמור על מראה של בית ראוי, במרוצת הזמן נאספים חפצים שאינם מוצאים את מקומם, ואנו הופכים לסוג של אגרנים. מרוב הבלגן שמצטבר לפעמים מול העיניים, אנו משוועים לפיסת קיר או אוויר, המשוחררים מעומס ובלגן. גם בפינות העבודה בבית כדאי לשלוף את קלף המינימליזם, ובמקום שולחן גדוש בניירת, לאפסן את הציוד בארונות סגורים ולסדר משטח עבודה פנוי, לפחות בסופו של יום, כדי להשאיר אותו נקי לתחילתו של יום עבודה חדש. פחות הסחות דעת מפתקים קטנים, כרטיסי ביקור שאספנו ופרויקטים בלתי גמורים יבטיחו לנו להתרכז בדברים החשובים והדחופים באמת.

 

 

שולחן עבודה בגוון אגוז עם מגירות לבנות ורגלי מתכתשולחן עבודה בגוון אגוז עם מגירות לבנות ורגלי מתכת, להשיג ברשת IDdesign צילום: ישראל כהן

 

כשמונחות מולנו מטלות, קורה לא פעם שהן מכתיבות את סדר העבודה ולא אנחנו. שולחן נקי עשוי לפתוח את היום הבא עם פוטנציאל לדברים שלאו דווקא מצויים מול העיניים, ולגרום לנו לראות אחרת דברים שדשנו בהם ביום האתמול. האמצעים לכך נעים מסיום פרויקטים קטנים, שאפשר להשתלט עליהם בזמן קצר ועד הפחתה פיזית של כמות החפצים המצויים על השולחן, דרך אחסון במגירות ועד בחירת קו עיצוב מינימליסטי ושמירה עליו, כפי שרואים בשולחנות הנקיים הבאים:

 

פלטה עם רגליים


חדר סגור שנפתח בשיפוץ אפשר הקצאת מקום לפינת עבודה בקומה השנייה של הבית, והודגש המראה המינימליסטי שלה, כדי למזער את נוכחותה בחלל. פלטת השולחן נרכשה מאתר יד שנייה ולה צורפו רגלי חמור. מעל נתלה מדף המציג תעודות של המעצבת, העובדת בשגרה עם מחשב נייד, כך שנמנעו ציוד כבד יותר וכבלים משתלשלים.

 

שולחן עבודה עץ עם רגליים מתכת עיצוב: חגית בכר. צילום: אבי פריזמה צלמים

 

 

עם הילדים בין החדרים


במבואה שבין חלל מרכזי לבין החדרים הפנימיים בדירה שלפניכם מוקמה פינת עבודה פתוחה, המאופיינת במינימליזם עיצובי. הדיירת, שעובדת לעיתים בשעות אחר הצהריים מהבית, רצתה להיות בסביבת הילדים וחשבה על כך שכאשר הם עצמם יגדלו וישחקו במחשב, הם יישארו בסביבתה. לשולחן הלבן נוספו כיסא עבודה וסל. מדף שחור מונח על השולחן ושומר על אווירה נינוחה ושקטה.

 

פינת לימודים עם כסא מיוחדעיצוב: שירי הימן. צילום: לימור הרצוג אהרוני

 

 

פשטות ופונקציונליות


ברוח הקראפט ומלאכות היד היצירתיות נבחרו לחלל הזה שולחן, כיסא ומדפי עץ במראה טבעי השומרים על פשטות ופונקציונליות. את הניירת ארגנו המעצבים George & Willy בצורה יצירתית עם נייר על רולר STUDIO ROLLER שנתלה על הקיר, והכתיבה עליו נעשית במאונך בלי לפזר פתקי ממו קטנים בכל מקום. גם מסודר וגם חוסך מקום.

אחידות עם הארון


שולחן וארון נמצאים בתוך נישה  בחדר השינה, וכדי לקבל מראה אחיד, נבחרו רגליים ומגירות לבנות עם פלטה אפורה שהוזמנה מנגר. הסגנון הנקי והבוגר הותאם למתבגר, כדי שילווה אותו גם בשנים הבאות, וכדי לא להעמיס על המראה הפתוח נבחרו פריטים משלימים בפלטת גוונים אפורה עם נגיעות צבע קלות.

 

פינת עבודה בחדר שינה עיצוב: טל אגא. צילום: גלית דויטש

 

 

חמימות בשחור-לבן


כשפינת העבודה היא חלק מהחלל הציבורי, יש חשיבות למינימליסטיות שלה ולסדר המוקפד שלה – גם בשל מיקומה וגם בשל הצורך של המעצבת, העובדת בה. על השולחן הונח רק מה שהכרחי – מנורה ומחשב נייד. הניירת אורגנה בתיקיות התלויות על הקיר, ומכשירי הכתיבה אוחסנו במגירות. לשולחן נבחרו גוונים בהתאמה לסקלת הצבעים של החלל כולו, ואת החום והעניין מוסיפים השטיח והטפט.

 

פינת עבודה קלאסית מסודרת עיצוב: יונית שטרן. צילום: אביבית ויסמן

 

 


 

 

מרכזית
1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איפה קונים תיקיות תלויות על הקיר?

בודק...