שמים את המשרד בפרונט: רעיונות שיהפכו את חדר העבודה בבית למיוחד

לא משנה היכן תקבעו את פינת העבודה - מול מצלמה, בתוך הבית או בכלל בחצר- כך תהפכו את המשרד בבית למקום עבודה חלומי שכיף לעבוד בו

אחרי שנתיים של קורונה, ב-2023 משרד בתוך הבית הפך כבר לנורמה. לא משנה למה הוא משמש – אם לעבודה מרחוק או לתשלום חשבונות ותגובות למיילים חשובים, עליו להיות מרווח מספיק, מאורגן היטב וללא הסחות דעת, שיאפשר לנו להתנהל באופטימליות.

באופן טבעי, כשהמשרד בתוך הבית והמראה שלו בידינו ולא נקבע על ידי הבוס, השמיים הם הגבול. אם גם שיחות זום נכנסות לתמונה, וחדר העבודה צריך להיראות טוב מול המצלמה, יש כמה דרכים להפוך אותו לא רק לייצוגי, אלא לחלל מעוצב שמחכים לשהות בו.

חדרי העבודה הביתיים

ככה עושים את זה: חדרי העבודה הביתיים הפכו מאז הקורונה לסביבת עבודה דינמית וחווייתית

חדרי העבודה הביתיים

נוף מול העיניים

סביבת חוץ עם נוף ירוק מהלכים פלאים על כל אחד, במיוחד בשעת העבודה. אם לא מתפתים לשבת בחוץ יותר מדי, זוכים בשקט ובשלווה במשרד בתוך הבית, תוך צפייה בקו הרקיע המרוחק. זוג שחיפש פתרון יצירתי ומקום שממנו יוכלו לעבוד בשקט, ביקש להסב חדר עץ בחצר, שנראה כמו מחסן חשוך, לפינת עבודה. כדי להרחיק אותו ממראה המחסן, נצבע כולו לבן ובכך הפך למואר ומזמין.

בחלל שולבו רדיו ישן ששוחזר, שרפרף שנמצא בחצר ומשמש כמעמד לעציץ, ארגז שנצבע לבן ומשמש כבסיס לרדיו וגלויות של הזוג ממקומות שונים בעולם. למרות סקלת הצבעים המצומצמת, בחירת החומרים: מתכת, עץ, קש, מוסיפים עושר ועניין.

המשרד הביתי

החיבור המושלם בין המשרד הביתי לעולם

המשרד הביתי
צילום: אורית ארנון | עיצוב: יעל רביב

סביבה מאובזרת

כדי לגרום לנו להגיע לשולחן העבודה, אפשר לאבזר אותו לא רק במחשב או לפטופ. אביזרים כמו חוברות ופנקסים, פתקים וכלי כתיבה, כלי אחסון מעוצבים נראים היום מיושנים אבל מוסיפים לאווירה במשרד בתוך הבית. כך גם אגרטל עם פרחים טריים או עציצים ירוקים. כשמוקפים ביופי, קל יותר לקום מהספה ולעבור לצד הפרודוקטיבי של הבית.

בחירה נכונה של שולחן וכיסא הם אקוטיים ליצירת סביבת עבודה נוחה ורציפה לאורך זמן. חשוב לעבוד על עמדה שגודלה הוא לפחות 60 ס"מ עומק ו-1.5 מ' רוחב- זוהי המידה המינימלית שמאפשרת עבודה נוחה על לפ-טופ ושבמקביל ניתן יהיה להניח עליה ניירת, כוס קפה וכיוב'.

המשרד הביתי

אבזור מא' ועד ת'

המשרד הביתי

קרבה למקור אור

תאורה ייעודית לשולחן העבודה יוצרת אווירה של עבודה ותפוקה, מאירה את משטח העבודה בצורה ממוקדת ומסייעת לפעולה הבסיסית של קריאה או כתיבה. גוף התאורה יכול לשמש כנקודת מיקוד לעיצוב ולהחמיא לסגנון הנבחר לחדר, והאור עצמו לשדר חמימות ונינוחות. כשהשולחן קרוב לחלון (ולא מולו, דבר שעלול לסנוור), אור טבעי ממלא את החלל ומספק גם אוויר נקי למי שיושב בקרבתו.

הוא עוזר להתמקד, לא מעייף את העיניים וכן, מסייע גם למצב רוח בפרודוקטיביות. זאת ועוד,  גם בשעון הקיץ, במהלכו הימים יחסית ארוכים, חלקנו ממשיכים לעבוד גם בשעות החשכה לכן חשוב מאוד לייצר תאורה אפקטיבית ונעימה, לא לבנה או צהובה יותר ואם נתרגם זאת למספרים, גוון האור שאתם צריכים נע בין 2700 ל-3000 קלווין (בדקו על אריזת הנורה או שאלו את המוכר בחנות).

המשרד הביתי

אור הוא משאב חשוב, וודאי כשעובדים

המשרד הביתי

סביבת העבודה

אל תקלו ראש בסביבה שבה נמצא השולחן במשרד בתוך הבית גם אם הוא ממוקם בחדר משחקים, שממלא את החלל ברעש בשעות בהן הילדים בבית. אם יש בו ספה, ספסל או נדנדה, הם יכולים לספק אתנחתא חיובית למחשבה והתרעננות בשעות השקטות יותר של העבודה.

מאז ימי הקורונה נקלענו לסיטואציה מאתגרת בה ההורים מחויבים גם למקום העבודה שלהם ובמקביל גם לילדים אך למזלנו, קיימים כיום פתרונות סאונד שמאפשרים בלימה מלאה של רעשי רקע בהן אוזניות אלחוטיות, נוחות וארגונומיות כך שהמשתמש אינו מפריע לסביבתו והוא עצמו אינו מוסח מהמתרחש בסביבה ויכול להתרכז בעבודה. כך למשל דגמים שמצייתים לתנועות המשתמש ובזמן הסרת האפרכסת מהאוזן הסאונד נעצר אוטומטית וחוזר להתנגן רק כשזו מורכבת חזרה.

המשרד הביתי

שלח לי שקט: גם בבתים תוססים במיוחד אפשר ליצור חדר עבודה מרגיע, שקט ומכיל

המשרד הביתי
צילום: איתי אבירן | עיצוב: אסתי דינור
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...