בטרם נרכש תוכנן מחדש, פנטהאוז עם הפנים לים

דירת פנטהאוז רחבת ידיים השוכנת באחת השכונות היוקרתיות של תל אביב תוכננה מחדש כך שתתאים לצרכי בעלי הבית, שהחליטו על שיפוץ ותכנון מחדש, במטרה לאפשר לדיירים חיים מודרניים ופרקטיים לצד אסתטיקה ואמירה אישית

220 כולל מרפסת מ"ר
מיכל שיין
מיכל שיין

פינת אוכל וסלון מעוצבים

הדיירים זוג + 1

המקום:  תל אביב

 

פנטהאוז רחב ידיים תוכנן מחדש והותאם לצרכי הדיירים, בני זוג ולהם ילדים בוגרים אשר כולם, פרט לאחד, מתגוררים מחוץ לבית. הדירה, המתפרשת על שטח של 150 מ"ר, בתוספת מרפסת המקיפה את חלקו הדרומי (70 מ"ר נוספים) ממוקמת בבניין חדש בקומה גבוהה, באחת השכונות היוקרתיות של העיר תל אביב.

תהליך העיצוב והתכנון התחיל בטרם נפלה ההחלטה הסופית על קניית הנכס, הדיירים והאדריכלית זיהו פוטנציאל, מה שהביא לסגירת העסקה ולשיפוץ, וכך הם מסבירים: "מדובר בפנטהאוז עם הרבה מאד פוטנציאל, אך בעיצוב המקורי נעשו בחירות שגויות, ביניהן תכנון לקוי ובחירה לא נכונה של חומרים", מספרת האדריכלית.

בעיצוב החדש, כל פרט הגיע מתוך מחשבה מעמיקה, במטרה לאפשר לדיירים חיים מודרניים ופרקטיים לצד אסתטיקה ואמירה אישית. הסגנון בבית משלב סוגים שונים של חומרים, היוצרים מראה מודרני ונקי אך עם זאת, חמים, ביתי ומזמין.

סלון מודרניכבר בכניסה מתגלה כל החלל, אשר הינו פתוח ורחב ידיים

גופי תאורה דקורטיבייםגופי תאורה דקורטיביים נתלו מעל דלפק הישיבה במטבח


בני הזוג ביקשו לייצר עבורם בית אשר יתוכנן בהתאם לצרכיהם, ללא פשרות ומבלי לגרוע באיכות החללים ובתחושת המרחב. על מנת לעמוד באתגר מבלי לחלק את החלק לחללים קטנים מדי, נעשה שימוש באלמנטים שונים אשר מאפשרים חלוקה חכמה של החלל ומשמשים כמחיצות במקום קירות המכבידים על החלל. כך שולבו ארונות אשר לא מגיעים עד לגובה התקרה, קירות זכוכית המשמשות כמחיצות במקום קירות, ודלתות גדולות הנגררות לתוך כיס. על אף שתכנון אלמנטים אלו נבע מתוך צורך פרקטי, בפועל הם הפכו לחלק מרכזי בתכנון הבית והשפיעו על השפה העיצובית שלו.

סלון במראה דרמטי

הסלון המרשים כולל אזור ישיבה מגוון במראה דרמטי

פינת אוכל במראה דרמטיתאורה נסתרת שולבה ברוב הבית למעט אלמנטים דקורטיביים, כמו זה אשר מוקם מעל לפינת האוכל. 

פינת אוכל אלגנטיתהסגנון בבית משלב סוגים שונים של חומרים, היוצרים מראה מודרני ונקי אך עם זאת, חמים, ביתי ומזמין

יצירות אומנות בסלוןבבית שולבו יצירות אמנות רבות המספקות אמירה אישית וייחודית

מחיצות במקום קירותעל מנת לחלק את החלל מבלי לפגוע בתחושת האווריריות בו נבחרו אלמנטים המשמשים כמחיצות במקום קירות 

אלמנט נוסף אשר השפיע על תהליך העיצוב והתכנון הוא הנוף. הדירה משקיפה אל נוף אורבני עוצר נשימה המתחיל בחלקה הצפוני של העיר הרצליה ומסתיים אי שם בחלקה הדרומי של תל אביב.

במטרה לייצר מראה הרמוני השומר על קשר בין אזורי הפנים לחוץ, נבחרו חומרים במראה אורבני. פלטת החומרים משלבת בין גימורים במראה חם לצד קר, טקסטורות רכות לצד מחוספסות, חומרים כהים מול בהירים, והרבה ניגודיות המאפיינת את העיר הגדולה, אשר אף היא בעלת קצוות שונים.

המרפסת חופתה ברצפת דק לצד אריחים גדולים המאפשר מראה מרווח ואוורירי. מטבח חוץ העשוי בטון מוחלק שולב באזור ומאפשר בישול ואכילה במרפסת.

 מרפסת גדולההמרפסת מתפרשת על פני כ-70 מ"ר ומקיפה את חלקו הדרומי של הבית

בהתאם לפרוגרמה שנקבעה מראש, התכנון שם דגש בראש ובראשונה על יצירת פרקטיות התומכת בחיים אורבניים ואינטנסיביים. בבית הוגדר מקום מדויק לכל חפץ ומטרה, החל מארון מעילים שהוצב בכניסה לבית, ארון מזווה במטבח, חדר שירות, ארונות שירות שונים, חדר ארונות ועוד.

חדר השינה הראשי כולל שני חדרי מקלחת המחוברים ביניהם, אשר מאפשרים התארגנות מהירה ויעילה לבני הזוג. המקלחת משלבת אריחי ענק מדוקקים במראה מודרני וחדשני, לצד עץ טבעי. גם חדר העבודה משלב בתוכו שתי עמדות מחשב במטרה לייצר יעילות מרבית.

 שני חדרי אמבטיה בחדר אחדביחידת ההורים תוכננו שני חדרי מקלחת המחוברים ביניהם, אשר מאפשרים התארגנות מהירה ויעילה לבני הזוג

מקלחון ואמבטיהמקלחון המחבר בין שני המתחמים בחלל הרחצה. 

חדר עבודהבחדר העבודה תוכננו שתי עמדות עבודה במטרה לאפשר יעילות מירבית

דגש רב הושם על אירוח נוח ונעים, כך תוכננה פינת אוכל גדולה, אזור ישיבה רחב ידיים בסלון וכמובן במרפסת המרשימה. חיפויי הקיר משלבים זכוכית בהירה נקייה לצד בריקים עליהם מתנופף וילון שקוף. באזור הסלון שולב שטיח פרווה שחור עליו הוצב שולחן המשלב נירוסטה וזכוכית דקה שקופה.

הבית משולב כולו בטכנולוגיות חדישות המאפשרות שליטה ובקרה, ביניהן מערכות חימום תת רצפתי, תאורה חכמה, מערכות וידאו ואודיו, וכמובן מיזוג ומערכת אזעקה חכמה. הטכנולוגיה באה לידי ביטוי גם באבזור המינימליסטי, אשר תורם רבות לאסתטיקה של הבית. תחום האומנות הקרוב לליבם של בעלי הבית הפך גם הוא לחלק בלתי נפרד מהעיצוב. בבית שולבו יצירות אומנות רבות מציור ועד פיסול המספקות אמירה אישית וייחודית, ומאפשרות יכולת ביטוי עצמית של בעלי הבית. 

חדר הורים

553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...