כמו בקטלוג: פתרונות אחסון חכמים שיפנו לכם מקום בחדר

בית מרובה חפצים תמיד יראה מבולגן. לא במקרה, כשאנחנו עושים סידור מהיר לפני שבאים אורחים, אנחנו "מחביאים" חפצים ובגדים בתוך הארון. מירב בן ארי, מעצבת פנים, בוגרת המכללה לעיצוב פנים של "בניין ודיור" ובעלת ניסיון בעיצוב בתים ועיצוב מסחרי, נותנת טיפים לעיצוב פונקציונלי של הבית.

יח"צ
בשבוע שעבר הבאנו לכם פתרונות איחסון לחדר האמבטיה, השבוע נעשה זום אווט אל החדר כולו ונשאל איך מייצרים ניקיון בחלל הבית? הגישה העיצובית המינימלסטית מעודדת מיעוט בחפצים. אך לרובנו יש בכל זאת כמה דברים שאנחנו צריכים בבית, רק לא חייבים שהם יהיו כל הזמן בפרונט.
"כל חלל בבית, צריך לקבל התייחסות שונה בארגונו ותכננו", אומרת מעצבת הפנים מירב בן ארי, "בחדרי שינה, ובפרט חדרי ילדים, למשל, קיים עומס של פריטים" אומרת בן ארי, "משום שהם משמשים לצרכים רבים: ללימודים או עבודה, לשינה,  לפנאי וכדומה. חשוב לייצר פתרונות אחסון נוחים ויעילים, שיורידו מהעומס בעיניים".
תהיו יצירתיים

אתם יכולים לאחסן חפצים בארונות, שידות, קומודות, ארגזים וסלסלאות הפזורים ברחבי הבית. אך הרשו לעצמכם להיות יצירתיים. גם שולחן עבודה ישן מעץ ששימש בעבר נגרייה יכול להפוך לרהיט אחסון מקסים בבית או מחוצה לו, בגינה. כך גם לגבי ארגזי מכולת ושוק ישנים.פריטים קטנים יותר ניתן לאחסון בבקבוקים שקופים, קופסאות פח ואריזות מתנה יפות. הרשו לעצמכם לעוף עם הדמיון. העיקר שלא תתפזרו יותר מדי.
שולחן נגרים
גם שולחן עבודה ישן מעץ יכול להפוך לרהיט לאיחסון. עיצוב מירב בן ארי. צילום: איה אפרים. 
תארוז לי בארגזים 

"אחד הפתרונות הפופולאריים ביותר לאחסון, בחדר הילדים בפרט ובחדרי שינה בכלל, הוא השימוש בארגזים מתחת למיטה, אשר חוסכים מקום ואף מנצלים שטח שאינו בשימוש. השתמשו בארגזים על גלגלים אשר יאפשרו שליפה נוחה וקלה של הארגז מתחת למיטה. כמו כן, ישנם רהיטים המשמשים לאחסון מעבר לשימושם הרגיל – כמו כיסא המשמש כקופסא, שולחן עם מגירות חבויות וכדומה".
קוביית איחסון
שלישית קוביות לאחסון. נובל קולקשיין.
כמו תיבת הפתעות

פתרון עיצובי פונקציונלי מצוין ומומלץ לאחסון הוא למשל, ההדום הנפתח. ניתן לאחסן בו מגוון חפצים וכך לפנות מקום בארונות הבגדים. בנוסף, הוא גם נייד וקל, כך שניתן להעבירו מחדר לחדר. ההדום מתאים לאחסון חפצים, מצעים, בובות ומשחקים, ניירת וכל העולה על רוחכם. הוא משמש גם לישיבה ומהווה אלמנט עיצובי נפלא בחדר. הניחו לידו שטיח דקורטיבי ויצרתם פינת ישיבה מקסימה.
הדום נפתח
הדום נפתח של שמרת הזורע. מחיר החל מ-1,520 שח. צילום עדי מיזן
כוורת חוזרת

"המלצה נוספת היא שימוש בכוורת (קוביות סגורות ופתוחות). הכוורת הינה אחת מפתרונות האחסון היעילים והטובים ביותר. היא מגיעה בגדלים שונים וניתנת להצבה בחלל בהתאם לשטח הנתון. הכוורת יכולה להיות על הרצפה או להיתלות על הקיר על הקיר ובכך לא לתפוס מקום בחלל החדר. טיפ עיצובי: במידה ולא תרצו שהכוורת תהיה פתוחה, התקינו וילון קטן אשר יתרום לעיצוב החלל וכן יסתיר את הפריטים בכוורת".
כוורת
כוורת 8 תאים. נובל קולקשיין. צלם עדי קראוס. 

 

זוכרים מה היה לנו בשבוע שעבר? 

 

553
3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרדוקס
איך אפשר להגיד כוורת וניקיון עיצובי בחלל באותו משפט? והטיפ של המעצבת - לתלות וילון על הכוורת. ברצינות? מישהו ראה פעם כוורת עם וילון שנראית טוב?

מה הקשר
מה בדיוק אפשר לאחסן בשולחן של נגר?? חוץ מלצבור פיצפקס מלאי אבק. דוגמאות ממש לא מוצלחות.

אין חדש תחת השמש

בודק...