לבן אאוט: מדריך הצבעים המנצחים לקירות הבית

לבן הוא אומנם המלך הנצחי של קירות הבית ובכלל, אבל עם קצת העזה ומברשת צבע אפשר להתגבר על החשש מצבע, ולבחור לקירות החדרים גוונים אחרים. סיבוב על הסקאלה, כולל כל המספרים

 

חדר שינה קיר סגול חלל בצבע Lavender Bikini 1335T של טמבור. צילום: יח"צ 

 

 

הבית הוא המקום הטבעי, בו אנו מוצאים מפלט מתלאות היום והקרבות שבחוץ ונרגעים. בבית נחוצה לנו השלווה, הפגת מתחים וסביבה אוהדת, שלרוב מגובה בצבעים לא זועקים. אם גם אתם מהסוג הנינוח, שמחפש את השקט בצבעוניות של הבית, תוכלו לעשות זאת עם עוד כמה צבעים חוץ מלבן נצחי או בז', שנראה כי התמסמס איפשהו בדרך עד לחזרתו בטרנד הבא. הסקאלה הבהירה והעדינה של הצבעים מתקבלת יותר בקלות על ידי הדיירים, אבל גם לטונים הכהים יותר יש מקום. הרעיון בבחירת גוונים בהירים הוא להעשיר את המראה בעזרת טון-על-טון וטקסטורות כדי לא ליפול למלכודת המונוטוניות. הכינו את המברשות, יוצאים לסיבוב בין המניפות.

 

סגולים


פנטון העולמית אומנם הכריזה על האולטרה ויולט כצבע השנה ל-2018 אבל חדרים סגולים נצבעים כבר זמן רב. הצבע הסגול מתחבר לרוחניות, אבל כשהוא מופיע בגרסה הבהירה והעדינה יותר, הוא מוסיף נינוחות בחדרי שינה, חדרי ילדות ואפילו בחדר רחצה. כדי להדגיש את צבע הזית של הספה החדשה, שלעיתים נדמית כאפורה, נבחר גוון שלא יגרום למראה חיוור בסלון ויעניק חמימות לקירות הריקים בחלל גבוה. תוך כדי תהליך הבחירה היווה פרח האמנון והתמר השראה לבחירה של הצבע הסגול, שנראה בתחילה נועז, אבל בטוטאל לוק התחבר במדויק לרצון הדיירים.

רשמו לפניכם: Choc Berry 0180D של טמבור

 

קיר ורוד בסלון עיצוב: יעל חממה. צילום: ציפי כהן 

 

 

בדופלקס בסגנון מודרני שולבו נגיעות של צבעים בסקלה של סגול מעושן-כחול-גרג'. המדרגות נצבעו בפסים בשני גוונים – הבהיר הוא הגוון של הקומה התחתונה, והכהה הוא הגוון של המסדרון בקומה השנייה. הפסים מדגישים את גובה החלל, מוסיפים עניין וגם מחברים בין הקומות. ליד המדרגות קיר בסגול מעושן שהוא ההמשך של המטבח, ועליו קונסולה שנפתחת לשולחן לאירוח.

רשמו לפניכם: lighting sash T1418 של טמבור

 

בית פרטי מעוצב עיצוב: מיקה אלטר. צילום: לוסיאנה ברסלר 

 

אפורים 


אחרי התפוגגותו של הבז' מחללי בתינו אימצו רבים את הגוון הניטרלי הבא, האפור. בגווניו הבהירים או הכהים, נוכחותו אינה מציקה לעין, וכל סגנון יתאים לו, החל מבית מודרני וסקנדינבי ועד אקלקטי, בוהמייני ואפילו כפרי. בבית פרטי עם תקרה של מעל 3 מטרים ביקשו ליצור הרגשה של חלל נמוך ואינטימי יותר, ולשבור את המראה הלבן של הקיר הארוך הסמוך. כדי לבדל את חלל פינת האוכל מהסלון ולהדגיש את הקיר הרחוק נבחר צבע אפור ניטרלי, השומר על האווירה הרגועה ומשאיר מקום לצבעים בריהוט ובאקססוריז. הצבע תורם גם להדגשת הנגרות ומוסיף חמימות לחלל הגבוה והלבן.

רשמו לפניכם: אפקט יוטה YSU642 של טמבור

 

חלל מעוצב בבית עיצוב: איילת ונעה, סטודיו לעיצוב פנים. צילום: אורית ארנון 

 

 

בדירה תל אביבית לא גדולה תוכנן מטבח ונצבע אפור בשילוב פורמייקה במראה עץ אלון מולבן. המטבח הורכב מחלק אחד לאורך הקיר, וחלק שני שהוא אי ובו מוקם הכיור, מדיח ואזור ישיבה מוגבה. מוצרי החשמל האינטגרליים הוסתרו בתוך הנגרות, והרעיון שהוביל את הפרויקט היה ניצול המקסימום במינימום שטח. בכל הדירה נצבעו הקירות בגוונים לא סטנדרטיים כחלק מהרעיון של יצירת מפגש בין צבעים וחומרים קרים וחמים.

 

פינת אוכל מודרני עיצוב: אדריכל אמיר נבון ומעצבת הפנים מעיין זוסמן, STUDIO6B. צילום: גדעון לוין 

 

 

בחדר בגוונים רכים, שרצפתו חופתה בפרקט עץ אלון, נבחר לקיר שליכט במראה בטון בהיר.

 

 

חדר שינה בגוונים רכים עיצוב וצילום: אורנה עדן

 

 

ורודים 


הוורוד יצא מגבולות חדרי הבנות והנשים ובגרסתו הפודרתית נכנס ללב הדיירים כולם ולקירות הבית כניטרלי המחליף את האפור. בעלי בית שביקשו מראה מרוכך בצבע חי לחדר השינה, בחרו בפודרה כי להמתיק את האווירה. "חיפשנו צבע מעניין ולא שגרתי שישרה אווירה רומנטית ונעימה בחדר. מצאנו את הגוון המטריף הזה, התאהבנו בו מיד והבעל גם זרם", אומרות המעצבות הסבורות כי הגוון מתאים לכל חדר, בין אם חדר שינה ובין אם סלון.

רשמו לפניכם: 0207T טמבור

 

חדר שינה קיר ורוד עיצוב: ויטל פרי שלטון וגיתית מגל. צילום: יואב פלד 

 

 

לזוג בעל אנרגיה רגועה ועדינה נבחר גוון פודרה כקיר המרכזי בחדרם, המשתלב עם טקסטיל אפור וכרית פרווה שובבה בגוון פודרה תואם. "בחרתי להדגיש את קיר גב המיטה כמעוצב, במיוחד משום שגם רואים אותו מהכניסה לחדר", אומרת המעצבת שהוסיפה לצורך כך וילון פשתן ליצירת קונטרסט יפהפה. שידות הצד נצבעו בלבן שבור, והשטיח באפור-לבן מוסיף רובד לשכבות הטקסטיל.

רשמו לפניכם: 0073p טמבור

 

חדר שינה קיר כתום עיצוב: לירון אוטמזגין. צילום: אסף ברנר 

 

 

כחולים


הקונוטציה הראשונית כשחושבים על מרגוע היא הגוון הבהיר של הכחול, שמזכיר את השמיים והים. דירה שתיצבע בגווני הכחול הבהיר תתחבר עם ים וחופשה, מים מרגיעים ושפע של נינוחות. גם בטונים הכהים יותר נשמרת האווירה המאופקת ומתקבל קיר עם עומק ומלא השראה. חדר שינה עוצב עבור זוג הורים, שרצה שינוי מרענן לאחד המקומות החשובים בבית. סקלת הצבעים הנבחרים היו בהירים בשילוב עץ טבעי למראה חמים. צביעת קיר כהה ודומיננטי בגוון כחול אפור משרה אווירה רגועה, נינוחה ואינטימית.

רשמו לפניכם: Jungle Mist 1237D של טמבור

 

חדר שינה מודרני עיצוב: איריס סוכר. צילום: אורית ארנון

 

 

למרות שהבחירה בצבע הכחול העמוק אינה כה שגרתית, קיבלה אם לשלוש בנות בוגרות את ההצעה לצבע זה בחדר השינה עוד בשלב הקונספט. אבזור החדר מרכך את הצבע העמוק והעוצמתי ומשלים את האווירה הרכה.

 

חדר שינה מפנק עיצוב: שלי פדן לורבר. סטיילינג לצילום: מירית פיש. צילום: אלעד ירקוני

 

 

דיירת ביקשה חדר שינה רגוע עם פלטת צבעים נעימה ונגיעות של ורוד, בלי שייצא חדר נשי מדי. המעצבת בחרה גוון תכלת-אפרפר, שמכניס צבעוניות אך עדיין שומר על רגיעה בחדר שינה.

 

חדר שינה כחול עיצוב: רויטל ארז. צילום: לימור הרצוג אהרוני 

 

 

קיר מרכזי בבית שמחובר למטבח ומשקיף על הסלון, נשאר כפוקוס העיקרי בכניסה לבית על ידי גוון כחול עם הרבה עומק. עם הזמן צבעה המעצבת גם את הצד השני, הפונה למדרגות שבתוך הבית, ולקיר הצטרפו שידה שחורה דומיננטית ומיוחדת ומראות שנאספו עם השנים מהארץ ומחו"ל.

 

קיר כחול עיצוב וצילום: אורית כהן יבלונקה

 

 

ירוקים 


אם כחול עבר את המשוכה בכל הנוגע לרוגע וחיים על פני כדור הארץ, כך גם הירוק המתקשר מיידית לטבע ושייך גם הוא לחלק הקריר של פלטת הצבעים. בחלל ציבורי פתוח, המכיל גם סלון ופינת אוכל, הצבע מגדיר את אזור המטבח ומפריד אותו משאר החלל. הגוון הותאם לגוון הכריות, כך שנוצרת שפה אחידה בין כל פריטי העיצוב ולמעשה צבע המטבח מקפיץ את הצבעוניות בסלון.​​

רשמו לפניכם: seafoam mist 0960p של טמבור

 

מטבח לבן עיצוב: מיקה אלטר. צילום: אביבית ויסמן

 

 

בדירה צבעונית הוחלט לצבוע את חדר השינה דווקא בירוק כדי לייצר אווירה רגועה, שתתחבר לעצים הנשקפים מהמרפסת. נבחר גוון לא כהה מדי וגם לא צבאי, אלא כזה שיש בו חיוּת.

 

 

חדר שינה קיר ירוק עיצוב: ענת שתיוי. צילום: רועי מזרחי

 

 

בחדר ילדים מומלץ לבחור לפינת הלימודים צבעים רגועים, שיעזרו לילד להתרכז, כמו למשל כחול או ירוק. ניתן גם לשלב מספר צבעים בחדר אחד, כשאזור הלימודים כחלחל או ירקרק, בעוד פינת המשחקים צבועה בצבעים שמחים של כתום או צהוב.

רשמו לפניכם: 0843P Creamy Cucumber של טמבור

 

קיר עם ציורים חלל בצבע של טמבור. צילום: טלי דברת

 

 


 

 

 

מרכזית
5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החוכמה היא למצוא את הקיר הנכון והגוון המתאים .
כדי להשיג את האפקט המצופה.

קיר כחול
הקיר הכחול עם המזנון השחור מנצח!!!!

מספרי צבעים
היה מאוד ידידותי ומועיל אם הייתם מציינים את שם ומס הגוון שבו נצבע כל קיר...

צבע
סליחה- לא ראיתי שאכן פרסמתם תודה רבה

אין את המספר גוון של החדר שינה תכלת אפרפר
והוא הכי יפה בעיניי.. אפשר להוסיף?

בודק...