צבע מרקט: הדרך הנכונה לצבוע את הבית

כשמדובר בצביעת הבית, הדרך לתוצאה הרמונית לא מסתיימת בבחירת הצבעים והשילובים. לפעמים הפרקטיקה היא מי שמכריעה את התוצאה. הכנו לכם רשימת טיפים ועקרונות שיעזרו לכם לצבוע את הבית עם מינימום טעויות - שלב אחר שלב

לאחר שבחרנו את הצבעים לבית מתוך המניפה, הגיע הזמן שנתפנה לדברים הפרקטיים יותר, כמו כמה צבע לקנות, בחירת כלי העבודה, ההכנה של החדר לקראת הצביעה וכמובן – הצביעה עצמה וכל העקרונות שיעזרו לנו לצלוח אותה. לשם כך, גיבשנו עבורכם רשימה של עקרונות וטיפים שיעזרו לכם להגיע לתוצאה המושלמת עם מינימום טעויות.

 

צבעי בשרון

 

כמה צבע קונים?


אחרי שבחרנו את הצבעים מתוך המניפה ,יש לחשב את כמויות הצבע הדרושים לנו, בהתאם לשטח שאנו מתכננים לצבוע: מדדו את גובה הקיר וכפלו בסך אורך הקירות שעתידים להיצבע. אל תשכחו להפחית בחישוב את שטח החלונות, הדלתות וארונות הקיר. בדקו כמה ליטרים של צבע דרושים לצביעת שטח של מטר רבוע (מצוין תמיד על פחיות הצבע). כדי להיות בטוחים שקניתם מספיק, אל תחששו לקנות כמות נוספת של צבע לגיבוי.

 

בדקו את הקירות


לקבלת קיר חלק ואחיד בתום הצביעה, יש לבחון היטב את הקירות לפני הצביעה ולנסות לאתר בהם סדקים, חריצים או שכבות צבע ישנות שמתקלפות. אם מצאתם קטע בעייתי בקיר – קלפו אותו באמצעות כלי שפכטל, מלאו את הסדק. לתוצאה מיטבית, תוכלו להשתמש באחד מהמוצרים של בי ג'י פיינט לאטימת והחלקת סדקים ופגיעות בקיר, כמו BG Finness, בי ג'י אקרילית 201 או בי ג'י שפכטל בונד. לסיום, החליקו את השכבה העליונה באמצעות נייר שיוף.

 

צביעת קיר

 

הכינו את כלי העבודה ואת החלל


לפני הצביעה חשוב להכין את החלל כדי לצמצם טעויות ולשמור על הניקיון של מה שלא אמור להיצבע. הצטיידו ברולר, מברשת קטנה לתיקונים ונייר לטש מספר 2 ומספר אפס. כדי למזער סיכונים ולשמור על הרהיטים כסו אותם או הזיזו אותם מהחלל. פרסו ניילון או עיתונים על הרצפה או על כל פריט שנשאר בחלל ואתם רוצים להגן עליו. את המשקופים, השקעים והמפסקים עטפו בנייר דבק. כדי להימנע מקילוף הקירות בעת ההסרה שלו – הדביקו את המסקנטייפ על מגבת או על פריט לבוש.

 

פינת לימודים

 

תהליך הצביעה


ראשית, חשוב לדלל את הצבע לפי הוראות היצרן. צבע סמיך מדיי ישאיר סימני צביעה על הקיר בעוד שצבע דליל מדיי לא יכסה את המשטח היטב.

 

התחילו את הצביעה מסביב למשקופים, הפאנלים ובחיבורים שבין הקירות והתקרה באמצעות מברשת בתנועות משיכה מלמעלה – למטה.

 

לאחר מכן, כדי לכסות את השטח כולו בתנועות מהירות יותר, עברו לשימוש בגלגלת (רולר), כשגם כאן – בתנועות שמתחילות מלמעלה-למטה.

 

כדי להגיע לתוצאה איכותית יש לבצע צביעה של לפחות שתי שכבות על כל קיר. לכן, במהלך הצביעה יש להקפיד על זמני המתנה כפי שרשומים על האריזה בין השכבות – צביעת שכבה שנייה ללא התייבשות  השכבה הראשונה יכולה ליצור קמטוטים במראה הצבע, התקלפויות ועיכוב בתהליך הייבוש. בנוסף, שימו לב שאתם לא משתמשים בכמות גדולה מדי של צבע בשכבה הראשונה.

 

זכרו- אין לגעת בצבע עד התייבשות מלאה ולכן לא מומלץ להעביר רהיטים בעוד הצבע טרי.

צביעת קיר
גן ילדים
צביעת פס שחור לאורך הקיר
553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...