מהמטבח ועד ארון הנעליים: מדריך הסדר הגדול שיארגן לכם את החיים

לא לאבד תקווה, סדר וארגון אלה כלים נרכשים לכל דבר, קבלו את מדריך הארגון הגדול, חלל חלל והטיפים שלו מהמזווה במטבח ועד הסבון בחדר הרחצה, לא מוותרים לעצמנו

יח"צ

חדר ארונות מפנקארונות אידיאל, צילום: ליאור שניידר

 


 

הסביבה הביתית מלאה באזורי אחסון: ארונות בחדר האמבטיה, מזווה, בגדים ושאר ירקות, כל אלה ממוקמים בבית של כל אחד מאיתנו וחשוב שנדע לארגן כל אחד מהם בהתאם לצורך הספיציפי שלו. בכתבה הבאה תגלו איך שומרים על הסדר בארונות לאורך זמן, איך לאפשר נגישות לכל פריט בארון ואיך ליצור תצוגה נכונה שתאפשר לראות הכל בצורה נוחה.

מטבח – מסדרים את השימורים ונפרדים מכלים מיותרים


עכשיו זה בדיוק הזמן, רגע לפני האביב להוציא החוצה את כ-ל הכלים, מוצרי המזון והמזווה, כך שתוכלו לראות את הפריטים שכבר שכחתם שהם שם, לנגב את המדפים והמגירות, ולבדוק שכל הכלים בתוך הארון באמת נקיים. סידור נכון ונוח של ארון המזווה יאפשר לכם לדעת מה נמצא במטבח בכל רגע נתון ובכך להימנע מקנייה מיותרת של מוצרים, או מלזרוק כאלה ששכחתם מקיומם. הוציאו החוצה את כל מוצרי המזון ומיינו מחדש לפי נושאים– בשלב הראשון הוציאו הכל החוצה, כך תוכלו לנקות את פנים הארון היטב, וגם לראות כל מה שנמצא בפנים. עברו על מוצרי המזון היבש וקופסאות השימורים ובדקו את תאריך התפוגה, מיותר לציין שאם הוא עבר- השליכוהו לפח. אם קופסת השימורים סובלת מדפיקות או נראית במצב מפוקפק, אל תיקחו סיכונים וזרקו גם אותה. סדרו את כל קופסאות השימורים לפי קטגוריות – זיתים וחמוצים, קטניות, טונה, עגבניות מרוסקות וכו'. רכזו את כל הפסטות, האורז והקטניות השונות במדף או מגירה אחת.

מטבח כפרי עשירנצלו את בוא האביב לניקיון מרוכז בכל ארונות המטבח. עיצוב: שירלי דן. צילום: גלעד רדט

השתמשו בכלי אחסון שישמרו על הסדר וייצרו מראה אסתטי יותר – היפרדו משקיות ניילון שיוצרות מראה מבולגן, והעבירו תכולת שקיות פתוחות אל צנצנות שקופות שיאפשרו לכם לראות הכל בצורה נוחה ובנוסף ישמרו על הטריות לאורך זמן. עברו על כל התבלינים היטב– בדקו היטב את תוקפם והציצו אל תוך הצנצנות בכדי לוודא שאף חרק לא מצא את דרכו פנימה (פרפרים ותולעים מוצאים את דרכם אל תבלינים ישנים, הימנעו מראש מעוגמת נפש והפתעות מיותרות). מיינו את כלי האוכל וההגשה והיפרדו ממיותרים או מכאלה שראו ימים טובים יותר– אחרי שסיימתם לעבור על כל מוצרי המזון הגיע תורם של כלי האוכל, כאן חשוב שתבואו מוכנים לפרידות כואבות. כוסות עם שפה שבורה, צלחות דהויות או סדוקות, כל אלה מקומם בפח האשפה, כן, גם אם זה אומר "לפרק סט", עדיף סט חסר מאשר כזה הכולל כלים שאינם ראויים לשימוש. מתמודדים עם חלל אחסון שאינו גדול? היו כנים עם עצמכם ובדקו האם אתם באמת זקוקים לכל כלי הבישול שברשותכם, ואולי אין צורך בארבע מחבתות כמעט זהות. אם תקפידו לשמור רק את הכלים שבאמת משמשים אתכם באופן שוטף, תוכלו להגיע לתצוגה מרווחת ונוחה לשימוש.

מדפים חיצוניםהיפרדו מכלי בישול כפולים ושימרו רק את אלה שבאמת משמשים אתכם. חברת דומיסיל. צילום: יח"צ

מדירה במטבחשימוש בקופסאות יסייע לכם לשמור על הסדר במגרות המטבח. צילום: שרית גושן, חברת סידורים

ארון בגדים – לגרום לכל הפריטים לחיות בהרמוניה


המעבר לארון הקיץ מזמין אתכם לסבב מיון נוסף של כלל הבגדים הארון, במקום לקפל ולאחסן שוב בגדי חורף שלא לבשתם כלל העונה, היפרדו מהם וכך תפנו מקום יקר בארון, שיאפשר לכם לראות את מה שאתם באמת לובשים. רגע לפני שאתם מסדרים אותם שוב, עברו שוב גם על כל בגדי הקיץ שלא ראיתם כמעט חצי שנה ובדקו האם כל הפריטים עדיין רלוונטיים. לאחר שמיינתם הכל ונשארתם רק אם מה שבאמת משמש אתכם, הגיע הזמן לחלק את כל הפריטים לפי קטגוריות.

ארון קיר עם תאורהחלוקה של הפריטים לקטגוריות תעזור לשמור על הסדר לאורך זמן. ארונות זדקה. עיצוב: מירב בן ארי. צילום: איה אפרים

 

חדר ארונותבמקום לאחסן שוב בגדי חורף שלא לבשתם העונה, היפרדו מהם ותפנו מקום יקר בארון. ארונות אידיאל, צילום: ליאור טייטלר

בדקו אם כל הפריטים בארון שלכם באמת משמשים אתכם או שהגיע הזמן להיפרד. ארונות זדקה. עיצוב: מירב בן ארי. צילום: איה אפרים

אחסון בקופסאות ייעודיות יעזור ליצור תתי חלוקות בארון -פריטים קטנים כמו צעיפים, גרביים, חזיות ותחתונים, מומלץ לאחסן בקופסאות שיעזרו לשמור על החלוקה ולהשתמש באותו מדף או מגירה למספר שימושים.

  מגירות לחדר ארונותחלוקה פנימית תאפשר לכם לאחסן מספר קטגוריות באותו איזור. פרזול לפנים הארון מבית דומיסיל. צילום: יח"צ

קולבים דקים יאפשרו ניצול מקסימלי של אזור התלייה– הימנעו מהעמסה של מספר פריטים על כל קולב, כך שתוכלו לראות הכל בצורה נוחה.

שקיות וואקום יחסכו במקום– מעלים את פריטי החורף? שקיות וואקום יסייעו לכם לחסוך בשטח אחסון יקר, יצמצמו את נפח הבגדים באופן משמעותי, וימנעו מאבק להגיע אליהם.

 חדר ארונות גדולהשתמשו בקולבים דקים שיאפשרו ניצול מקסימלי של שטח הארון. אדריכל טל אוחיון. צילום: עודד סמדר

 אחסון בחדר אמבטיה – לשמור על הניקיון והסדר גם איפה שלא רואים


גם כאן מומלץ להוציא הכל החוצה, למיין את כל הפיצפקעס, מברשות השיניים הישנות, הסבוניות וכל בקבוקוני השמפו שהבאתם הביתה מהנופש האחרון. נקו את פנים הארונות ומיינו מחדש את כל הפריטים לקטגוריות – תמרוקים, חומרי ניקוי ומוצרים שאינם בשימוש יומיומי. השתמשו בקופסאות פלסטיק שקופות לאחסון לפי קטגוריות – בשונה מארון הבגדים כאן אין צורך להשקיע בקופסאות מעוצבות, ותוכלו אפילו להשתמש בקופסאות אוכל חד פעמיות שניתנות לשטיפה ועמידות בפני מים. מיינו את הפריטים לפי קבוצות ומקמו אותם בתוך הקופסאות לפי גובהם, כך שתוכלו לראות את כולם בצורה נוחה.

השתמשו במדפים פתוחים לאחסון פריטים לתצוגה או כאלו שאינם בשימוש יומיומי– במדפים או ארונות פתוחים לתצוגה מומלץ למקם מגבות ובכך להשאיר את הארונות הסגורים לאחסון מוצרים פחות פוטוגניים כמו חומרי הניקוי והתמרוקים.

ריצפת דמוי עץ מיינו את הפריטים לפי קבוצות ומקמו אותם לפי גובהם, כך שתוכלו לראות את כולם בצורה נוחה. עיצוב פנים: מיטל צימבר. צילום: נדב פקט

 

חדר רחצה לשנייםאחסנו במדפים הפתוחים מגבות, פריטי נוי, או כאלו שאינם בשימוש יומיומי, כך שתוכלו לשמור על הסדר. עיצוב פנים: אולה אלישר. צילום: עודד סמדר

553-
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...