סוגרים פינות: כך תנצלו נכונה כל פינה בבית

מה עושים עם כל הפינות העזובות בבית? כן, אנחנו מדברים על אותם שטחים מתים שעומדים ללא שימוש ותפקיד מוגדר. אז איך מנצלים אותם נכונה והופכים אותם לחלק אינטגרלי מהבית? כל ההצעות בפנים

יח"צ

הן נמצאות בבתים של כולנו, אותן פינות זנוחות שנותרות ללא שימוש וניצול נכון. בין אם מדובר בחלל הריק שמתחת לגרם המדרגות, אדן חלון בנוי או סתם קיר ריק, מדובר בחללים לא מנוצלים שיכלו לאפשר לנו שלל שימושים. אז תנו לנו לעשות לכם סדר וקבלו את כל הדרכים להשמיש את האזורים המתים שלא זוכים למספיק התייחסות בבית.

פינת עבודה סגורה מתחת למדרגות

חדר עבודה בחלל שנוצר מתחת למדרגות

פינת עבודה סגורה מתחת למדרגות

ספסל ישיבה בנוי במקום מדרגה לא מנוצלת

אדן חלון או מדרגה בנויה רחבה הממוקמת תחת ויטרינה או חלון גדול יכולה לשמש עבור תצוגה של כלי נוי או עציצים, אך תפיקו ממנה את המירב אם תייעדו אותה לטובת אזור ישיבה נוסף. איך? בקלות. אם ברצונכם להימנע מהוצאות נוספות תוכלו להשתמש במדרגה קיימת, עליה תניחו מזרן או כריות ישיבה. המשקיענים שבכם יוכלו להפוך את האזור לממתק אמיתי, באמצעות יצירה של עיצוב יחידת נגרות ייעודית, במקרים בהם לא קיימת מדרגה בנויה תחת החלון. את יחידת הנגרות תוכלו לתכנן כך שתשמש גם כאזור אחסון נוסף תחת המושבים וכך הרווח כפול.

אחסון נעליים מתחת למדרגות

ניצול מירבי של החלל לאחסון

אחסון נעליים מתחת למדרגות

פינת עבודה קומפקטית שאפשר לבנות בכל פינה לא מנוצלת

בין אם אתם פרילנסרים הנוהגים לעבוד שעות ארוכות בבית, ובין אם אתם משפחה צעירה שילדיה צורכים זמן מחשב אינסופי- אתם זקוקים לפינת עבודה. למעשה, כמעט כל בית זקוק לפינת עבודה, אותו אזור אשר מאכלס את כל הניירת שאין לה שום מקום ייעודי אחרת, וכמובן את המחשב, גם אם הוא נייד, כי עבודה על הספה לעולם לא תהיה נוחה כמו בפינת עבודה. עם זאת, לצערנו לא כל בית מאפשר תכנון של פינת עבודה שכזו, שכן החלל קטן מדי או שפשוט לא מתחשק לייצר הפרעה אשר תקטע את הרצף הטבעי בחללי האירוח.

קונסולה במסדרון

מקום לא שגרתי לפינת עבודה

קונסולה במסדרון

הפתרון בא בדמות פינת עבודה קומפקטית וקלילה אשר תתאפשר כמעט בכל חלל, קטן כגדול. את פינת העבודה תוכלו לבנות בתוך נישה קיימת בקיר וכך לנצל את השטח הקיים. מלבד שימוש בנישה, תוכלו למקם את פינת העבודה גם בחלל הנוצר בין שני קירות, באמצעות פלטה פשוטה המחברת ביניהם. על מנת לשמור על מראה מינימליסטי ולהימנע מהפרעות מיותרות, מומלץ לבחור בפלטה צרה אשר לא תבלוט מדי החוצה ו"תיבלע" בקיר.

מבואת כניסה

קונסולה במבואה לבית

מבואת כניסה

חלל גרם מדרגות שהוסב לאזור עבודה או ישיבה

הגענו לאחד האתגרים הגדולים ביותר, מה עושים עם החלל הריק שמתחת לגרם המדרגות? מצד אחד, מדובר באזור לא גדול, אשר הודות למבנה מאוד מסוים, אינו מאפשר הצבה של כל רהיט מאידך, מדובר באזור הממוקם במקרים רבים במרכז החלל כך שחבל להשאירו ריק וזנוח. הפתרון, במקרים רבים יגיע בדמות יחידת נגרות שתוכלו להתאים אישית.

כך תוכלו לייצר תחת גרם המדרגות ארון אחסון שיותאם בדיוק למידותיו ויתאים לשלל מטרות- מזווה, אחסון נוסף, כלי ניקיון ועוד. אפשרות נוספת היא יצירה של מדפים ונישות דקורטיביות המשמשות לתצוגה נוספת, ואם החלל גדול דיו, תוכלו למקם בסמוך גם כורסא או ספה קטנה ולהסב את השטח לאזור ישיבה נוסף.

אחסון מתחת למדרגות

הכל קורה מתחת למדרגות

אחסון מתחת למדרגות

לא רק את החלל הריק שמתחת לגרם המדרגות תוכלו להסב לאזור אחסון ותצוגה אלא גם את המעקה עצמו, אם תייצרו יחידה אשר מלווה את גרם המדרגות לכל אורכו, חוצצת בינו לבין החלל המרכזי ובד בבד יוצרת הפרדה דקורטיבית. המדפים הפתוחים יסייעו לכם לשמור על מראה פתוח ונקי על אף שהשתמשתם באלמנט הפרדה.

סלון ופינת עבודה

מצד אחד קיר ומהצד השני פינת עבודה

סלון ופינת עבודה

נישה לאחסון ותצוגה במקום קיר זנוח

ישנם אזורים בבית שלא זוכים להתייחסות מספקת ונותרים משעממים וזנוחים. כזה הוא המסדרון למשל, אזור אשר ברוב המקרים נמצא בתוך חלקו הפנימי יותר של הבית, אבל עדיין קיימת בו תנועה ערה של כל בני הבית. אחת האפשרויות לעיצוב מפתיע כאן, היא באמצעות נישה המשמשת כמוקד עניין מרכזי, אותה ניתן גם להאיר בתאורה פנימית. אם עובי הקיר וגודלו בכלל, מאפשרים זאת, תוכלו לבנות נישה המאכלסת ספרייה שלמה באותו קיר שעד לא מזמן היה סתם קיר לבן ריק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...