מסדרים את הממ"ד: כך תהפכו את החדר המוגן למקום נעים יותר

האתגר: להפוך את הממ"ד לחדר עם אנרגיות חיוביות. האמצעי: עיצוב פנים. הנה כמה עצות טובות שיהפכו את המרחב המוגן שלכם למעוצב יותר

אין מה לעשות. המציאות הישראלית כופה עלינו ממ"ד בכל בית חדש וכך הפך המרחב המוגן לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. אז נכון שבעת הצורך הממ"ד מספק לדיירי הבית המון שקט נפשי והרגשת ביטחון, אבל חשוב לדאוג גם לעיצוב ותפקוד החדר באופן יום יומי.

הופכים את הממ"ד לחדר מעוצב

הדעות לגבי ההשלכות הבריאות ארוכות הטווח של מגורים ושינה בממ"ד ממש לא החלטיות, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שלא מעט אנשים מעדיפים להימנע מלהפוך את הממ"ד לחדר שינה. במידה ומספר החדרים בבית אינו מספיק למספר הנפשות אין כל בעיה עקרונית להפוך את הממ"ד לחדר שינה, רק חשוב מאוד להקפיד לאוורר אותו באופן יום יומי.
בכל מקרה, במידה ואתם מחליטים להימנע מלהפוך הממ"ד לחדר שינה ניתן להפוך אותו לחדר כללי שיכול לשרת את כל בני הבית כחדר משחקים, חדר עבודה או אפילו שילוב של השניים, גם במקרה זה חשוב להקפיד לאוורר את החלל באופן קבוע. מומלץ להימנע מלהפוך את הממ"ד למחסן ולהעמיס בו כמות גדולה של חפצים כדי להשאיר אותו נגיש לעת הצורך. אבל איך תהפכו את החדר למעוצב? הנה כמה רעיונות:
חדר ילדים שהפך למדד
חדר ילדים שהפך לממ"ד (עיצוב: נרקיס ברזני, צילום: שי אפשטיין)

הסתרת מסנן אוויר

בכל ממ"ד חדש בנבנה בישראל חובה לפי חוק להוסיף מערכת סינון אוויר. אז נכון שהיתרונות של מוצר זה ברורים בזמני מלחמה אבל מבחינת אסתטית מדובר באלמנט דומיננטי שבולט בחלל. כדי להסתיר אותו באופן יום יומי ולשמור על נגישות בעת הצורך מומלץ לבנות ארון, או ארונית תלויה, בהזמנה מותאמת אישית מנגר כדי להסתיר בצורה ויזואלית את היחידה ובו זמנית לשמור על יכולת לגשת אליה בקלות. חשוב מאוד לא לסגור את פתחי כניסת האוויר כדי לאפשר למערכת לעבוד בצורה בטוחה.
 

עידון הדלת והחלון

אחת הבעיות הנפוצות בממ"ד היא הדומיננטיות הבולטת במיוחד של דלת וחלון ההדף העשויים מברזל. כן, מטרתם היא לאטום את החדר בעת הצורך אבל באופן יום יומי מדובר באלמנטים גדולים, גסים ובולטים שמפריעים להתנהלות סדירה. קחו בחשבון שאסור להסיר חלקים אלו מפני שהם חלק בלתי נפרד מהתפקוד של הממ"ד אבל כן ניתן לקשט אותם. מכיוון שהדלת עשויה מברזל ניתן להשתמש במגנטים שונים על מנת לעטר אותה או לחפות אותה בטפט צבעוני בעל דוגמה משמחת. אותם עקרונות תקפים גם לגבי החלון אותו ניתן לכסות גם על ידי וילון רך ונשפך המגיע מרצפה לתקרה באזור הפתח הקיים.
ממ"ד
כן, זה ממ"ד (עיצוב: team studio, צילום: יואב גורין)
 

עיצוב כמשפר טמפרטורה

העובדה שהממ"ד עשוי כולו מיציקת בטון הופכת אותו לחדר נוקשה, בעל טמפרטורה נמוכה ואקוסטיקה בעייתית. את כל הבעיות הללו אפשר לפתור על ידי שילוב של טקסטיל ברחבי החלל, שיעזור לבודד את החלל ולשפר את האקוסטיקה ובו זמנית לשפר גם את המראה. ניתן לשלב שטיח רך, וילונות, טפטים, מזרנים וכריות, כל אלו יעזרו לרכך את החלל ולשדרג אותו.

שילוב אלמנטים חיוניים בממ"ד

מומלץ לחבר את הממ"ד לכל אמצעי התקשורת האפשריים, למקם טלוויזיה, קו טלפון וחיבור אינטרנט, בנוסף ניתן לחבר מחשב ביתי כדי לאפשר גישה לתקשורת ומידע בעת הצורך. את כל המדיה השונה ניתן לרכז בארון בנוי ומעוצב שיכול להכיל גם מגוון מוצרים חיוניים לשעת חירום כמו מסיכות אב"כ, תאורת חירום ועוד.
ממד שהוא חדר ילדים
(עיצוב: מיטל כהן, צילום: נדב פקט)
403(1)
403(1)
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...