מחזון למציאות: עיצוב נקי לחדר רחצה

איך משפצים ומעצבים חדר רחצה "עייף" שאיבד מזוהרו כאשר שאר הבית מעוצב לתפארת? המעצב איתמר לוי ידע לפרק את התמונה הכללית ולעצב באופן מדויק את חדר הרחצה שישמש כזרימה טבעית לשאר עיצוב הבית ובמקביל ייתן מענה מושלם לדרישות הדיירים

שרון צרפתי
איתמר לוי (34), כוכב עולה בתחום העיצוב, הפך בתוך שנים אחדות ממעצב מתחיל, אלמוני לשם מבוקש בסצינת דירות היוקרה. הסטודיו הממוקם בצפון ת״א שואב את הרשאותיו מעולם האמנות ומתמחה בעיצוב פנים למגורים. גישתו העיצובית של איתמר דוגלת ביצירת דו – קיום, בין פתרונות חכמים וירידה לפרטים טכניים מדוקדקים, שילוב טכניקות וחומרים מסורתיים למול חדשנות. התוצאה: חללים פונקציונאליים ומעוררי השראה, עם חותם מובהק של מעצב צעיר ורענן בתחומו.
כיור רחצה לבן ועץ  מבט לעבר חזית חדר הרחצה – ארון עץ אלון מושחר בשילוב משטח וכיור קוריאן וארון תרופות מרחף כל גבי המראה. צילום: שרון צרפתי
חדר ״עייף״ בדירה למופת

איך ניגשים לתכנן חלל אחד שאיבד מזוהרו בתוך דירה מטופחת ומעוצבת? עם האתגר הזה פנו הלקוחות לאיתמר וביקשו ממנו לעצב להם חדר רחצה מחודש תוך התחשבות בעיצוב הקיים בדירה, ליצירת מראה הומוגני ללא תפרים ותוך מתן הנחיות ברורות מה הם אוהבים  וצריכים ומה הם ממש לא רוצים. דיירי הבית הינם זוג בתחילת הגיל השלישי של חייהם, ביקשו להסב את האמבט למקלחון, להשאיר את הריצוף הקיים בחלל הרחצה כדי לא לפגוע ברצף הקיים בכל חללי הדירה ולהימנע מתחזוקה הכוללת רובה בין אריחי החיפוי, עובש ושאר נזקי מים פוטנציאליים. כשניגש לתכנון את החלל בחר איתמר שלא להפוך אותו על פיו ולהשאיר את כל הפונקציות במיקומם המקורי וזאת כדי להימנע מהרמת ריצוף ועבודות אינסטלציה מורכבות, שכן בזמן השיפוצים הזוג המשיך להתגורר בדירה.
כיור רחצה לבן ועץ
 יצירת אשליות של גודל ומרחב בעזרת ניתוקי תקרה, תאורה ומראה. צילום שרון צרפתי
 לוחות קוריאן וטפט בד פרחוני עדין:

הדגש למהפך מבחינתו היה בחומרי גמר איכותיים ו״בתפרים חכמים״ בין החומרים. לשם כך בחר איתמר בקוריאן ממנו נוצרה אגנית המקלחון בטכניקת ״ואקום פורמינג״ וקירות חדר הרחצה חופו אף הם בלוחות קוריאן צחורים וקלים לתחזוקה. מחיצת הזכוכית המפרידה בין המקלחון ובין ארון חדר הרחצה קיבלה תשומת לב מיוחדת, איתמר שאינו מוכן לקבל בחלליו פרטי חיבור לא אסתטיים יצר פרט חכם בלוח הקוריאן תוך שהוא מייצר גריעה מדויקת בלוח בעובי הזכוכית ולתוכה הוא מכניס את המחיצה בדיוק מושלם, ללא ברגים, דבק או חלילה סיליקון שיקבל פטריות ועובש. בהיותו של הקוריאן אנמי חיפש איתמר אחר קיר ״כוח״ לרכך את החלל ולחמם אותו, לאחר חיפושים רבים חזר איתמר למסורת ובחר בטפט בד בדוגמא פרחונית עדינה ובמרקם קטיפתי המותאם לחללים רטובים שתרם גם לא מעט לאקוסטיקה בחלל ושידך לו ארון עץ אלון מושחר במראה קלאסי עם טוויסט חדשני, את ארון התרופות העליון הוא מיקם על גבי המראה ליצירת מראה מרחף ומתעתע.
איתמר מספר שהוא ניגש לפרויקט בצורה לוגיסטית תוך שהוא בונה את תהליך העיצוב והעבודה באתר כפאזל סדור שיש לעקוב אחריו שלב אחר שלב כדי להבטיח זמן ביצוע מהיר ודיוק מקסימלי.  לדבריו ההישג הגדול ביותר בפרויקט מבחינתו טמון בירידה לפרטים הקטנים שמרכבים את התמונה השלמה, תמונה ששואפת לשלמות.
ארון כיור קטן
טאפט בד פרחוני במרקם קטיפתי למראה אלגנטי, מעורר ובעל חותמת אישית. צילום שרון צרפתי
ספסל עץ מרחף במקלחת
ספסל עץ טיק מרחף במקלחון. צילום: שרון צרפתי 
לדברי איתמר לוי  "ברמה העיצובית אני מאמין שעיצוב מושכל הוא סינרגיה של סגנונות תוך התאמת אלה לכדי יצירה אחת מותאמת מקום, זמן ותרבות".
 המעצב איתמר לוי  המעצב איתמר לוי. צילום: אלעד גונן
תמונות מהשיפוץ:

 

 

לפני שיפוץ חדר רחצה
חדר הרחצה ה"עייף" לפני השיפוץ.
שיפוץ
מתחילים בשיפוץ.
שיפוץ
תפירה של לוחות הקוריאן. 
שיפוץ
יצירת גריעה בלוח הקוריאן למיקום מחיצת הזכוכית.
שיפוץ
 מדביקים את הטפט הפרחוני העדין
553-1
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...