להציל את המסדרון

הוא יכול להיות ארוך ומשעמם עם הרבה כניסות לחדרים ובקלות רבה הוא יכול להראות כציר מעבר חסר אופי, לרוב הוא ארוך וצר אך עם קצת מעוף ודמיון הוא יכול להיות להראות אחרת

תכנון נכון, כבר בשלב הבניה, שימוש בתאורה מדוייקת, צבע וקצת אלמנטים דקורטיביים, יהפכו את המסדרון הביתי שלכם, לחלל מעניין.
 
יוצאים מהארון – מסדרון שהוא ארון

אחסון, אחסון ושוב אחסון. בכל בית ולא משנה כמה גדול יהיה תמיד חסר מקום אחסון. ארון במסדרון יכול לשמש כניצול טוב לאחסון. זהו חלל משותף בבית שניתן לאחסן בו מצעים, מגבות ושמיכות כך שלכל אחד מבני הבית תהיה גישה נוחה לארון באופן עצמאי. אין זה משנה אם בחרתם להסתיר אותו ולעצב את הארונות בצורה חלקה שתתמזג אם הקיר או שבחרתם בחיפוי מראות העיקר שמאחורי הקיר יהיה מקום לאחסון.
מסדרון משולב עם איחסוןאחסון בשילוב מראה במסדרון. עיצוב: אולה אלישר, צילום: עודד סמדר
שילוב של ארון סגור עם מדפים פתוחיםשילוב של ארון סגור עם מדפים פתוחים. אדריכל: טל אוחיון בשיתוף סטודיו חזק. צילום: עודד סמדר
מסדרון כפינת עבודה

בבתים רבים,  אנשים מעדיפים מסדרון רחב שבו ניתן למקם פינת עבודה ובכך להוציא את המחשב מחדרי הילדים. פתרון זה גם מכניס עניין למסדרון הארוך והמשעמם ומכניס קצת צבע  ויוצר פינת לימודים נעימה לילדים.
 פינת עבודה במסדרון
פינת עבודה במסדרון.  צילום: עודד סמדר, באדיבות ניצן הורוביץ
מקום למכונת כביסה

מיקומם של מכונת כביסה מייבש, סל כביסה וקרש גיהוץ גם כן יכול להיות נוח ושימושי במסדרון. לשם כך המסדרון צריך להיות מספיק רחב גם עבור מוצרי החשמל וגם עבור אזור עבודה שיהיה נוח ונגיש. דאגו לעשות הכנות מתאימות עבור חשמל, אינסטלציה ותאורה מתאימה ובכך לוותר על חדר כביסה.
 ומה קורה אם אתם גרים בדירה  בה אין מסדרון רחב שיכול לשמש לארון, מכונת כביסה או שולחן עבודה? האם החלל הזה נידון לשעמום? איך בכל זאת אפשר להוציא מהמעבר הארוך וצר  משהו קצת אחר ומעניין יותר?
אפשר להפוך את המסדרון  לאזור שניתן לתלות עליו  וווים מיוחדים וצבעוניים עם פירטי לבוש, אוזניות, או אפילו מטקות של טניס. אני הייתי צובעת את המסדרון גם בצבע אחר.
 ווים לתליה במסדרון
ווים לתליה במסדרון. דומיסיל, צילום: יח"צ
אולי תאורה מעניינת?

תאורה שונה ומעניינת יכולה לתת למסדרון אפקט מעניין. פשוט ולעניין. צביעת קיר בגוון יפה וגופי תאורה שיאירו למספר כיוונים. בלילה כשהולכים לישון ניתן להשאיר את אורות המסדרון דולקים ובכך ישמשו גם כגופי התמצאות.
תאורה מתכוונת במסדרון
תאורה מתכוונת במסדרון, קמחי תאורה. צילום: יח"צ 
אין זה משנה עם מדובר בחלל פרטי או ציבורי היום ניתן לקנות גופי תאורה ולייצור איתם משחקים של תאורה ובכך לייצור אשליה של המרחב.
למעזים בלבד

ניתן לצבוע בצבע דרמטי ובכך "להקפיץ " חלל ארוך ומשעמם ולהפוך אותו לדומיננטי ומיוחד, ואם ממש בא לך להשתגע צרו ריצוף שונה ומעניין בשילוב דלתות שחורות ולא קונבנציונליות עם גופי תאורה מיוחדים וקיבלתם מסדרון לא שיגרתי.

 

553 מסדרון
1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבה נהדרת תודה !

int(0) cat: 623prof: 0
המלצות נוספות
בודק...