מדריך: כל מה שצריך לדעת על עיצוב בסגנון כפרי

מהם המקורות של העיצוב הכפרי, אילו צבעים וחומרים מאפיינים אותו וכיצד ניתן לשלב את הסגנון המיוחד הזה בעיצוב הבית בצורה מושלמת?

המקור של הסגנון הכפרי מגיע מבתים ישנים באירופה ובארצות הברית המאופיינים בבנייה המבוססת על משאבי טבע קיימים ועל יכולת עיבוד ידנית ושימוש בחומרים במצב הגולמי שלהם. עיצוב פנים כפרי מתבטא בעיקר במראה חמים ומזמין המתאים לכל בית וכל חלל.
החומרים העיקריים הנמצאים בשימוש בעיצוב הכפרי הם סוגי עץ שונים וכהים, אבן טבעית, פרופילי ברזל טבעיים וטקסטיל מעוטר ומחוספס. אליהם מצטרפים צבעים המתאימים לחומריות זאת כמו גווני שמנת, בז', גוונים עדינים של חום ושילוב דקורטיבי של גווני אדום, צהוב, ירוק ושילוב של מתכת דומיננטיות יותר כמו נחושת.

העיצוב הכפרי מתאים בעיקר לחללים גדולים, מרווחים ובעלי כמות גדולה של אור, בעיקר בגלל השילוב של אלמנטים דומיננטיים בעלי חומריות מחוספסת וגוונים חזקים שבולעים אור ומכבידים על החלל.
אחד המאפיינים המבליטים את הסגנון הכפרי מסגנונות אחרים הוא השימוש בפיתוחים על גבי חזיתות שונות, בדרך כלל דלתות החדרים, דלתות ארונות ואפילו קירות רגילים מקבלים תוספת של פיתוח המשדרג את המראה השטוח שלהם. מאפיין נוסף הוא שימוש בידיות חיצוניות המשלבות את החומרים המאפיינים את המראה כפרי.

 

בסגנון הכפרי קיימת חשיבות גדולה לפתחים של המבנה ולצורה שלהם, לכן רוב הזמן העיצוב יכלול פרופיל ברזל או אלומיניום בלגי עם חלוקה קלאסית של החלונות כדי להעצים את העיצוב הכללי של החלל. שימוש נוסף וחשוב מאוד לחלונות הוא המסגור של הנוף וההתחשבות בו לטובת העיצוב של המבנה כדי לחזק את הקשר אל החוץ ואל הטבע.

 

עיצוב בסגנון כפרי

(צילום: יח"צ פשטות)

ניתן למתן את העיצוב הכפרי ולעדכן אותו מעט עבור חללים קטנים שאינם יכולים לקבל גוונים כהים ודומיננטיים מדי, על ידי חיבור של קירות בהירים עם אלמנטים מפותחים ובעלי ידיות ושילוב של רהיטי עץ ממוקדים בגוונים בהירים יותר ליצירת סגנון המשלב בין מראה כפרי למודרני. אפשרות נוספת היא שילוב של רהיטי עץ עתיקים ומשוחזרים המכניסים נגיעה מעניינת וממוקדת מבלי להכביד על כל החלל.

סגנון כפרי במטבח:

מטבח בסגנון כפרי יכלול חזיתות ארונות עם פיתוחים ועיטורים, בדרך כלל בגוון עץ עם ידיות חיצוניות, ארונות המטבח בעיצוב הכפרי לעולם לא יגיעו עד התקרה אלא ישאירו חלל שיכול לקבל אליו אלמנטים דקורטיביים או צמחייה עדינה. חיפוי הקיר יהיה בדרך כלל מאבן טבעית או משיש שיוצר מראה אחיד וחלק. להשלמת המראה מומלץ לשלב באי המרכזי משטח בוצ'ר ואפילו לתלות מעליו מתלה סירים כבד ממתכת.

להעצמת המראה הכפרי מומלץ לבחור במוצרי חשמל המשתמשים באותם עקרונות, בעיקר מומלץ לבחור בתנור וכיריים עומדים המשלבים מתכת וצבע עדין למראה חם ושימושי. העיצוב הכפרי כולל הצגה של כל הכלים השונים, כלי האוכל והבישול הופכים לאלמנט דקורטיבי בפני עצמו ולכן מומלץ למקם על הכיריים משקל מעוצב, מספר סירים צבעוניים ולדאוג לסלסלה גדולה של פירות.

 

עיצוב בסגנון כפרי
(מטבח בעיצוב Hemed Kitchens&More)

סגנון כפרי בסלון:

ליצירת סלון בסגנון כפרי מומלץ לשלב מערכת ישיבה נוחה, מזמינה ומעוטרת, שתהווה מוקד משיכה בשילוב עם כריות רבות המשלבות טקסטורות שונות ושמיכת התכרבלות הזרוקה ברישול להשלמת המראה. בנוסף, מומלץ לשלב שולחן קפה מעץ חשוף וגולמי המשלב פיתוחי מתכת ושילוב של אלמנטים דקורטיביים טבעיים ומזמינים יחד עם צמחייה רבה.

ליצירת אלמנט משיכה על אחד הקירות ניתן לשלב בריקים בצבע המתאים לעיצוב הכללי או ליצור טיח דקורטיבי היוצר אלמנט מחוספס וחמים, בנוסף מומלץ לתכנן גופי תאורה צמודי קיר או גופי תאורה עומדים עם תאורה חמה ליצירת מראה ביתי ונוח.

 

עיצוב בסגנון כפרי

(צילום: איתמר שיקלר)

סגנון כפרי בחדר השינה:

חדר שינה בסגנון כפרי תמיד יכלול מיטת עץ גדולה, ניתן לתכנן מסגרת ובסיס מיטה נמוכים או להעצים את המראה על ידי שימוש במסגרת מוגבהת היוצרת אלמנט מרכזי מרשים. מומלץ לשלב טקסטיל בעל מאפיינים טבעיים כמו כותנה מחוספסת, קנבס ובדים בעלי טקסטורות נעימות שיתחברו לדומיננטיות של העץ בחלל. את שאר הריהוט בחלל כמו ארונות, שידות צד או שידת מגירות מומלץ להתאים לאותו גוון עץ ולשלב מעטפת שקטה יותר ליצירת איזון.

 

עיצוב בסגנון כפרי

(צילום: שי אפשטיין)

סגנון כפרי בחדר האמבטיה:

ליצירת חדר אמבטיה בסגנון כפרי מומלץ לשלב חיפוי קיר דומיננטי מאבן טבעית יחד עם צביעה עמידה במים ליצירת איזון בחללים שהם קטנים בדרך כלל. מומלץ לשלב משטח כיור מעץ מלא עם כיור מונח וארון אחסון עם עיטורים, פיתוחים וידיות. ניתן להוסיף משטח עץ נוסף מעל הניאגרה הסמויה או על אדן החלון ליצירת המשכיות בין כל מרכיבי החדר.

 

עיצוב בסגנון כפרי

(צילום: אנסטסיה הירש)

 

העיצוב הכפרי הוא עיצוב קסום, מזמין, נוח וביתי ולכן הוא מתאים ברוב המקרים. כדי ליצור עיצוב כפרי נכון המתאים לחלל שלכם, חשוב לאזן בין הצבעוניות, החומרים ומספר האלמנטים ביחס לגודל החלל הקיים כדי להבטיח תוצאה נעימה ושימושית.

katzh-234
katzh-403
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

int(0) cat: 580prof: 0
המלצות נוספות
בודק...