פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

תחרות העיצוב של קוסנטינו ישראל: מטבחי העתיד

במשך שלושה חודשים אספנו הצעות מובילות של מעצבים ואדריכלים, כאלה שחשבו מחוץ לקופסא והגישו תכנונים מקוריים בשילוב חומר ה-DEKTON וה-SILESTONE. זה הזמן לבחור את חביב הקהל בקטגוריית מטבחי העתיד

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

06/03/2018

תחרות העיצוב של קוסנטינו ישראל - הצביעו לקטגוריית מטבחי העתיד

 

מטבח בהשראת "בלייד ראנר" | מעצב פנים: דניאל הראל


 

תיאור הפרויקט: כחלק מתהליך פיתוח מטבח העתיד החלטתי "לצלול" אל העתיד באמצעות צפייה בסרט הקלאסי "בלייד ראנר" המציג מבט על עתיד טכנולוגי הקרב ובא. המטבח העתידני שלי הוא מכונה (machine) - אובייקט תלת מימדי המכיל את כל הפונקציות ההכרחיות שהאדם צריך באובייקט אחד. הוא מפיח חיים ומעניק לאדם להמשיך ולהתקיים באמצעותו.

 

בחרתי להשתמש בשני סוגי דקטון במטבח: Trilium ו-Radium, שילוב הדקטון בא לידי ביטוי באי המטבח העתידני המכיל את כל הפונקציות הנדרשות של המטבח. כמו כן, במידוף וריצוף המטבח. בשילוב אלגנטי ועל זמני של פליז באזור האחסון והמקרר ונגיעות באזור פינת האוכל נוצר שילוב מרתק של שני החומרים.

 

בחזרה אל יסודות הטבע |  אדריכליות: תמר זלינגר ולי ירדן


 

 

תיאור הפרויקט: מטבח העתיד המוצע על ידינו חוזר מבחינה טיפולוגית אל מסורות קדומות בהן תפקד ה"מטבח" כמערכת מפורקת של מרחבים שהתמקמה במרחב בהתאם ליסודות הטבע - למרגלות ההר, בשפת האגם, סביב המדורה, במעבה המערה, בלב היער. הפרשנות המודרנית של מצבים מרחביים אלה באה לידי ביטוי בעיצוב המטבח תוך שימוש בגיאומטריה פשוטה ומפורקת המורכבת מיחידות פזורות במרחב העוטות חזות "משחקית" ומזמינות גילוי ומפגש. בין היחידות הללו פזורים יסודות הטבע כמוקדים במרחב המהווים מפגש חווייתי וחושי - האש, החום והמים הזורמים. מלבד תפקודו כמטבח המוכר לנו הוא מסוגל לתפקד כפלטפורמה לפעילויות חברתיות או אישיות - בישול ואכילה משותפת, מפגש חברתי, משחק קבוצתי, פגישת עבודה, מרחב מנוחה ורגיעה, מקום להניח את הראש ולקרוא ספר. זאת הודות למשטחים החכמים המתאימים את עצמם אל המשתמש באמצעות יכולתם לשנות את הטמפרטורה בהם בכל נקודה ונקודה.

 

מטבח מהחלל | מעצבות: אורית עופר ואורית חומסקי


 

תיאור הפרויקט: המטבח העתידני מעוצב כחלק מקונספט בהשראת "עידן החלל" וניצול משאבים חדשים המרחפים אי שם בחלל הפתוח. קונספט של ריחוף וקלילות משולבים בחדשנות עיצובית כהמשך ישיר לבניינים החדישים שראשם אי שם מעבר לעננים - נושקים לשמיים. חלקו של המטבח מרחף ואינו זקוק למשאבי קרקע ומכניקה - נישא מעל ה"עננים" ונגיש באמצעות ספירלת מדרגות מרחפת לחלקו העליון של המטבח בו מצויים מדפי גידול צמחי מאכל ותיבול בתנאים אופטימליים ללא מצעים כלל. הצמחים ניזונים מלחות וטמפרטורה מבוקרת, אור אולטרה סגול, ומרווחים הרצויים לצמחים עד לשלב מוכנותם למאכל. גם מקרר יינות ומשקאות מצוי בחלק זה של המטבח ובני הבית מוזמנים ליהנות ממפלס גבוה המשקיף על הגינה והבית בניחותה על כוס יין או בירה.

 

שולחן מנגל ישראלי עשוי דקטון | מעצב פנים ומוצר: עמית ישראל


 

תיאור הפרויקט: בטקס התה היפני האורחים יושבים סביב הבור בו הגיישה מכינה את התה, יש התרגשות וטקסיות באופן ההכנה וההגשה. סטריאוטיפ המנגל הישראלי מתייחס לגבר בודד העומד או יושב למול המנגל מכין כמו צייד את הארוחה, כאשר יתר המשפחה ממתינה מסביב לשולחן ומחכה "שיביא כבר את הבשר".

 

החלטנו לשלב בין שני אלו יחדיו, דבר אשר הוביל ליצירת מוצר עיצובי חדש, "שולחן המנגל הישראלי". המוצר הינו שולחן אשר משלב בתוכו מנגל מרכזי להכנת הבשר. לשולחן מסובים כולם להכנת הארוחה, כולם שותפים בעשיה, ונהנים מארוחה משפחתית.

 

הפירמידה | מעצבת: אילנה פרש


 

תיאור הפרויקט: סדרת רהיטים ואלמנטים בהשראת מוטיב הפירמידה, השולחנות מורכבים מלוחות דקטון אלכסוניים שניתן לשלב בהם סוגי משטחים שונים. השולחנות במידות שונות וגבהים שונים, במרכזו של המשטח העליון, חיתוך ופינוי של ריבוע המהווה תחתית הפירמידה ההפוכה, גוף תאורה צמוד קיר,ג וף תאורה עומד  בשני גבהים ומעמד לעציץ או אגרטל. השולחן משמש כשולחן צד , באמצעו מונחת הפירמידה ההפוכה המשמשת ככלי קיבול, לעציץ, פרחים או אפילו לחפצים כחלוקי נחל, צדפים, פרחים מיובשים, מטבעות וכו. את המשטח ניתן לכסות בלוח זכוכית.

 
הצדפה | מעצב פנים: איציק כוכבי

 

תיאור הפרויקט: תתארו לכם רובוטים ענקיים כמו מנופים מרובי זרועות (תמנון...משהו) שיוקמו באתרי בניה מה שיחליף את המנופים של היום, הרובוטים יצקו, יזריקו וילטשו את החומר המתאים לפי תוכנית שתכלול גם את חיפויי הגמר בשלל הגוונים והטקסטורות הנבחרות, מכאן... הכל אפשרי, כל גאומטריה, כל גוון וצבע.

 

מטבח כטביעת אצבע | מעצבת פנים: רחלי טרוינה


 

תיאור הפרויקט: המטבח בעתיד יעבור שינוי והשהות בו תהפוך לחוויה על חושית. הוא יותאם לדייר ככפפה ליד - הן בצורה והן בחומר. הבישול לא יעשה יותר בכיריים המסורתיים, משטח העבודה יאפשר חימום על גביו ללא סכנה, מה שינגיש את העבודה במטבח לכל בני הבית כולל הילדים. ישנה חשיבות להנגיש את חווית המטבח גם לילדים ולהקנות להם הרגלי אכילה בריאים ונכונים מגיל צעיר. מבנה המטבח יוכל לשנות צורה בהתאם לצורך ולבני המשפחה המשתמשים בו ברגע נתון. תאורה או מוזיקת רקע יופעלו בהתאם לסריקת הקול או מגע יד. כל מטבח יהיה כטביעת אצבע של המשתמשים בו.

 

מטבח 'מטו' | מעצבת: שרלי בר לב


 

תיאור הפרויקט: מטו הוא לא מוצר הוא גם אינו פתרון, מטו הוא אורך חיים, הוא הבחירה באסתטיקה ונוחות לצד פרקטיות ואורבניזם למעשה מטו הוא פתרון פשוט לבעיה ידועה הפתרון מתחיל במחקר כמה אספקטים בעולם הבישול והמטבח. האספקט המרכזי הוא תפיסת המטבח לאורך השנים ובעיקר הקבעון במיקום ושימוש באביזרים וחומרים ספציפיים שמלווים את המטבח בעשורים האחרונים.

 

 

מטבח בהשראת האדריכל סנטיאנו קלטרווה | הנדסאית אדריכלות: אור אליה 


 

מטבח אי דו צדדי | מעצבות: ליאל קצב ומור חליפה


 

תיאור הפרויקט: מטבח הנמצא במרכז החלל ומאפשר שימוש בארבעת צידי השיש. הארונות הנפתחים משני הכיוונים, והברז הממוקם בצידי הכיור מקלים על השימוש ומאפשרים שימוש ב-360 מעלות. הודות לעמידותו של ה‘דקטון' (KEON 20 מ"מ) בחום, ראשי הכיריים מונחים ישירות על השיש. בנוסף מאפשר ה‘דקטון' חיתוך וקיצוץ ירקות ישירות על השיש מבלי לפגוע בו. עיצוב המטבח נעשה תוך שימוש בקווים גרפיים ומשלב בתוכו מתכת שחורה, מוזהבת, ארונות מטבח לבנים ומקרר מובנה בתוך ארון שחור.

 

תחרות העיצוב של קוסנטינו ישראל - לכל הקטגוריות